Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Vstupujeme do druhé fáze kryptoměnového bull runu. Kde bude jeho vrchol?

Současné cenové pohyby Bitcoinu jsou pod důkladným drobnohledem všech analytiků, kteří se kryptoměnami zabývají. Co nám říkají data z blockchainu?

Publikováno
Vstupujeme do druhé fáze kryptoměnového bull runu. Kde bude jeho vrchol?
Zdroj: Depositphotos.com

Svůj pohled na aktuální cenový přidává Bitcoinu (BTC) poskytl James Check, hlavní on-chain analytik společnosti Glassnode.

Co je on-chain analýza?

Jedná se o analýzu, která vychází z toho, že data na blockchainu jsou volně dostupná. Je tedy vidět, kdo kam poslal kryptoměnu a v jakém objemu.

Používá prvky technické analýzy, ale kromě ceny sleduje také objemy transakcí a informace o prodávajících a kupujících. Dívá se na to, kdo prodává tokeny, kdo je nakupuje, kdo je drží. Zajímá se o to, zda držitelé kryptoměn na svých pozicích v aktuálním čase vydělávají nebo prodělávají.

Podle Checkových dat korekce ceny, která momentálně probíhá zatím na úrovni zhruba 10 %, značí pozoruhodnou odolnost trhu v tomto býčím cyklu. Pro srovnání v předchozích býčích trzích byly k vidění daleko větší korekce minus 25 až 30 %. V letech 2018 až 2019, která byla velmi volatilní, korekce dosahovaly i 50 %.

Co stojí za tou současnou korekcí BTC? Podle on-chain dat je za tím dosažení all-time high, které řadu dlouhodobých držitelů BTC vybudilo k prodeji.

To není nic zvláštního a děje se tak u každého býčího trhu. Data neukazují v aktuálním cyklu žádný výjimečný trend ohledně této aktivity. Dalším důvodem je větší outflow z bitcoinových ETFs a zpomalení inflow do těchto fondů.

V jaké fázi je Bitcoin nyní?

James Check svoji analýzu staví na několika fázích, kterými tento býčí trh prochází. Po propadu v roce 2022 podle něj přišla zotavovací fáze, která trvala po většinu roku 2023. V této době na trh nepřicházely nové peníze a BTC drželi jen dlouhodobí držitelé, kteří této kryptoměně opravdu věřili.

Další fáze se podle hlavního analytika Glassnode odehrávala od překonání hranice
30 tisíc USD až po nové all-time high. Sám tuto fázi nazývá jako enthusiastic bull (nadšený býk).

Investoři začali věřit, že se odehrává býčí trh, přišlo schválení spotových bitcoinových ETFs od Komise pro cenné papíry v USA, a to vše dohromady dalo velmi rychlý posun ceny ze 42 tisíc USD až nad hranici 70 tisíc USD.

Zdroj: cointelegraph.com
Fáze býčího trhu BTC

Podle James Checka se momentálně nacházíme v přechodu mezi enthusiastic bull a fází euphoric bull (euforický býk).

Euphoric bull se vyznačuje tím, že po nastání all-time high řada dlouhodobých investorů začíná prodávat BTC. Trh je mnohem více volatilní, zprávy o této kryptoměně se objevují i v klasických médiích, což na druhou stranu přitahuje poptávku.

Cena tak roste, dokud se na trh nevrátí nabídka, aby ji uspokojila. Tato fáze může trvat několik měsíců, někdy i přes rok.

Kde bude vrchol tohoto býčího trhu?

Otázka, která je nasnadě. Sám Check zdůraznil, že nemá absolutně ponětí. Nechce ani predikovat. Dle jeho slov lidé, kteří říkají, že to vědí, tak si to většinou pouze myslí. Podle něj to neví nikdo a skutečný vrchol ovlivní řada faktorů.

Říká však, že ve chvíli, kdy nabídka začne uspokojovat poptávku a na trhu se objeví enormní zisky, trh zřejmě dosáhne vrcholu – to se ale může stát při jakékoliv ceně.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
9
0

Autor

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.