Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Do kdy bude Michael Saylor nakupovat Bitcoin? Tady je odpověď

Michael Saylor, šéf společnosti MicroStrategy a Bitcoin maximalista, srovnává největší kryptoměnu světa se zlatem i celým indexem S&P 500. Co říká na ETF?

Publikováno
Do kdy bude Michael Saylor nakupovat Bitcoin? Tady je odpověď
Zdroj: Leonardo.ai

Michael Saylor, spoluzakladatel a výkonný předseda společnosti MicroStrategy, je hlasitým zastáncem Bitcoinu (BTC) a v nedávném rozhovoru pro agenturu Bloomberg zdůraznil jeho nadřazenost jako aktiva.

Saylorovu důvěru dokazují investice MicroStrategy, která koupila na 190 000 BTC za průměrnou cenu 31 224 USD za kus. Celkem tedy téměř za 6 miliardy USD.Při současné hodnotě odhadované na zhruba 10 miliard USD činí nerealizovaný zisk téměř 4 miliardy USD.

Saylorův býčí postoj k Bitcoinu přesahuje svět kryptoměn. Tvrdí, že Bitcoin je technicky nadřazený celé řadě dalších aktiv, jako jsou akcie, zlato nebo nemovitosti.

S tržní kapitalizací ve výši 1 bilionu USD je Bitcoin 10. nejhodnotnějším aktivem světa, kdy v žebříčku je před ním jen zlato a stříbro a potom 7 největších světových akciových titulů, jako např. Microsoft, Apple nebo Nvidia.

Vývoj ceny BTC, zlata a stříbra za posledních 5 let

Aktuální cena
Změna
Bitcoin / BTC
Načítání
Načítání
Načítání
Zlato / 1 oz zlata
Načítání
Načítání
Načítání
Stříbro / 1 oz stříbra
Načítání
Načítání
Načítání

Saylor se však domnívá, že ani tyto gigantické firmy nejsou skutečným konkurentem Bitcoinu a srovnává jej rovnou s celým indexem S&P 500 nebo celým trhem zlata.

“V kapitálové struktuře deseti největších společností není dostatek prostoru pro uložení kapitálu v hodnotě 10 nebo 100 bilionů USD,” říká.

Představuje budoucnost, kdy díky svým technickým výhodám Bitcoin přitáhne kapitál právě z tradičních úložišť hodnoty, jako je trh se zlatem v hodnotě 10 bilionů USD a trh s nemovitostmi v hodnotě 100 bilionů USD.

Saylorův pohled na Bitcoin ETF

Nedávné spuštění spotových fondů obchodovaných na burze (ETFs) s bitcoiny bylo podle něj klíčovým momentem právě pro budoucí absorpci tradičního kapitálu Bitcoinem.

“Je to stoupající příliv. A zvedne všechny lodě.”

Americké spotové bitcoinové ETFs v současnosti drží zhruba 270 000 BTC.

Saylorova předpověď, že tyto produkty vytvoří významnou poptávku po Bitcoinu, se zřejmě naplňuje, což přispívá k prudkému růstu ceny.

Uvedl, že poptávka po bitcoinech vyvolaná rostoucím zájmem o ETFs “značně převyšuje nabídku těžařů”, někdy až “desetinásobně”.

Obavy, že by vzestup ETFs mohl komplikovat nákup bitcoinů pro MicroStrategy jsou prý zbytečné. Saylor se odvolává na “pákovou provozní strategii” společnosti pro její investice do digitálních aktiv.

A odpověď na otázku, jak dlouho bude Michael Saylor ještě nakupovat bitcoiny, zní: “Navždy.” Jak sám totiž řekl: “Není důvod prodávat vítěze a kupovat poražené.”

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.