Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ke schválení Bitcoin Spot ETF dojde před 10. lednem

Publikováno
Ke schválení Bitcoin Spot ETF dojde před 10. lednem
Zdroj: medium.com

Podle jedné z největších amerických investičních bank JPMorgan Chase (JPM) dojde ke schválení spotového ETF Bitcoinu už před 10. lednem příštího roku. Datum 10. ledna je totiž finálním deadlinem pro schválení žádosti společnosti Ark Invest americkou Komisí pro kontrolu cenných papírů (SEC).

Info

ETF (Exchange Traded Fund) je veřejně obchodovaný fond vydávaný a spravovaný specializovanými finančními institucemi, které na rozdíl od klasických otevřených fondů vydaly své akcie. Ty se obchodují na burze jako cenné papíry jakékoliv jiné veřejně obchodovatelné společnosti. ETF svoji hodnotu vždy odvíjí od nějakého podkladového aktiva (např. právě Bitcoinu, ale i zlata nebo nějakého indexu).

V reportu se dále uvádí, že hodnota Bitcoinu v posledních dnech stoupala díky pozitivnímu sentimentu a očekávání schválení několika bitcoinových spotových ETF.

Bullish scénářům nahrává i fakt, že se SEC nerozhodla odvolat proti rozhodnutí soudu v kauze Grayscale, společnosti spravující jeden z největších bitcoinových fondů Grayscale Bitcoin Trust. Není ještě jasné, kdy přesně dojde ke schválení bitcoinových ETF, ale mělo by to v následujících měsících. Analytici JPMorgan také uvedli, že regulátoři nejspíše schválí více bitcoinových ETF najednou, aby neměl žádný výhodu prvního.

Cena Bitcoinu v posledních 3 dnech prudce roste. V jeden den si připsala dokonce 12 %. Někteří predikují i další růst a proražení 30 000 USD je dle nich jen začátek. Kryptoměnový expert Jack Tan řekl serveru CoinDesk, že se Bitcoin v následujících měsících vyšplhá až na hodnoty 75 000 USD.

Uvidíme jak se hodnota Bitcoinu bude dále vyvíjet, každopádně to bude ještě velmi zajímavé, protože nikdo stoprocentně neví, co se stane až se bitcoinová ETF opravdu schválí. Nicméně je jisté, že každý bitcoinový nadšenec bude zprávy ohledně ETF bedlivě sledovat, stejně jako blížící se halving.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.