Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Kryptoměnové burzy » Burza Binance představila program "100 Creators” pro NFT tržiště, zastoupení mají i čeští umělci

Burza Binance představila program "100 Creators” pro NFT tržiště, zastoupení mají i čeští umělci

Burza Binance představila program

Společnost Binance, největší kryptoměnová burza na světě, oznámila jména 100 tvůrců, kteří budou prodávat svá díla na Binance NFT tržišti, přičemž jedním z nich je i český umělec Julius Reichel. Binance NFT tržiště, které bude spuštěno 24. června 2021 si klade za cíl podpořit a propagovat inovativní tvůrce z celého světa a upozornit na jejich díla z různých kultur.

Českou republiku bude v rámci programu "100 Creators” na Binance NFT Marketplace reprezentovat se svými díly v digitalizované podobě Julius Reichel. Ten uvede v rámci "100 Creators” na Binance NFT tržišti kolekci NFT vymintovaných ze série obrazů 6G painting manifesto. Tato první sběratelská série bude složená z 6 obrazů ve fyzické i NFT podobě, přičemž poštovné za zaslání fyzického díla po celém světě bude již započítáno v ceně NFT.

Nosným prvkem u všech děl je meme, hlava, znak, i zkratka. Díla jsou obdélníková/obdélník orientovaný na výšku, primárně směřovaná na displej telefonu. Tématem většiny děl je zahlcenost, datový tok, technologie, budoucnost i morseova abeceda. Inspirací je klínové písmo, hieroglyfy, 8 bitové hry, rybářská síť i mimozemšťané. Celá sběratelská série obrazů pro NFT vznikla mezi koncem 2020 a rokem 2021, takže jsou v obrazech patrné i vlivy a emoce z masivního krypto bull marketu.

"Jsem velmi potěšen, že budu moci zveřejnit svá díla na nově vznikající NFT platformě a beru to jako přirozenou součást cesty testování hranic naší technologie. Je potřeba předběhnout budoucnost. Stejně jako jsem u dříve přijatých plateb v BTC a ETH za moje obrazy předem deklaroval, že hodnotu zabezpečím k dlouhodobému HODLU, tak u mých NFT kolekcí předem vyhlašuji, že po prodejích získané krypto zastakuji, abych jasně podpořil další rozvoj a validaci sítě a projevil respekt rostoucímu ekosystému nejen v umění… Nadprodukce neexistuje," vysvětluje Julius Reichel.

Binance NFT tržiště, které bude spuštěno 24. června 2021, představuje jedinečnou možnost pro české umělce a kreativní tvůrce představit svá díla v digitální podobě globálnímu publiku. Mezi hlavní výhody Binance NFT tržiště patří zpětný převod z kryptoměn na fiat měny.

Stávající uživatelé budou moci na NFT tržišti obchodovat se svými stávajícími účty Binance. Noví uživatelé se budou moci jednoduše zaregistrovat na Binance.com. Mezi dalšími tvůrci, kteří se objeví v první stovce jsou například Krzysztof Gonciarz, Pokras Lampas či Mark Deodato.

,,Jsme velice rádi, že můžeme právě Julia přivítat mezi prvními 100 umělci na naší nové NFT platformě. V Juliových plátnech jsou zřejmé odkazy na kryptografii, blockchain i kryptoměny. Věřím, že toto poselství bude jasně pochopeno komunitou uživatelů Binance a oceněno sběrateli NFT po celém světě,” komentuje spolupráci Maya Bersheva za Binance.

O tvůrci

Julius Reichel (*1981) je absolventem pražské UMPRUM v ateliéru Jiřího Davida, prochází intenzivním průzkumem měnícího se vizuálního kódu pro nalezení obrazové matice, která bude fungovat v reálném i budoucím čase. Julius je intermediálním umělcem, který programově zpochybňuje médium závěsného obrazu. Po tom, co smazal hranice mezi obrazem a objektem, ho začala zajímat materializace JPG, prostor a polohy mezi fyzickým a digitálním dílem.

Z jeho dlouhé řady sólo či skupinových výstav se dá vytyčit například Brain Frezzzzze ve Ville Pelle v Praze, 'Make a wish lil fish (Sugar 3)' v galerii Label 201 v Římě, 10 000 Racing Shivas (FuFU Poly – Zeit ) / MM – NY-JR v Hošek Contemporary v Berlíně, či účast na veletrhu Vinna Contemporary 2019 v zastoupení Karpuchina Gallery.

Je prvním českým umělcem, jehož obraz Run to Ruin se oficiálně prodal za kryptoměnu. Verifikovaný nákup uměleckého díla umožnila pražská Karpuchina Gallery přesně za 0,14368542 bitcoinu (zhruba 110 000 Kč) a stala se tak historicky první galerií v republice.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+1,16%
Aktuální cena
$17 309
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
+2,82%
Aktuální cena
$1 295
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
+1,65%
Aktuální cena
$296,5

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo