Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Binance spouští novou funkci NFT půjček

Publikováno
Binance spouští novou funkci NFT půjček
Zdroj: BSC.news

Kryptoměnová burza Binance spouští novou funkci NFT půjček, díky kterým si uživatelé budou moci půjčit kryptoměny za použití NFT jakožto zajištění.

Funkce zatím podporuje čtyři zavedené NFT projekty jako jsou Bored Ape Yacht Club (BAYC), Mutant Ape Yacht Club (MAYC), Azuki a Doodles. S postupem času by měly být podporovány i další NFT projekty. Momentálně si uživatel Binance může díky svému NFT půjčit kryptoměnu Ether.

Částka, kterou si lze vypůjčit, závisí na poměru Loan-To-Value (hodnota půjčky/hodnota zajištění) ve vztahu k minimální ceně NFT (floor price), která určuje maximální výpůjční limit.

Minimální ceny NFT sbírek se vypočítávají na pomocí tzv. Oracle Pricing, což je seskupení dat ze dvou zdrojů: Chainlink a OpenSea.

Úroková sazba půjčky je stanovena na základě interního algoritmu společnosti Binance a může se měnit v závislosti na tržních a rizikových parametrech. Úrok se vypočítává denně. V době psaní článku je úroková sazba u všech NFT půjček 3.36 %.

NFT půjčky mají podle Binance několik výhod, jako například rychlé poskytnutí likvidity bez potřeby prodeje určitého NFT. Za kryptoměnové půjčky na Binance není potřeba platit poplatky (gas fees), což může být výhoda, když je síť Ethereum zrovna hodně využívána a gas fees dosahují vyšších částek.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.