Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

(3) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Pokračujeme v růstu!?

(3) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Pokračujeme v růstu!?
Zdroj: Depositphotos.com

Na grafu v minulém článku jsme predikovali návrat ceny Bitcoinu z dosavadního maxima 9000 dolarů na nějakých 7 000 dolarů. Tento pokles přišel. Sice jen na cenu 7 500 dolarů, ale to nevadí.

V rámci tohoto seriálu totiž hodlujeme, takže nás podobné pohyby moc neznervózňují.

Po již zmíněném propadu ale směr kryptoměnového trhu znovu nabral na síle a kurz Bitcoinu, nejznámější kryptoměny, se z dolní hranice 7500 dolarů během jednoho měsíce znovu vyšplhal až na své další letošní maximum, téměř dvojnásobek, 13 700 dolarů.

Vývoj celkové hodnoty investice do kryptoměn po dvou měsících
Vývoj celkové hodnoty naší investice po dvou měsících.

Celé naše kryptoměnové portfolio se za první dva měsíce zhodnotilo z původních 100 000 Kč až na 161 000 Kč. Nejvýkonnějšími coiny v portfoliu byly Bitcoin, Ethereum a Litecoin, kterému výrazně pomohl nadcházející halving. V jednu chvíli byla hodnota portfolia ale až 183 000 Kč.

Naopak nejpomaleji rostou kryptoměny (a v hodnotě vůči BTC naopak klesají) ZRX, Verge a Stellar. Je vidět, že alt season je ještě daleko.

Co se na trhu v červnu odehrálo?

Rapidní růst ceny Litecoinu

Ví to asi každý – obrovskou rychlostí se blíží půlení odměn pro těžaře v Litecoinové síti. To zapříčinilo rapidní růst kurzu LTC o 45 % pouze za poslední měsíc.

Skvěle ohlásil vrchol růstu Karel Fillner, který podle jeho slov velkou část svých litecoinů prodával na ceně okolo 136 dolarů. Od té doby jeho cena (vyjádřena v BTC) klesla o více než 40 %! Za sebe tedy musím říct: Dobrá práce!

Kurz a recenze Litecoinu

Graf LTC
Změna za 24h
+1,19 %
Aktuální cena
$73,37

Ačkoli cena altcoinů stále stoupá, téměř všechny se pouze vezou na stoupající ceně BTC – ve skutečnosti se jejich hodnota (vyjádřena v bitcoinu) snižuje.

Brzy nastane dobrý čas na dokup altcoinů. Sám jsem již do svého osobního portfolia nějaké přikoupil. A pokud ještě budou oproti BTC klesat, určitě bude dobré toho využít.

Oběd s Warrenem Buffettem za 4 500 000 dolarů

Warren Buffett
Warren Buffett

Možná jste to zaslechli i vy. Justin Sun, zakladatel kryptoměny Tron (TRX) vyhrál aukci o oběd s nejbohatším investorem na světě, Warrenem Buffetem. Na tento oběd si Justin může vzít i další hosty.

Jako první byl pozván CEO burzy Binance, Changpeng Zhao, který ale s lítostí oznámil odmítnutí účasti.

Osobně tedy ale nevím, co důležitějšího má zrovna na práci, když kvůli tomu musel odmítnout oběd v hodnotě cca 1 000 000 dolarů s jedním z nejbohatších a nejchytřejších investorů planety.

Pozvání však přijal Charles Lee, zakladatel Litecoinu a Vitalik Buterin, zakladatel a jeden z vývojářů platformy Ethereum.

Ačkoli by se dalo čekat, že taková zpráva obletí svět a Tron se spouště lidem uloží do paměti, na jeho cenu to nemělo téměř žádný vliv. Momentálně je jeho cena $0,13.

Tisk USDT nepřestává, otočka se nečeká

tisk usdt červen 2019
Stále roste počet USDT v oběhu, na trh přichází stále více peněz

Možná jste si všimli, že se stále “tisknou” nové tokeny USDT.

Tisk probíhá tak, že nějaká instituce pošle na bankovní účet Tetheru reálné peníze (min. 100 mil USD), které Tether přemění na tokeny stablecoinu USDT, a ty vydá kupujícímu.

Ten už s tokeny může dělat prakticky cokoli. Držet je, arbitrovat, nebo za ně nakoupit další kryptoměny.

Na grafu výše je jasně vidět, že nové USDT jsou do oběhu vypouštěny od března téměř neustále. Na trh tedy jasně přichází nové peníze.

Retailoví investoři to ale dle dat z Google asi nejsou.

Retail, nebo smart money?

Poměr hledanosti slov “buy bitcoin” neroste

Celosvětová vyhledávanost slovního spojení “buy bitcoin” ještě zdaleka nedosahuje ani čtvrtiny hodnot, kterých dosahovala při růstu ceny v roce 2017.

Tak kdo tedy krypto kupuje?

Jak už jsme zmínili výše, pravděpodobně instituce a lidi, kteří mají větší množství peněz.

Takoví investoři chtějí mít bitcoinů co nejvíce, než začnou na vlak naskakovat nezkušení inevstoři, kterým je oni budou chtít na vrcholu prodávat.

Dalo by se očekávat, že opravdové FOMO veřejnosti přijde až vysoce nad dosavadním ATH tak, jak tomu bylo v předchozích letech. Máme tedy ještě velký prostor k růstu.

V takovou chvíli budou noviny a zprávy po celém světě bitcoinu plné.

Vývoj naší investice do zlata

zlatý slitekJak určitě víte z prvního dílu seriálu naší investice, kromě Bitcoinu jsme se rozhodli koupit a držet i reálné zlato ve stejné hodnotě.

A jak si vede zlato opravdové proti tomu digitálnímu?

  • Bitcoin – Investice 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 41 000 Kč (↑ 105 %).
  • Zlato – Investice 20 170 Kč, nyní v hodnotě: 21 600 Kč (↑ 7 %).

Predikce vývoje cen v červenci

Po několika pesimistických očekáváních tentokrát neočekáváme nějaké významné pokračování propadu. Za poslední 4 dny cena bitcoinu spadla o 25 % a po všem, co bylo výše zmíněno, by se dalo předpokládat, že cena už moc nespadne.

V případě, že by znovu následoval podobný scénář jako se už letos 2x stalo, až do konce července by se cena BTC mohla pohybovat mezi 10 500 a 13 000 dolary.

predikce na cervenec
Predikce Finex.cz na červenec 2017 – Konsolidace

V případě, že by nastal scénář, který probíhal téměř celý rok 2017, mohli bychom se podívat až na hodnoty okolo 9 000 dolarů za 1 bitcoin. Neradi bychom viděli pohyb pod 9 000 dolarů, což by vyplnilo i několik gapů z grafu BTC futures na CME.

Změny v portfoliu

Žádné změny v portfoliu momentálně nechystáme. Pokud nenastane nějaký velký problém s určitými kryptoměnami, budeme se držet strategie buy and hodl.

Ačkoli bychom nyní mohli některé coiny prodat s více než 90% ziskem a počkat na mírnou korekci ceny o pár procent, abychom je mohli znovu koupit levněji, nebudeme to zatím dělat.

kryptoměny investice coiny v trezoru
Takto momentálně vypadá pár z našich coinů, které držíme v Trezoru.

Závěrem

Pokud chcete do kryptoměn investovat, ale myslíte si že už je pozdě, nezoufejte. Osobně bych se vůbec nebál. Ačkoli by nákup před pár měsíci na ceně 3 500 dolarů byl býval výhodnější, i tak je 11 000 dolarů stále cena, se kterou se dá do trhu naskočit.

Osobně stále kryptoměny kupuji.

A nebojte se, není nutné si kupovat hned celý bitcoin v hodnotě čtvrt milionu korun. Koupit si můžete i jeho zlomek, klidně v hodnotě 250 Kč.

Asi jako nejbezpečnější možnost se jeví nákupy provádět pravidelně každý týden či měsíc. Díky tomu si budete snižovat “kupní cenu” v případě pádu ceny a v případě růstu ceny budete svůj zisk zvyšovat.

Věděli jste, že kdybyste začali nakupovat Bitcoin za stejnou částku na jeho nejvyšší ceně v prosinci 2017 a nakupovali pravidelně 1x měsíčně – už na začátku tohoto roku byste byli v plusu? A to i přesto, že cena klesla z 20 000 USD na 6000 USD. Vyzkoušejte si to sami zde.

Trochu to vypadá, že spousta analytiků už se chová podobně, jako na konci roku 2017. Predikují obrovská čísla, růst ceny Bitcoinu na 100 000 dolarů do konce roku, atp.

Tentokrát mi ale všechny predikce přijdou o něco reálnější. Kolem Bitcoinu a kryptoměn obecně se denně srocuje větší a větší komunita lidí, kteří ho vyvíjí, používají, ale i kupují.

Predikce Anthonyho Pompliana

Už dávno to není pouze pár programátorů a moderních drogových dealerů. Dnes, více než kdykoli dříve, mají možnost na trh vstupovat i instituce a profesionální investoři spravující obrovský kapitál.

Cena kryptoměn dlouhodobě poroste.

Pro nákup kryptoměn doporučujeme směnárnu SimpleCoin

Favorit redakce

Výhody
  • Stránky v češtině, nákup za CZK
  • Ověřená česká společnost fungující od roku 2013
Nevýhody
  • Pouze 9 kryptoměn na výběr
  • Nenabízí platbu platební kartou

Pro obchodování jako CFD doporučujeme brokera XTB

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou

Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se sami rozhodnete do kryptoměn investovat, investujte vždy pouze tolik, kolik si můžete dovolit ztratit, aniž by vám to způsobilo problémy. Předtím, než se rozhodnete investici uskutečnit, dobře se seznamte se všemi možnými riziky. 

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.