Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Co si myslí o akciích Coca-Cola analytici z Wall Street? Má ještě tato společnost investorům co nabídnout?

Coca-Cola se zbavila neproduktivních značek ze svého portfolia, což investoři ocenili. Jaká budoucnost nyní akcie čeká, se dočtete v tomto článku.

Publikováno
Co si myslí o akciích Coca-Cola analytici z Wall Street? Má ještě tato společnost investorům co nabídnout?
Zdroj: depositphotos.com

Akcie společnosti Coca-Cola se řadí mezi dividendové krále, proto jsou mezi investory velmi oblíbené. Společnost vyplácí dividendu již více než 60 let, ale i přes její konzervativní způsob podnikání se v nedávné minulosti odehrály zásadní změny.

Jak společnost nastartovala svůj popandemický růst a jakou budoucnost jí věští analytici z Wall Street? Na to se podíváme v tomto článku.

Aktuální vývoj ceny akcií Coca-Cola

Načítání
Načítání
Kupte si akcie KO Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost se od vypuknutí pandemie potýká s poklesem tržeb. Coca-Cola tento fakt využila k reorganizaci své struktury a po vypuknutí pandemie snížila své portfolio propagovaných značek ze 400 na 200. Vyřazené značky společnosti téměř nic nepřinášely a jejich podíl na tržbách byl 1 %.

Díky vyřazení 200 značek z portfolia získala Coca-Cola prostor pro nové akvizice a kapitál pro podporu již zaběhlých značek.

Strategií akvizic nových značek se společnost snaží oslovit nové zákazníky a navíc podporou svých stávajících značek udržuje vztahy s již existujícími zákazníky.

Tento přístup evidentně přináší úspěch, a jak si za chvilku ukážeme, jedná se o základ budoucího akciového růstu i podle analytiků z Wall Street.

Fundamentální analýza

Jak je všeobecně známo, produkty společnosti Coca-Cola lze zakoupit po celém světě. Tomu také odpovídá rozložení příjmů podle světových segmentů. Nejvyšší příjmy společnost generuje díky prodejům v USA.

Na grafu níže si také můžeme povšimnout, že tržby rostou kontinuálně v čase ve všech světových regionech. Naopak dividendy jsou v čase stabilní a společnost nabízí investorům dividendový výnos 3,11 %, což značí kvartální výplatu dividend v hodnotě 0,49 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Příjmy společnosti Coca-Cola podle zemí a vývoj dividend v čase
Příjmy společnosti Coca-Cola podle zemí a vývoj dividend v čase

Meziročně stouply tržby společnosti o 5,93 %. Do dalších let se ovšem počítá spíše s jejich stagnací a to okolo hodnoty 47 miliard USD. Akcie vlastní ze 62 % institucionální investoři .

Cenová predikce akcií analytiků z Wall Street

Stanovení cenové predikce pro akcie Coca-Cola se zúčastnilo 16 analytiků z Wall Street. Celkem 13 z nich očekává agresivní cenový růst s cílovou hodnotou 72 USD za akcii.

Pouze 3 analytici jsou ve svých predikcích konzervativní a očekávají cenový růst na hodnotu 67 USD za akcii. Pokles hodnoty akcií neočekává žádný analytik.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie Coca-Cola od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie Coca-Cola od analytiků z Wall Street

Technická analýza akcií Coca-Cola

Akcie Coca-Cola se obchodují v dlouhodobém rostoucím trendu, nicméně od roku 2022 trh začal vykazovat tvorbu nižších maxim, což značí tlak prodejců na cenu akcií. V současné době se akcie obchodují na hodnotě klesající trendové čáry.

Pokud by došlo k proražení její hodnoty, dostanou se i z krátkodobějšího pohledu akcie do růstového trendu s možností atakovat své ATH. Pokud dojde opět k odrazu směrem dolů, trh již otestoval nejbližší support na ceně 52 USD, což může způsobit výraznější cenový pokles.

Pozitivní cenová predikce analytiků očekává tvorbu nových historických maxim, zatímco konzervativní predikce očekává pouze atakování hodnoty současného cenového maxima.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Coca-Cola
Měsíční akciový graf společnosti Coca-Cola

Závěr

V tomto článku jsme si připomněli způsob, jakým společnost Coca-Cola nastartovala svůj popandemický akciový růst.

Také jsme se podívali na cenovou predikci analytiků z Wall Street, kterou jsme doplnili o technickou analýzu. Komplexní přehled jsme doplnili o fundamentální analýzu s důrazem na stabilitu dividend, pro kterou je tato společnost u investorů tak oblíbená.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎