Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ethereum v týdnu již ztratilo 15 % své hodnoty a kleslo pod hranici 3 300 USD! Rostoucí zájem institucionálních investorů však naznačuje dlouhodobý potenciál

Medvědí trh opět zasáhl kryptoměny: Ethereum kleslo pod klíčový support, ale rostoucí množství stakovaných etherů a dominance v DeFi zůstávají silnými pilíři jeho budoucnosti.

Ethereum v týdnu již ztratilo 15 % své hodnoty a kleslo pod hranici 3 300 USD! Rostoucí zájem institucionálních investorů však naznačuje dlouhodobý potenciál
Zdroj: Depositphotos.com

Cena Etherea se v poslední době dostala pod tlak, což odráží širší pokles na trhu kryptoměn po jestřábím postoji Federálního rezervního systému k úrokovým sazbám.

Digitální aktivum se propadlo pod klíčovou úroveň supportu 3 540 USD, a kolem páteční 10. hodiny se obchoduje za 3 300 USD, což znamená přibližně 15% propad z pondělního maxima na úrovni 4 100 USD.

Tento trend je součástí širšího výprodeje, který postihl i další významné kryptoměny, jako jsou Bitcoin a Solana.

 

Navzdory ústupu ceny zůstávají fundamenty Etherea silné. Klíčovým ukazatelem této síly je nepřetržitý příliv finančních prostředků do ethereových ETF, které nashromáždily více než 2,46 miliardy dolarů.

Tyto ETF zaznamenaly nárůst přílivu již 18 dní po sobě, což poukazuje na rostoucí zájem institucionálních investorů.

Tento zájem pravděpodobně podpořilo očekávání, že Komise pro cenné papíry možná brzy povolí staking v rámci těchto fondů. V současné době je nedostatek možností stakingu v těchto ETF pro některé institucionální investory překážkou.

Velké finanční instituce jako Grayscale, Blackrock, Fidelity, Bitwise a VanEck však patří mezi největší držitele Etherea, což odráží jejich důvěru v jeho budoucí potenciál.

Aktuální vývoj ceny Etherea

Růst stakingu a dominance v DeFi

Roste také počet mincí, které jsou zamčené ve stakingu – v současné době je stakováno více než 54,7 milionu etherů.

Tento růst je podpořen více než 206 000 unikátními stakery, což ukazuje na dlouhodobý býčí sentiment mezi investory. Tento trend naznačuje silnou víru v dlouhodobou hodnotu Etherea, a to i přes krátkodobou volatilitu.

Ethereum zůstává dominantní silou v odvětví kryptoměn. Celková uzamčená hodnota (TVL) v jeho decentralizovaném finančním ekosystému (DeFi) se vyšplhala na více než 73,7 miliardy USD.

Toto číslo překonává souhrnnou hodnotu TVL ostatních blockchainových platforem, jako jsou Solana, Base a Arbitrum, což posiluje vedoucí postavení Etherea v oblasti DeFi.

Aktuální medvědí pohyb ceny Etherea je částečně způsoben měnovou politikou Federálního rezervního systému.

Rozhodnutí Fedu zachovat jestřábí tón s očekáváním, že v roce 2025 sníží úrokové sazby pouze dvakrát místo čtyřikrát, má dopad na rizikovější aktiva, jako jsou právě kryptoměny.

Historicky se kryptoměnám daří dobře, když Federální rezervní systém zaujímá holubičí přístup, což není současný postoj.

Ethereum ale i další kryptoměny kupujte u těchto kryptoměnových burz:

Favorit redakce

Výhody
  • Lokalizace pro Česko – český jazyk, vklad českých korun přes účet, pár CZK/USDT
  • Nejvyšší likvidita na trhu pro velké objednávky
Nevýhody
  • Nutnost poskytnutí osobních údajů a průkazu totožnosti (KYC)
  • Platforma může působit složitě

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.