Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin poroste nad 80 000 USD a Ethereum s pětimiliardovými příjmy? Bitwise má vizi o budoucnosti jasnou

Bitcoin se bude obchodovat za 80 000 USD. Příjmy Ethereum i Coinbase se zdvojnásobí a stablecoiny přerostou Visu. Predikce společnosti Bitwise pro rok 2024...

Publikováno
Bitcoin poroste nad 80 000 USD a Ethereum s pětimiliardovými příjmy? Bitwise má vizi o budoucnosti jasnou
Zdroj: OMFIF.org

Příští rok 2024 bude pro svět kryptoměn velmi zajímavý. Tedy alespoň podle odvážných předpovědí americké společnosti Bitwise. Jejích 10 predikcí odhaduje překonání ceny 80 000 USD za Bitcoin (BTC), schválení spotových ETF na Bitcoin nebo příjmy větší než 5 miliard USD v ekosystému Etherea (ETH).

Společnost Bitwise, správce aktiv specializující se na kryptoměny, včera vydala report s názvem The Year Ahead: 10 Crypto Predictions for 2024, ve kterém se dívá na rok 2024 s velkým optimismem, očekávaje ještě větší býčí trend, než letos. “Rok 2023 byl pro kryptoměny velmi dobrý. Ale myslíme si, že rok 2024 bude ještě lepší,” uvádí.

Bitcoin za cenu 80 000 USD

První predikcí je překonání historicky nejvyšší ceny Bitcoinu a dosažení úrovně až 80 000 USD. Klíčovými katalyzátory by měly být schválení spotových ETF na Bitcoin ze strany Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC) a nadcházející halving Bitcoinu.

Společnost předpovídá, že start spotového Bitcoin ETF by měl být nejúspěšnějším startem ETF vůbec. Předpokládá, že fondy do 5 let převezmou zhruba 1 % amerického trhu s ETFs, jehož celková hodnota činí 7,2 bilionu USD.

Ethereum

Jedna z odvážných předpovědí se týká druhé největší kryptoměny podle tržní kapitalizace, Etherea. Bitwise očekává, že příjmy sítě Ethereum se více než zdvojnásobí a dosáhnou 5 miliard USD. Tím by se Ethereum stalo nejrychleji rostoucí technologickou platformou světa.

Chystá se totiž zásadní upgrade blockchainu Ethereum, po němž by náklady na transakci (gas) měly klesnout o více než 90 %. Následkem by tak snadno mohlo být masovější využívání Etherea, o které Bitwise svou předpověď opírá.

Stablecoiny přerostou Visu

Stablecoiny vzrostly během posledních 4 let téměř z ničeho na trh v hodnotě 137 miliard USD. S návratem býčího trhu kryptoměn a rychlým rozšiřováním používání stablecoinů pro platby předpokládá Bitwise, že rok 2024 přinese další významný růst.

Se stablecoiny se podle reportu uskuteční více transakcí než s kartami Visa, což se může na první pohled zdát jako nesmysl, ale prohlédněte si graf níže.

Zdroj: bitwiseinvestments.com
Srovnání transakcí stablecoinů a Visy
Srovnání transakcí stablecoinů a Visy

Coinbase

Další predikce říká, že Coinbase, známá kryptoměnová burza, si povede o mnoho lépe, než předpokládá Wall Street. Ve zprávě se uvádí: “Wall Street očekává, že příjmy Coinbase vzrostou o 9 % meziročně, z 2,8 miliardy na 3,1 miliardy USD. To je však příliš konzervativní odhad. Myslíme si, že se alespoň zdvojnásobí.

Bitwise věří, že odhad Wall Street opomíjí 3 podstatné faktory. Nový bull market kryptoměn, inovace, které Coinbase zavádí na poli nových produktů i samotného blockchainu a také spotová ETF, u nichž má Coinbase plnit funkci správce mincí.

AI si oblíbí krypto

Kromě toho Bitwise předpovídá, že asistenti s umělou inteligencí začnou využívat kryptoměny k placení online, což potvrdí kryptoměnu jako “přirozenou měnu internetu”. Společnost věří, že tito asistenti budou upřednostňovat digitální měny, jako je Bitcoin nebo stablecoiny, a to již od roku 2024.

Další predikce

Další predikce zahrnují přesvědčení, že se finanční poradci zapojí do světa kryptoměn, že JPMorgan tokenizuje fond a spustí ho na blockchainu jako první krok k tokenizaci reálných aktiv a že zpěvačka Taylor Swift uvede na trh NFTs, což přitáhne nákupy v hodnotě více než 100 milionů USD.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.