Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » [Bitcoin] Analýza 17. 3. 2023 – Banky padají, ale Bitcoin roste?

[Bitcoin] Analýza 17. 3. 2023 – Banky padají, ale Bitcoin roste?

[Bitcoin] Analýza 17. 3. 2023 – Banky padají, ale Bitcoin roste?

Ahoj tradeři, máme za sebou ve světě i v kryptu velmi zajímavý týden – od krachujících bank až ke krátkodobému depegu "stablecoinu" USDC. Tyto události výrazně ovlivnily cenu a nyní již můžeme říct, že prolomení struktury směrem dolů z minulého týdne byl způsobený právě panikou na trhu a byl pouze krátkodobý.

Náš scénář z minulé analýzy s ještě jedním poklesem před pumpou se tedy neodehrál a BTC se odrazil rovnou z cen kolem 19 500 USD a pokračuje ve scénáři z minulých týdnů, tedy break nad rezistenci 25 tis. USD a pokračování k vyšším cenám.

Týdenní graf

Na týdenním grafu vidíme, jak těsně BTC neotestoval sekundární support pod 19 400 USD a ještě v neděli před uzavřením týdne přišla silná pumpa, díky které BTC uzavřel nad předešlým týdenním low kolem 21 800 USD (označeno jako PL). Aktuální týdenní svíce vypadá prozatím velmi slibně a dává nám prostor k pokračování do následujících rezistencí na cenových hladinách 28 600 a 29 500 USD.

Týdenní graf BTC 
Týdenní graf BTC

4h struktura

Krátkodobá struktura trendu nám říká, že k invalidaci bearish teze došlo již v úterý při pumpě nad 25 200 USD, poté jsme tvořili základnu a dnes vidíme pokračování trendu.

I tato struktura tedy říká, že BTC je připravený pokračovat nahoru, jakýkoliv pullback pod 26 tis. USD bude pravděpodobně dobrou příležitostí k longu a invalidace uptrendu se nachází pod cenou 23 900 USD.

Cílem by nyní měly být ceny nad 28 tis. USD, pravděpodobně spíše 29/30 tis. USD.

Krátkodobý trend BTC 
Krátkodobý trend BTC

Ethereum

Na Ethereu (potažmo altcoinech) se začííná odehrávat scénář, který jsme probírali již několik měsíců zpět – tedy altcoiny jsou daleko slabší než Bitcoin a pravděpodobně ještě nějakou chvíli budou. Konkrétně u grafu ETH/BTC se dívám na ceny 0.062 a 0.057 BTC jako potenciální supporty, odkud může cena opět začít růst. To ale znamená, že BTC bude růst rychleji (nebo padat pomaleji) než většina altcoinů v následujících týdnech.

Potenciální supporty pro ETH v pár s BTC 
Potenciální supporty pro ETH v pár s BTC

Závěr

Kryptoměnový trh je nyní velmi ovlivněný novinkami ve světě, ale vypadá to, že bearish struktura minulého týdne byla pouze krátkodobá a nyní BTC posiluje. Vše záleží na uzávěru týdenní svíce, ale primárně se díváme na pokračování k 28-30 tis. USD.

Je pravděpodobné, že zatímco BTC bude dosahovat těchto rezistencí, altcoiny budou buď stagnovat, nebo růst výrazně méně než Bitcoin.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo