Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 17. 3. 2023 – Banky padají, ale Bitcoin roste?

Publikováno

Ahoj tradeři, máme za sebou ve světě i v kryptu velmi zajímavý týden – od krachujících bank až ke krátkodobému depegu “stablecoinu” USDC. Tyto události výrazně ovlivnily cenu a nyní již můžeme říct, že prolomení struktury směrem dolů z minulého týdne byl způsobený právě panikou na trhu a byl pouze krátkodobý.

Náš scénář z minulé analýzy s ještě jedním poklesem před pumpou se tedy neodehrál a BTC se odrazil rovnou z cen kolem 19 500 USD a pokračuje ve scénáři z minulých týdnů, tedy break nad rezistenci 25 tis. USD a pokračování k vyšším cenám.

Týdenní graf

Na týdenním grafu vidíme, jak těsně BTC neotestoval sekundární support pod 19 400 USD a ještě v neděli před uzavřením týdne přišla silná pumpa, díky které BTC uzavřel nad předešlým týdenním low kolem 21 800 USD (označeno jako PL). Aktuální týdenní svíce vypadá prozatím velmi slibně a dává nám prostor k pokračování do následujících rezistencí na cenových hladinách 28 600 a 29 500 USD.

Týdenní graf BTC 
Týdenní graf BTC

4h struktura

Krátkodobá struktura trendu nám říká, že k invalidaci bearish teze došlo již v úterý při pumpě nad 25 200 USD, poté jsme tvořili základnu a dnes vidíme pokračování trendu.

I tato struktura tedy říká, že BTC je připravený pokračovat nahoru, jakýkoliv pullback pod 26 tis. USD bude pravděpodobně dobrou příležitostí k longu a invalidace uptrendu se nachází pod cenou 23 900 USD.

Cílem by nyní měly být ceny nad 28 tis. USD, pravděpodobně spíše 29/30 tis. USD.

Krátkodobý trend BTC 
Krátkodobý trend BTC

Ethereum

Na Ethereu (potažmo altcoinech) se začííná odehrávat scénář, který jsme probírali již několik měsíců zpět – tedy altcoiny jsou daleko slabší než Bitcoin a pravděpodobně ještě nějakou chvíli budou. Konkrétně u grafu ETH/BTC se dívám na ceny 0.062 a 0.057 BTC jako potenciální supporty, odkud může cena opět začít růst. To ale znamená, že BTC bude růst rychleji (nebo padat pomaleji) než většina altcoinů v následujících týdnech.

Potenciální supporty pro ETH v pár s BTC 
Potenciální supporty pro ETH v pár s BTC

Závěr

Kryptoměnový trh je nyní velmi ovlivněný novinkami ve světě, ale vypadá to, že bearish struktura minulého týdne byla pouze krátkodobá a nyní BTC posiluje. Vše záleží na uzávěru týdenní svíce, ale primárně se díváme na pokračování k 28-30 tis. USD.

Je pravděpodobné, že zatímco BTC bude dosahovat těchto rezistencí, altcoiny budou buď stagnovat, nebo růst výrazně méně než Bitcoin.

Líbil se vám tento článek?
11
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.