Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ceny BTC a ETH zažily krátkodobý pokles. Čeká nás krvavé léto?

Dokáže se BTC udržet nad 60 tisíci USD a dosáhne ETH 4 tisíc USD? Spíš ne. Jak ceny reagovaly na oznámení inflačních dat a nových úrokových sazeb?

Ceny BTC a ETH zažily krátkodobý pokles. Čeká nás krvavé léto?
Zdroj: breezyscroll.com

Kryptoměnový trh prochází v posledních dnech turbulencemi. Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH), dvě nejvýznamnější kryptoměny, čelí tlaku z různých směrů.

V tomto článku se podíváme na klíčové události ovlivňující ceny těchto digitálních aktiv, počínaje riziky, která se vznášejí nad cenou BTC, přes reakce trhu na americká inflační data až po budoucnost ETH v kontextu regulační nejistoty.

Riziko propadu Bitcoinu na 60 000 USD

Bitcoin nedávno opět nedokázal udržet klíčovou podporu na úrovni 69 000 USD, což vyvolává obavy mezi analytiky a obchodníky.

11. června klesla cena BTC dokonce na 66 100 USD, což znamenalo pokles o více než 5 % za 24 hodin.

Pokles znamenal formální odmítnutí úrovně 69 000 USD jako podpory a také prolomení 21denního klouzavého průměru, což je důležitá krátkodobá trendová linie.

Zdroj: tradingview.com
Prolomení linie 21denního klouzavého průměru ceny Bitcoinu
Prolomení linie 21denního klouzavého průměru ceny Bitcoinu

Přesto někteří obchodníci věřili, že propad nemusí být tak dramatický. A skutečně, po zasedání Federálního rezervního systému (Fed) a oznámení pozitivních inflačních dat se ceny kryptoměn vrátily na původní hodnoty.

Skutečná meziměsíční inflace v USA byla nakonec 0 % a meziroční 3,3 %. Očekávalo se 0,1 % a 3,4 %, inflace je tedy mírnější, než se čekalo.

A to i přesto, že spotové burzovně obchodované fondy (ETFs) na bitcoiny zaznamenaly první čistý odliv za více než 19 obchodních dnů. Nejspíše proto, že investoři snížili svoji expozici vůči riziku právě před oznámením inflačních dat.

Zdroj: farside.co.uk
Příliv/odliv prostředků u jednotlivých BTC ETF 10. června 2024
Příliv/odliv prostředků u jednotlivých BTC ETFs 10. června 2024

Úrokové sazby nakonec Fed ponechal beze změny na 5,5 %. Jedná se o 23leté maximum. Po této zprávě, která na trhy přišla ve večerních hodinách našeho času, se cena Bitcoinu propadla o 1 %.

Dosáhne Ethereum na 4 000 USD?

Ethereum se potýká s nedostatkem optimismu na trhu, přestože se očekává spuštění spotových ETFs v USA.

Cena ETH se v posledních třech dnech drží pod 3 650 USD, což někteří připisují regulační nejistotě. Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) totiž zatím nerozhodla o schválení několika podaných žádostí S1 o spotové ETFs.

Navíc společnosti Coinbase, Binance a Kraken čelí soudním řízením protože údajně nejsou registrované jako burzovní makléři a nabízí investice do cenných papírů.

Navíc je tu snížená důvěra na trzích s deriváty Etherea. Údaje ukazují, že prémie futures na ETH klesla 10. června na 13 % z 15 %, kde byla 6. června.

Ačkoli má tato hodnota daleko k medvědí struktuře, jedná se o nejnižší úroveň za více než tři týdny a rozhodně je to méně, než se očekávalo vzhledem k tomu, že někteří analytici tvrdí, že ETFs na Ethereum by mohly zachytit až 20 % hodnoty přílivu do bitcoinových ETFs.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.