Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Genialita, nebo šílenství? MicroStrategy vsadila vše na Bitcoin!

Odvážné nákupy Bitcoinu ze strany MicroStrategy vynesly akcie společnosti na 20leté maximum. Rally na trhu kryptoměn pokračuje.

Publikováno
Genialita, nebo šílenství? MicroStrategy vsadila vše na Bitcoin!
Zdroj: Depositphotos.com

Softwarový gigant MicroStrategy se postaral se svou odvážnou strategií nákupu bitcoinů o vlny na trhu s kryptoměnami. Cena jeho akcií se vyšplhala na úroveň, jaká tu nebyla téměř dvacet let.

Investice do Bitcoinu

Společnost, kterou založil a jejímž předsedou je Michael Saylor, se stala největším veřejně obchodovaným firemním držitelem Bitcoinu.

Michael Saylor je známý bitcoinový maximalista a propagátor kryptoměn, který tvrdí, že své vlastní bitcoiny nikdy neprodá.

Jeho přesvědčení o Bitcoinu jako spolehlivém uchovateli hodnoty a zajištění proti dlouhodobé inflaci přimělo společnost v srpnu 2020 převést své značné hotovostní rezervy právě do této kryptoměny.

Tento strategický posun pomohl akciím společnosti k prudkému růstu o působivých 809 %, což jejím akcionářům přineslo značné zisky.

Prudký růst akcií MicroStrategy po investicích do Bitcoinu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MSTR Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Celkový počet bitcoinů držených společností MicroStrategy se vyšplhal na úctyhodných 193 tisíc, což při současných cenách představuje hodnotu téměř 13 miliard USD.

Tento významný podíl poskytuje investorům regulovanou a transparentní cestu k získání expozice vůči Bitcoinu prostřednictvím akcií MicroStrategy, které Saylor označil za bezpečnou investici.

MicroStrategy, která stále demonstruje svůj býčí postoj vůči Bitcoinu, navíc nedávno oznámila soukromou nabídku konvertibilních prioritních dluhopisů v hodnotě 600 milionů USD s cílem získat další bitcoiny.

Akcie společnosti pak v pondělí v návaznosti na oznámení dalších investic do Bitcoinu vzrostly o téměř 24 % a uzavřely na hodnotě 1 334 USD za kus.

Cena akcií Microstrategy v posledním týdnu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MSTR Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Tento krok podtrhuje neochvějné odhodlání společnosti posílit své investice do přední digitální měny, která aktuálně koketuje s historickým maximem své ceny.

Rally kryptoměn

Samotný Bitcoin zaznamenal za 24 hodin 7% růst a obchoduje se za více než 68 000 USD, čímž se velmi výrazně přiblížil svému rekordnímu maximu 69 044 USD z listopadu 2021.

Aktuální vývoj ceny Bitcoinu

Za poslední měsíc tak jeho cena vzrostla více než o polovinu. Toto oživení odráží nejen zvýšený zájem investorů o Bitcoin, ale také podtrhuje rostoucí akceptaci kryptoměn jako legitimní třídy aktiv v rámci širšího trhu.

K tomu významnou měrou přispělo lednové spuštění spotových bitcoinových burzovně obchodovaných fondů (ETF), do kterých investoři do konce února poslali téměř 7,5 miliardy USD.

Další velká kryptoměna, která na schválení spotových ETF čeká, je Ethereum. Jeho cena v poslední tobě také vytrvale stoupá a za poslední měsíc si připsala už téměř 60 %.

Vývoj ceny Etherea za poslední měsíc

Trend přijetí kryptoměn širší masou je zcela hmatatelný a díky ETF nebo firmám, jako je MicroStrategy, mohou investoři získat expozici vůči tomuto atraktivnímu trhu bez toho, aby nutně museli držet “fyzický” Bitcoin.

Uvažujete o investici do kryptoměn? Zvážit můžete některou z námi recenzovaných burz:

Favorit redakce

Výhody
  • Opravdu propracovaná a funkční platforma
  • Nízké poplatky
Nevýhody
  • Kontakt zákaznické podpory bývá složitý
  • Platforma může na nové uživatele působit příliš složitě

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.