Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Velké novinky Crypto.com – spolupráce s Visa, spuštění mainnetu i token burn

Publikováno
Velké novinky Crypto.com – spolupráce s Visa, spuštění mainnetu i token burn

Projekt Crypto.com jistě patří k těm největším na kryptoměnovém trhu. V době psaní tohoto článku je tržní kapitalizace jejich kryptoměny CRO přibližně na hodnotě 5,3 miliard dolarů, což ji řadí do TOP 20 kryptoměn podle této metriky. Jejich služeb využívá přes 10 milionů uživatelů a jsou jedním z nejrychleji rostoucích businessů v tomto odvětví.

Token CRO ale ani zdaleka není jen tak nějakou kryptoměnou, kterých jsou na trhu stovky či tisíce. V tomto případě jde o token s využitím v obrovské síti různých produktů a služeb, které může většina ostatních kryptoměnových projektů pouze závidět.

Tento projekt navíc v posledních dnech vydal hned několik extrémně pozitivních novinek, které jistě přispěly k tomu, aby se podařilo tokenu CRO překonat své ATH, které je aktuálně na hodnotě přibližně 0,24 dolaru. Jaké novinky k tomu tedy pomohly?

Spolupráce s Visa a spuštění mainnetu

Snad největší zprávou, která je aktuálně spojená s tímto projektem je spolupráce se společností Visa. Crypto.com se oficiálně stala součástí sítě Visa Network, což umožní tomuto projektu rozšířit své služby například do Austrálie, Japonska, Koreji, Latinské Ameriky či Afriky. Služby této společnosti jsou tak dostupné již nejen v USA, Kanadě či v Evropě, ale brzy se dostanou i do Asie, Austrálie a Afriky.

Navíc dne 22. 3. bylo také oznámeno, že služby v rámci Evropy se rozšiřují už i o virtuální kartu, čímž se odstranila potřeba vlastnění fyzické karty a umožní se platba přímo prostřednictvím aplikace Crypto.com App.

Avšak právě uzavření spolupráce s Visa má být klíčovým krokem pro Crypto.com, pokud chce opravdu splnit svůj cíl, kterým je urychlení přechodu tradičního finančního sektoru do světa kryptoměn. K tomu může pomoci hned několik dalších novinek spojených s tímto projektem.

Spuštění mainnetu projektu Crypto.com bylo oznámeno jen před pár dny, přičemž by ke celému přechodu na mainnet mělo docházet právě dnes, dne 25. 3. Právě nejbližší hodiny a dny ukážou, jakým směrem se bude Crypto.com ubírat, přičemž tento projekt čeká hned několik zajímavých novinek v podobě nových produktů a služeb, které má pro své klienty nabízet.

Nová podpora NFT i DeFi

Sám CEO této platformy, Kris Marszalek, se rovněž velmi optimisticky vyjádřil i o další novince, kterou je spuštění vlastní NFT (non-fungible tokens) platformy na stránkách https://crypto.com/nft.

Platforma by měla být spuštěna již zítra, v pátek 26. 3., přičemž by měla sloužit zejména pro umělce, sportovce či muzikantů. Na toto téma se Kris vyjádřil následovně:

Do sektoru NFT investujeme extrémně mnoho, protože ho vnímáme jako momentálně jeden z hlavních tahounů kryptomenového světa.

Kromě toho má přijít i ke podpoře různých DeFi řešení, přičemž se má Crypto.com zaměřovat zejména na spolupráci s takovými projekty jako Chainlink, Band Protocol či dokonce Uniswap.

I přesto, že smělých plánů má tento projekt hned několik, právě spolupráce s takovými společnostmi jako Visa či Aston Martin nebo s jednotlivci jako Snopp Dogg, Axel Mansoor, Nathan Evans nebo Lionel Richie přes vlastní NFT platformu dokazuje, že vývoj tohoto projektu nejenže stále postupuje, ale rovněž dosahuje i reálné výsledky.

Crypto.com NFT platforma
První NFT tokeny bude na platformě Crypto.com možné zakoupit od 26. 3. 2021

I proto je možné, že CRO, token projektu Crypto.com, je jedním z mála tokenů, který aktuálně dosahuje své ATH. Podepsat se pod to mohou nejen všechny tyto novinky, ale také token burn (pálení tokenů), ke kterému došlo koncem minulého měsíce.

Poznámka

Celkově mělo být spáleno 70 miliard CRO tokenů, což představuje jedno z největších pálení tokenů v historii kryptoměn.

Právě kvůli tomuto kroku se celkový počet tokenů v oběhu dostal z 24 % (z celkové nabídky) na téměř 80 %. Cílem tohoto kroku má být docílení větší decentralizace, a to se setkalo s velmi pozitivní odezvou, protože obrovské množství maximální nabídky tohoto tokenu byla jedna z často vytýkaných nevýhod.

Nezbývá než jen říci, že se těšíme i na další růst tohoto projektu, protože Marszalek chystá i na následující týdny a měsíce další velké zprávy a novinky.

Líbil se vám tento článek?
8
0

Autor

Od roku 2017 se věnuji kryptoměnám zejména z pohledu novinek a fundamentálních analýz, přičemž píšu články nejen pro několik slovenských a českých webů, ale také pro zahraniční projekty. Na kryptoměnách mě fascinuje zejména jejich ekonomický potenciál a to, jak mohou ovlivnit a společně změnit finanční svět. Je téměř jisté, že FinTech, kryptoměny a decentralizované technologie najdeme v budoucnu ve všech možných odvětvích a já chci určitě být součástí této změny.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jméno

CRO je teda token nebo kryptoměna?! :)

Redakce Finex

Dobrý den, až donedávna byl CRO pouze ERC-20 tokenem, nicméně nyní s příchodem vlastního Crypto.org blockchainu už je možné tvrdit, že se jedná o plnohodnotnou kryptoměnu… Ale to nic nemění na tom, že se tyto 2 termíny velmi často zaměňují. :-)