Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Chytré spoření se sazbou 2 % p. a. od ING se vrací – Je nejlepší na trhu?

Publikováno
Chytré spoření se sazbou 2 % p. a. od ING se vrací – Je nejlepší na trhu?

Banka ING i v letošním roce přišla se zajímavou nabídkou spoření pro nové i stávající klienty.

V rámci Chytřejšího spoření si noví zákazníci mohou uložit na 2 % p. a. na půl roku až 300 000 Kč, přičemž to samé platí i pro klienty stávající, ale vklad je v jejich případě omezen na 100 000 Kč měsíčně.

Jakou úrokovou sazbu však dostanete po uplynutí 6 měsíců?

Jaké jsou výhody Chytřejšího spoření od ING?

V rámci nabídky klient neplatí vůbec žádné poplatky, a to ani za zřízení, správu, transakce, ani za zrušení účtu.

sporici ucet

Noví zákazníci mohou prvních 6 měsíců úročit až 300 000 Kč sazbou 2 % p. a., přičemž stávající klienti mohou v rámci spořících obálek v internetovém bankovnictví úročit stejnou sazbou až 100 000 Kč.

Potenciální zákazníky nemusí trápit ani žádné výpovědní lhůty, peníze totiž mají k dispozici kdykoliv. Chytré spoření je tak zcela bez závazků. Nabídka platí až do odvolání.

Víte, že ING byla před více než 18 lety vůbec první bankou, která českým klientům nabídla spořící účet?

ING jako lídr nabídky spořících účtů?

Společnost na rovinu uvádí, že chce svým klientům nabídnout nejlepší spořící účet na trhu se sazbou výhodnou pro všechny.

I když je ING zavedenou značkou s dlouhodobou tradicí spořících účtů s férovými a transparentními podmínkami, nejedná se o nejlepší nabídku na trhu. Nemůžeme tedy říci, že by ING byla lídrem.

Možná, pokud bychom se na to dívali z krátkodobého hlediska (nabízených 6 měsíců), tak by se dalo říci, že je ING aktuálně nejlepší. Úrok 2 % p.a. je opravdu pěkný.

Bohužel po uplynutí 6 měsíců dostanete úrok o,5 % p.a. na částky do 300 000 Kč a částky přes 300 000 Kč se úročí pouze 0,1 % p. a., což je poměrně rozdíl oproti 2 % p.a.

Existují banky, jako například Creditas, které nabízejí úrok okolo 1,8 % p.a. a to dlouhodobě. Je proto potřeba si vždy nabídku bank dobře prověřit a porovnat s ostatními na trhu.

Spoření samozřejmě má smysl a to především k dosažení částečné ochrany svých prostředků před inflací a odkládání peněz do budoucna. Obzvláště pak pro konzervativní jedince to může být cesta.

Zajímá vás, jak jinak byste mohli investovat své peníze? Přečtěte si náš článek o tom, jak pravidelně investovat 1 000 Kč.

Pokud vás spořicí účty zajímají více, zde naleznete aktuální srovnání spořicích účtů.

Líbil se vám tento článek?
10
1

Autor

Ahoj! Jmenuji se Bogdan Heinz a finanční trhy mě nepřestávají fascinovat již od roku 2017. Mezi mé hlavní oblasti zájmu zde patří Forex a dlouhodobé investování do akcií. Aktuálně také pozvolna expanduji do světa opcí.

Na světě investic mě uchvátil zejména příslib finanční nezávislosti spolu s rozmanitostí a také velkou dávkou nepředvídatelnosti, kdy si úspěch musíte opravdu zasloužit. Troufám si tvrdit, že pokud dokážete správně pochopit tržní zákonitosti, úplnou finanční svobodu budete mít na dosah ruky.

Redaktorská činnost pro Finex mi umožňuje realizovat hned dva koníčky – kromě již zmíněného zájmu o trhy také mou odvěkou lásku ke psaní.

V rámci tvorby mám možnost růst, získávat nové znalosti a tyto znalosti pak předávat dál, což je nejdůležitější. Svou příslovečnou trochou do mlýna bych takto chtěl přispět k vybudování nejčtenějšího a nejkvalitnějšího finančního magazínu v našich končinách.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Špundová Eliška

Dobrý den! Mám dotaz. V lednu jsem v akci chytré spoření založila obálku na 100.000 Kč, v únoru zase na 100.000 Kč. Když nyní vyberu 100.000 Kč, bude se mi zbývajících 100.000 Kč ještě měsíc úročit 2 % ?
Děkuji za odpověď. Špundová

3.7.2020

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎