Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin je zpátky na 43 tisících USD. Předpovědi analytiků se různí

Volatilita Bitcoinu rozděluje názory odborníků na jeho budoucnost. Stoupne nad 50 000 USD, nebo bude čelit 30% korekci? Přečtěte si vzrušující předpovědi!

Publikováno
Bitcoin je zpátky na 43 tisících USD. Předpovědi analytiků se různí
Zdroj: depositphotos.com

Cena největší světové kryptoměny Bitcoinu (BTC) v posledním měsíci vykazuje značnou volatilitu. V den zalistování ETF dosáhl 49 tisíc USD, aby se vzápětí propadl na méně než 39 tisíc USD. Dá se tedy odhadnout, co bude dál?

Po dvoutýdenním období klesání ceny ze svého peaku po zprávě o schválení spotových burzovně obchodovatelných fondů (ETFs) na Bitcoin v USA se přes víkend cena zvedla ze svého lokálního minima téměř o 10 %.

Dobré zprávy? Jak pro koho

Arthur Hayes, spoluzakladatel kryptoměnové burzy BitMEX, předpověděl potenciální 30% korekci Bitcoinu, která by mohla vytvořit nový support mezi 30 000 a 35 000 USD.

Pondělí uzavřel Bitcoin na ceně 43 100 USD, povyrostl o více než 1 000 USD za den a vzdoruje tak některým předpovědím o korekci ceny. Růst z necelých 40 000 USD vedl k likvidaci krátkých pozic a tím ke ztrátám v hodnotě téměř 96 milionů USD u těch, kteří se rozhodli Bitcoin shortovat.

Růst Bitcoinu přišel poté, co v pátek vypršelo značné množství bitcoinových opcí. Mělo vypršet 94 000 bitcoinových opcí, které se vyznačovaly poměrem put-call 0,51, což je interpretováno jako býčí indikátor pro toto aktivum.

Navíc investorů v Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), kteří své podíly prodávají, a jsou z velké části zodpovědní za pokles ceny, ubývá a slábne jejich tlak na cenu.

Co tedy bude dál?

James Van Straten, výzkumný a datový analytik ve společnosti CryptoSlate, vychází z chování fundamentů Bitcoinu a poukazuje na zajímavou korelaci mezi cenou kryptoměny a hashratem sítě.

Hashrate zaznamenal v uplynulém týdnu 10% nárůst, což naznačuje solidní zdraví sítě navzdory obavám z nadcházejícího dubnovému halvingu, kdy dojde k polovičnímu snížení odměn za vytěžení bloku, což sníží odměny těžařů.

Především se tento růst nápadně podobá růstu ceny Bitcoinu. Zrovna tak minimum zaznamenal hashrate v době, kdy se cena Bitcoinu pohybovala pod hladinou 39 000 USD.

Elliottovy vlny

Jiný pohled na věc má Markus Thielen ze společnosti 10x Research, který přesně předpověděl pokles Bitcoinu na 38 000 USD a nyní vidí úrovně nad 43 000 USD jako zralé pro nové býčí pozice.

Thielenův optimismus se opírá o teorii Elliott Wave, která naznačuje, že ceny se pohybují spíše ve vlnách než v jednoduchých vzorcích a budoucí pohyby lze předpovědět pozorováním opakujícího se vlnového vzorce.

Výzkumník věří, že Bitcoin vstoupil do páté vlny býčího vzorce, který by mohl do konce prvního čtvrtletí 2024 vyhnat ceny nad 50 000 USD.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.