Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Co je nejlepší způsob, jak se vyhnout riziku a ochránit se před inflací v roce 2024?

Jste na začátku investiční cesty, nebo hledáte, jak výhodně začít investovat v roce 2024? Co by mohla být pro začátek vhodná investice?

Publikováno
Co je nejlepší způsob, jak se vyhnout riziku a ochránit se před inflací v roce 2024?
Zdroj: depositphotos.com

Investoři, kteří stojí na začátku své cesty, by měli usilovat především o vybudování robustního portfolia. Uprostřed nepřeberného množství investičních možností se zlato často jeví jako nejstabilnější možnost.

Po staletí je zlato synonymem prosperity a bohatství. V dnešním prostředí, kterému dominují digitální měny a složité finanční nástroje, zůstala trvalá přitažlivost zlata neporušena. Má stále pověst spolehlivého uchovatele hodnoty, zejména v dobách ekonomických turbulencí. I díky tomu je zlato tradiční volba pro ty, kteří se v investičních vodách pohybují nově.

Vývoj ceny zlata za posledních 5 let

Zlato je stabilní i v bouřlivých časech

Role zlata jako zajištění proti inflaci je pro začátečníky obzvláště významná v současné době, kdy míra inflace přetrvává nad komfortní úrovní. Nízká korelace zlata s ostatními třídami aktiv navíc zajišťuje, že může sloužit jako protiváha v rámci diverzifikovaného portfolia a potenciálně vyrovnávat volatilitu trhu.

Těm, kteří se teprve vydávají na investiční cestu, se může zdát, že zlato je pro ně nezajímavé. Důvody, proč uvažovat o této léty prověřené komoditě, jsou však přesvědčivé.

Zlato je proslulé svou schopností působit jako pojistka proti ekonomické nejistotě – což je vlastnost, která u začínajících investorů rezonuje. Ti se díky zlatu mohou lépe vyhýbat riziku.

Zlato může také sloužit jako kotva proti přílivu inflace. Zatímco měny se pod inflačními tlaky rozkolísávají, zlato odolává erozi kupní síly.

Proč do zlata investovat právě teď?

Souběh omezené nabídky a rostoucí poptávky podtrhuje potenciál zlata. Jako aktivum s omezenou dostupností se vnitřní hodnota zlata v prostředí, kde se jeho využití rozšiřuje, zvyšuje. Pro začátečníky může být vyhlídka na investici do komodity s tak dynamickou souhrou nabídky a poptávky lákavá.

V obdobích, kdy se zdá, že je globální ekonomický kompas neustále vychýlený, se investoři stále častěji obracejí k osvědčenému zlatu jako bezpečnému útočišti.

V době, kdy geopolitické napětí vře a inflace přetrvává s tvrdohlavostí, která znepokojuje i zkušené ekonomy, je půvab stability zlata stále výraznější.

Současná situace se vyznačuje souběhem faktorů, které by tradičně trhy zneklidňovaly: mezinárodní spory ohrožují obchod, politická scéna se nepředvídatelně mění a hospodářská politika států je v neustálém pohybu. V tomto prostředí je odolné zlato k nezaplacení.

Pověst zlata jako finančního záchranného člunu v rozbouřeném ekonomickém moři není neopodstatněná. V minulosti, když se objevil přízrak ekonomické nestability – ať už v podobě volatility na akciových trzích, devalvace měny nebo růstu spotřebitelských cen – si zlato nejen udrželo svou hodnotu, ale v mnoha případech i posílilo.

Právě tato dvojí schopnost uchovat a zhodnotit bohatství je důvodem, proč je zlato považováno za základní součást portfolia každého opatrného investora.

Aktuální vývoj ceny zlata

Začlenění zlata do portfolia není pouhým krokem k vyšší diverzifikaci portfolia, ale strategickým krokem k zajištění finanční budoucnosti. Zatímco globální ekonomika prochází těmito neklidnými časy, zlato zůstává pevným spojencem, který nabízí jistotu, i když je obzor nejistý.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
2
2

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Ing. Rostislav Pavelka

A jak se říká krize: D NA začátku speciální operace narostlo a pak půl roku klesalo na minimum až do listpadu 2023. OD té doby teprve roste, kdy už je zažehnaná krize. V době megakrize sloučením migrace, speciální operace a energetické zlato furt klesalo a inflace přitom obrovsky rostla – co zlato zachránilo!!! PRD:

Ing. Rostislav Pavelka

Chjo už zase omýlaná blbost – koukněte na graf zlato vám zachránilo prd! Chtělo by to proložit grafem SP500, ETF AllWorld, Inflací a pak to můžete srovnat. A jednou v CZK a podruhé vedle toho v USD.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎