Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Interactive Brokers rozšiřuje nabídku o nové kryptoměny! Které to jsou?

Interactive Brokers rozšiřuje nabídku kryptoměn o Solanu, Cardano, XRP a Dogecoin, čímž zdvojnásobuje počet dostupných altcoinů na platformě. Kdo bude zprostředkovávat úschovu a trading těchto aktiv?

Interactive Brokers rozšiřuje nabídku o nové kryptoměny! Které to jsou?
Zdroj: Depositphotos.com

Společnost Interactive Brokers, která stojí za přední makléřskou platformou s tržbami ve výši 9,3 miliardy dolarů za rok 2024, rozšiřuje nabídku kryptoměn.

V úterý společnost oznámila přidání čtyř nových altcoinů, mezi nimiž je Solana, Cardano, XRP a Dogecoin.


Tyto přírůstky zvyšují celkový počet kryptoměn dostupných na jejich platformě na osm, vedle Bitcoinu, Etherea, Litecoinu a Bitcoin Cash. Nově přidané kryptoměny mají celkovou tržní kapitalizaci 267,2 miliardy dolarů.

Zdvojnásobením své nabídky kryptoměn chce Interactive Brokers přilákat obchodníky se zájmem o altcoiny.

Proto spojí své síly s firmami Paxos Trust a Zero Hash, které zajistí obchodování a následnou úschovu kryptoměn.

Přečtěte si recenzi Interactive Brokers

Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Společnost Zero Hash zpracovala do června 2024 kryptoměnové transakce v hodnotě 20 miliard dolarů ve 200 zemích.

Trend rozšiřování nabídky

Krok Interactive Brokers navazuje na trend finančních firem, které rozšiřují svou nabídku pro investory o kryptoměny.

Během úterý přidala Nubank v Latinské Americe do svého produktového portfolia tokeny jako Cardano, Near Protocol, Cosmos a Algorand.

Info

Platformy zaměřené na kryptoměny, jako je Kraken nebo Binance, také neustále vylepšují svou nabídku.

Kraken během posledních měsíců přidává meme coiny a Binance zavedla komunitně řízený mechanismus, který rozhoduje o zalistování nebo delistování tokenů.

Společnost Interactive Brokers se odlišuje od ostatních brokerů nízkými transakčními poplatky, které se pohybují od 0,12 % do 0,18 % z velikosti obchodu, přičemž minimální poplatek činí 1,75 dolaru za obchod.

Regulace a adopce kryptoměn

K rozšiřování nabídky kryptoměn u brokerských institucí dochází v souvislosti s vývojem regulace a rostoucí adopcí. Vlády a regulační orgány se stále více snaží vytvořit patřičné regulační rámce pro kryptoměnový průmysl.

V Evropské Unii jsme přišli s regulací Markets in Crypto-Assets, MiCA, zatímco v USA momentálně vzniká zákon zaměřený na stablecoiny. Mnozí si od toho slibují, že stablecoiny pomohou dolaru si udržet dominantní postavení ve světě.

Navzdory turbulencím na trhu způsobenými americkými cly a obavami z recese zůstávají institucionální investoři optimističtí.

Podle dat SoSoValue přilákala bitcoinová ETF spuštěná v lednu 2024 36 miliard dolarů od investorů.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Šéfredaktor kryptoměnové redakce, který se na kryptoměnových a tradičních trzích pohybuje přes pět let.

Svou vášeň pro investice našel během studií na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se od získání teoretických poznatků přesunul k jejich aplikaci. Veřejnost se také snaží edukovat v rámci finanční gramotnosti vedením studentského spolku Klubu investorů na pozici Prezidenta.

Klíčem k úspěchu investora je podle něj skloubení znalostí z oblasti tradičních trhů a makroekonomie, které mají výrazný dopad na kryptoměnový sektor. Nebrání se využití aktivního ani pasivního přístupu k investicím.

„Složené úročení je osmým divem světa. Kdo mu rozumí, vydělává; kdo ne, zaplatí.” – Albert Einstein

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat