Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

(19) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Býčí trend potvrzen. Jedeme dál?!

Publikováno
(19) Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn: Býčí trend potvrzen. Jedeme dál?!
Zdroj: Depositphotos.com

Během října se cena bitcoinu dostala z 10 500 dolarů až na 13 800 dolarů. A než jsme na začátku listopadu stihli tento shrnující článek napsat a publikovat, cena se stihla vyšvihnout téměř až na 16 000 dolarů!

Jak je na tom tedy naše stotisícová investice? Pojďme se na to podívat!

Poznámka

Kdyby Vás zajímaly týdenní technické analýzy a info o tom, kam by se jeho cena měla vydat dále, podívejte se do sekce analýz, kam Blockspace každý pátek publikuje aktuální situaci.

Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 17 měsících – 179 000 Kč
Vývoj celkové hodnoty naší investice do kryptoměn po 18 měsících – 179 000 Kč

Vývoj naší investice

O naší investici píšeme už přes rok a půl. Jak vidíte na grafu výše, a jak si možná pamatujete, je to jako na horské dráze. Jednou je investice ve velkém plusu, jednou zase v mínusu.

Pokud jste ale investovali společně s námi, nebo chvíli po nás, pravděpodobně je na tom vaše investice dobře – protože naše je v bezmála 80% zisku. To je nejvíce, co se kdy tato investice dostala.

Pokud se podíváte do grafu výše, ječtě v březnu tohoto roku mělo portfolio složené z našich kryptoměn hodnotu 2 442 dolarů, tedy zhruba 56 000 Kč. Dnes je to více než 3x tolik. Ne nadarmo se říká “buy-the-dip”, neboli “při poklesu nakupujte”.

Aktuální zhodnocení kryptoměn v rámci našeho portfolia

 • Bitcoin – Vloženo 20 000 Kč, nyní v hodnotě: 56 370 Kč (↑ 181 %).
 • Ostatní kryptoměny – Vloženo 80 000 Kč, nyní v hodnotě: 123 000 Kč (↑ 53 %).
 • Fyzické zlato (20g slitek) – Vloženo 20 170 Kč, nyní zhruba v hodnotě: 28 000 Kč (↑ 39 %). Nezapočítává se do celkové hodnoty portfolia.

A co čekáme dál?

Nebudeme lhát. Očekávání máme velmi optimistická. Pokud sledujete týdenní shrnutí kryptoměnových aktualit, které pro vás zde na finex.cz píše Adam, tak to asi víte.

Pokud naše aktuality nesledujete, určitě začněte – vychází každé pondělí a naleznete je zde!

Abychom shrnuli, proč jsme stále více a více optimističtí:

 • bitcoin je aktivum, které se po březnovém koronavirovém propadu nejrychleji zotavilo a přineslo největší zisky,
 • neustále rostoucí počet “tradičních Wall Street investorů”, kteří se k Bitcoinu staví kladně,
 • cyklus vývoje ceny BTC, který je zapříčiněný halvingem (viz níže),
 • a mnoho dalšího…
Propady a růsty související s halvingem BTC
Propady a růsty související s halvingem BTC

Na grafu výše můžete vidět graf bitcoinu od roku 2011. Na grafu je také několik čar, které znázorňují proběhlé halvingy, cenová dna a cenové vrcholy.

Zatím byl cyklus vývoje ceny BTC 2x téměř identický:

 1. cena utvoří své lokální dno,
 2. po několika dnech (375 dní a 539 dní) následuje halving,
 3. téměř stejný počet dní (ponížen o 2 %) poté, tedy po 368 dnech a 526 dnech cena vytvoří svůj lokální vrchol,
 4. poté je znovu utvořeno dno a vše se opakuje znovu.

Kdyby BTC tento cyklus následoval znova, můžeme cenový vrchol očekávat někdy v polovině příštího roku. A dle S2F modelu by se mohlo jednat o vrchol zhruba na úrovni 150 000 dolarů za jednu minci, tedy zhruba 10x více, než dnes.

Těšíte se?

.

Kde Bitcoin a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na námi prověřené kryptoměnové směnárny:

Favorit redakce

Výběr
redakce
Směnárna
2024
Výhody
 • Nízké poplatky
 • Možnost opakovaných nákupů skrze trvalý příkaz v bance
Nevýhody
 • Nelze nakupovat platební kartou

.
Pozor: V rámci seriálu Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn jsme investovali opravdové peníze se snahou je zhodnotit. Kryptoměny jsou rizikovou investicí a nechceme tímto nabádat nikoho k podobnému jednání. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se sami rozhodnete do kryptoměn peníze vložit, sami se rozhodněte na velikosti vašeho vkladu, protože je možné, zejména v případě špatného zacházení s nimi, o vše přijít.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencích po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale také nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.