Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

DIP nově v portfoliu České spořitelny! Co vám může nabídnout největší banka v Česku?

Česká spořitelna zařadila mezi své investiční produkty novinku roku – dlouhodobý investiční produkt (DIP). Co vám může nabídnout největší česká banka?

Publikováno
DIP nově v portfoliu České spořitelny! Co vám může nabídnout největší banka v Česku?
Zdroj: Deeply.cz

Česká spořitelna před pár dny uvedla ve své nabídce nový investiční nástroj Dlouhodobý investiční produkt (DIP), který představuje novou variantu spoření na důchod.

DIP funguje na bázi přímého investování a nabízí jednotlivcům širší možnosti investovat do různých aktiv, včetně podílových fondů, dluhopisů, akcií a ETF. Tím se odlišuje od využívaných programů doplňkového penzijního spoření, kde lidé investují prostřednictvím penzijních fondů, nikoliv napřímo.

U DIP lze uplatňovat daňové slevy

U Dlouhodobého investičního produktu také můžete využít slevu na daních, stejně jako u doplňkového penzijního spoření. Odečíst si celkem můžete až 48 000 korun ročně od daňového základu, přičemž tento limit se vztahuje na penzijní a životní spoření, DIP a pojištění dlouhodobé péče.

Při využití maximálního odpočtu 48 000 Kč ročně lze na dani ušetřit až 7 200 korun ročně.

DIP také umožňuje příspěvky od zaměstnavatele až do výše 50 000 korun ročně, který vkládá prostředky na stanovený peněžní účet určený pro nákup cenných papírů v rámci DIP. Pro zaměstnavatele se jedná o daňově uznatelný výdaj, pro zaměstnance je příspěvek osvobozen od daně a neplatí z něj pojištění. Jedná se tedy o alternativu ke zvyšování mezd, která může přinést výhody jak pro zaměstnavatele, tak pro zaměstnance.

Speciální účet určený pro DIP slouží i k reinvesticím, umožňuje tedy jak prodej, tak i nákup investic. Peníze z DIP bude možné převést na jiné majetkové účty nejdříve po 10 letech a ne před 60. narozeninami investora.

V případě, že předčasně ukončíte účast v DIP, bude od vás vyžadováno vrátit veškeré daňové úlevy, které jste obdrželi. To se týká jak slev na daních z vašich vlastních vkladů do DIP, tak i z příspěvků od zaměstnavatele.

Základní údaje o DIP

  • DIP je užitečný doplněk penzijního spoření, nabízí širší možnosti investic na stáří.
  • Možnost pravidelné investice již od 300 Kč měsíčně.
  • Umožňuje investovat do různých produktů: podílové fondy, dluhopisy, akcie, ETF, certifikáty.
  • Peníze z DIP lze vybrat kdykoliv, ale předčasný výběr před 60 lety věku a před uplynutím 10 let od založení DIP vyžaduje vrácení daňových úlev.
  • Investované prostředky nelze vybírat postupně.
  • Investice lze během trvání DIP měnit dle vlastních představ.
  • DIP si můžete sjednat online v Georgi, nebo na kterékoliv pobočce ČS.

Přečtěte si naši recenzi České spořitelny

Kombinace doplňkového spoření s DIP

Dle České spořitelny je optimální kombinace doplňkové penzijního spoření s DIP. Výhodou je státní příspěvek na doplňkové penzijní spoření, který může při měsíční investici 1 000 korun dosáhnout až 300 korun měsíčně. Investice do DIP u ČS navíc nabízí klientům zvýhodněné úrokové sazby na spořicích účtech, což představuje další motivaci pro investory.

Ladislav Šlápota z oddělení Wealth management České spořitelny zdůrazňuje výhody pravidelného investování, včetně možnosti investovat do DIP. “Tato strategie umožňuje klientům získat úrokový bonus na spořicím účtu České spořitelny, který pozitivně ovlivňuje celkový výnos z jejich investic. Kromě toho Česká spořitelna nabízí klientům bezplatné finanční a investiční poradenství, což představuje další přidanou hodnotu pro jejich finanční plánování.”

DIP České spořitelny nabízí novou diverzifikovanou cestu k důchodovému spoření, kombinující daňové výhody, příspěvky od zaměstnavatele, šanci na vyšší výnosy z přímých investic, a v případě kombinace s doplňkovým spořením také státní podporu.

Tento produkt přináší komplexní řešení pro důchodové plánování, včetně bezplatného finančního a investičního poradenství. Tím Česká spořitelna posiluje svou pozici v osobních financích a odpovídá na měnící se potřeby klientů.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
6
14

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎