Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 31. 7. 2020 – Přinese uzávěr měsíce ještě vyšší volatilitu?

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulé analýze jsem psal, že už sice přišla aspoň minimální volatilita, ale že jí bude ještě daleko více. A voila, za týden jsme se posunuli o 1 500 USD nahoru.

Co se týče směru, v minulé analýze jsem nastínil bullish a bearish scénář s jasnými levely, které musí být proraženy, aby se kurz Bitcoinu mohl posunout výš, anebo aby potvrdil distribuci a šel dolů.

Validovaný byl nakonec býčí scénář, kde jsme sledovali daily level na ceně 9 692 USD, anebo předchozí high na 9 800 USD. Vypadalo to asi takto:

Předchozí scénáře BTC/USD
Předchozí scénáře BTC/USD

Jak vidíte, jakmile uzavřela denní svíce nad levelem 9 692 USD, následoval během jednoho dne pohyb o 600 USD nahoru. Toto byl breakout a Bitcoin si později šel až pro high 11 431 USD (Bitmex).

Tak už růst stačil? nebo půjdeme ještě výše?

Je trošku ošemetné na tuto otázku odpovídat, protože je dnes uzávěr měsíce, což je hodně dynamická doba. A dnes konkrétně je to ještě znásobeno ještě dalšími faktory, které proberu dále.

Obecně ale pokud uzavřeme dnešní den (a tedy červencovou svíci) nad 10 854 USD (Binance), tak budeme vědět, že na měsíčním grafu se vyrýsuje vyšší high (co se týče uzávěru svíce) – tedy základ uptrendu.

Struktura na měsíčním grafu
Struktura na měsíčním grafu

Nebezpečné odhadovat co přesně se stane je proto, že zároveň máme otevřené obrovské množství pozic s dnešní expirací. Celkově jde asi o 69 tisíc BTC, což je ekvivalent 765 mil. USD v pozicích, které dnes budou zavřeny.

expirující opce na Bitcoin
Kontrakty expirující 31.7. v porovnání s dalšími týdny

A samozřejmě pokud bude vypořádán tak velký objem pozic, zahýbe to s cenou. Jestli nahoru nebo dolů, to nevíme. Většinou to ale znamená velkou volatilitu v ten daný den.

Kratší časové úseky

Myslím si, že následující graf je to nejhodnotnější, co nyní můžete získat. Najdete na něm totiž všechny důležité cenové úrovně, kterými je potřeba se zaobírat. A až na těchto úrovních hledat price action, která napoví k obrátce trendu, nebo jeho pokračování.

[Bitcoin] Analýza 31. 7. 2020 – Přinese uzávěr měsíce ještě vyšší volatilitu?
Všechny důležité supporty a rezistence

Aktuálně je nejdůležitější z nich měsíční level na ceně 10 854 USD. Dokud cena zůstává nad ním na bázi denních uzávěrů, není důvod předpokládat, že bychom měli jít níže.

Daleko pravděpodobnější je dosáhnutí silné rezistence na cenách 11 410 – 11 515 USD, nebo dokonce 11 879 – 12 000 USD. To, co se odehraje na těchto levelech, bude zásadní.

Naopak pokud by přišel rychlý pohyb dolů pod 10 854 USD, očekávejte návrat k supportu kolem 10 200 a pravděpodobně i 9 700 USD. Na ceně 9 615 USD je zároveň nevyplněný gap na CME futures.

Scénáře pohybu BTC
Scénáře pohybu BTC

Pro pokračování pohybu nahoru mluví i kratší TFs, kde se rýsuje celkem jasný ascending triangl tlačící cenu nahoru. A shodou okolností je targetem tohoto trojúhelníku právě prostředek zóny 11 410 – 11 515 USD.

Tvořící se ascending trojúhleník
Tvořící se ascending trojúhleník

Závěr a nastínění scénáře

Vyšší i nižší časové úseky ukazují stále bullish oscilaci a dokud nepůjdeme s denním uzávěrem pod 10 850 dolarů, tak na tom není důvod cokoliv měnit. Zároveň je ale trend již velmi přetažený a od začátku růstu v březnu neměl rozumnější korekci (byl maximálně retracement na 38,2% fibo).

Osobně tedy očekávám nějaké větší zamítnutí na rezistencích kolem 11 500 USD nebo 11900 USD a postupně i korekci celého uptrendu.

Ideální by bylo, kdyby Bitcoin dnešek uzavřel kolem aktuálních hodnot navzdory konci měsíce a uzávěru obrovského množství pozic.

Poté během víkendu pokračoval výše, na rezistenci 11 500 USD a odtud ještě před uzávěrem týdne spadl pod 10 800 USD.

Toto je asi jediný bearish scénář, který si umím představit jako reálný. Pokud na rezistencích žádné zásadní zamítnutí nepřijde, pokračujeme k dalším rezistencím, nastíněným výše.

Líbil se vám tento článek?
15
4

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Expert Kalvoda

Nejdřív pan Kalvoda pise na svych fb strankach, ze se bude venovat jinym vecem pres prazdniny, protože to pres prazdniny prece neroste a ted tu dělá chytrého? Odpad toto.

Andrej Kalvoda

zdravím pane Anonyme,
ano, na konci června jsem se přesunul na jiné projekty, protože jsem věděl, že krypto bude nuda. A měsíc byla. Články zde na Finexu ale přibývají každý týden a v tom posledním jsem psal, že přijde velký pohyb. Z toho se dalo vyčíst, že se nastavení trhu změnilo. Stačí přečíst jeden článek týdně a příště už budete v obraze. Pevně věřím, že to zvládnete :)

Pěkný den
Andy

Nahoru nebo dolu

V podstate stejne jednoduse pochopit clanek nahoru nebo dolu a vždy to vychazi to snád každý zvládne určiť smer nahoru nebo dolu distribuce nebo deme nahoru jedeme Up máme platny deme Down stejne platný vse funguje dokonale