Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Dividendové akcie s pohádkovým výnosem: Vybudujte si pasivní příjem s těmito dvěma tituly!

Investoři usilující o výrazné výnosy by měli zvážit investici do dividendových akcií. Podívejte se na dva tituly, které nabízejí pohádkové výnosy!

Publikováno
Dividendové akcie s pohádkovým výnosem: Vybudujte si pasivní příjem s těmito dvěma tituly!
Zdroj: depositphotos.com

Ačkoliv v roce 2023 slavily úspěch hlavně růstové akcie z technologického sektoru, letos by se investoři hledající výrazné zisky měli zajímat i o akcie vyplácející dividendy. Historie pro to nabízí několik přesvědčivých argumentů.

Za posledních 49 let dosáhly podniky z indexu S&P 500, které nevyplácejí dividendy, průměrného ročního výnosu 3,95 %, zatímco akcie, jež dividendu vyplácejí, se mohly pochlubit mnohem silnějším průměrným ročním výnosem na úrovni 9,18 %.

Tato výkonnost podtrhuje potenciál dividendových akcií jako silné součásti dobře sestaveného investičního portfolia. Tyto akcie nejenže přispívají k celkové výkonnosti portfolia, ale navíc jsou pro investory zdrojem pasivního příjmu.

V oblasti dividendových akcií jsou zde dva podniky, které se vyznačují mimořádným dividendovým výnosem a potenciálem dalšího růstu výplat.

Pojďme se na ně podívat!

Dividendy, dokud lidé nepřestanou kouřit

Společnost Altria Group, která prostřednictvím svých dceřiných společností vyrábí a prodává tabákové výrobky včetně přední značky cigaret Marlboro, čelí na trhu problémům kvůli konkurenci neregulovaných jednorázových vaporizérů.

Ty mají negativní dopad na prodej tradičních tabákových výrobků a e-vaporizérů společnosti. Navzdory tomu je firma z hlediska dividend spolehlivá a řadí se mezi takzvané dividendové krále – za posledních 54 let zvýšila výplatu dividend 58krát.

Současný dividendový výnos akcie je 9,8 %.

Společnost Altria za prvních devět měsíců roku 2023 zaznamenala meziroční pokles dodávek kuřáckých potřeb o 10,5 %.

Za poslední rok akcie Altria Group odepsaly přes 15 %

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MO Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Díky síle značky Marlboro a růstu poptávky po bezkouřových výrobcích se však společnosti po odečtení daně téměř podařilo udržet tržby na předchozí úrovni – klesly pouze o 0,8 %.

Upravený zisk byl dokonce o 3,3 % vyšší než v předchozím období.

V dlouhodobém horizontu sice růst dividend společnosti Altria nemusí předstihnout ostatní společnosti v portfoliu investorů, ale trajektorie firmy naznačuje, že by po dobu příštích nejméně deseti let mohly stabilně růst.

Altria NJOY – e-cigareta na bázi podů s povolením FDA k prodeji – by mohla těžit ze zvýšeného prosazování zákazů nepovolených vaporizérů. Tlak proti těmto zařízením by mohl během letoška sílit, což naznačilo zabavení 41 zásilek nelegálních e-cigaret v prosinci loňského roku.

Dividendy od pronajímatele nemovitostí

Realty Income, významný investiční fond do nemovitostí s čistým pronájmem, nabízí další atraktivní možnost pro investory zaměřené na příjmy. Dividendy vyplácí měsíčně, přičemž od svého vstupu na burzu v roce 1994 je navyšuje každé čtvrtletí.

V současné době se může pochlubit dividendovým výnosem ve výši 5,6 %. Je však důležité zmínit, že je cena akcií v současnosti pod tlakem kvůli obavám spojeným s nedávnou akvizicí společnosti Spirit Realty v hodnotě 9,3 miliardy USD.

Vývoj ceny akcií Realty Income v posledních 3 měsících

Načítání
Načítání
Kupte si akcie O Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Navzdory těmto obavám zůstává výhled společnosti Realty Income silný. Zisky by se podle odhadů pro rok 2023 měly pohybovat mezi 3,96 a 4,01 USD na akcii, což pohodlně pokryje roční dividendu ve výši 3,084 USD na akcii.

Očekává se, že akvizice společnosti Spirit zvýší zisky Reality Income v roce 2024 přibližně o 2,5 %, přičemž rozšířené portfolio by mohlo dále zlepšit úvěrový rating společnosti, který je klíčový pro financování nákupů dalších nemovitostí.

Ačkoli tempo zvyšování dividend může dočasně zpomalit, výnos je nadprůměrný a pravděpodobnost pokračujícího růstu dividend v příštím desetiletí činí z Realty Income lákavou koupi.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
10
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎