Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Kryptoměny » Velké novinky Crypto.com – spolupráce s Visa, spuštění mainnetu i token burn

Velké novinky Crypto.com – spolupráce s Visa, spuštění mainnetu i token burn

Velké novinky Crypto.com - spolupráce s Visa, spuštění mainnetu i token burn

Projekt Crypto.com jistě patří k těm největším na kryptoměnovém trhu. V době psaní tohoto článku je tržní kapitalizace jejich kryptoměny CRO přibližně na hodnotě 5,3 miliard dolarů, což ji řadí do TOP 20 kryptoměn podle této metriky. Jejich služeb využívá přes 10 milionů uživatelů a jsou jedním z nejrychleji rostoucích businessů v tomto odvětví.

Token CRO ale ani zdaleka není jen tak nějakou kryptoměnou, kterých jsou na trhu stovky či tisíce. V tomto případě jde o token s využitím v obrovské síti různých produktů a služeb, které může většina ostatních kryptoměnových projektů pouze závidět.

Tento projekt navíc v posledních dnech vydal hned několik extrémně pozitivních novinek, které jistě přispěly k tomu, aby se podařilo tokenu CRO překonat své ATH, které je aktuálně na hodnotě přibližně 0,24 dolaru. Jaké novinky k tomu tedy pomohly?

Vývoj ceny CRO od 1. 1. 2021
CZK
USD
EUR
BTC
Normální graf
Logaritmický graf

Spolupráce s Visa a spuštění mainnetu

Snad největší zprávou, která je aktuálně spojená s tímto projektem je spolupráce se společností Visa. Crypto.com se oficiálně stala součástí sítě Visa Network, což umožní tomuto projektu rozšířit své služby například do Austrálie, Japonska, Koreji, Latinské Ameriky či Afriky. Služby této společnosti jsou tak dostupné již nejen v USA, Kanadě či v Evropě, ale brzy se dostanou i do Asie, Austrálie a Afriky.

Navíc dne 22. 3. bylo také oznámeno, že služby v rámci Evropy se rozšiřují už i o virtuální kartu, čímž se odstranila potřeba vlastnění fyzické karty a umožní se platba přímo prostřednictvím aplikace Crypto.com App.

Avšak právě uzavření spolupráce s Visa má být klíčovým krokem pro Crypto.com, pokud chce opravdu splnit svůj cíl, kterým je urychlení přechodu tradičního finančního sektoru do světa kryptoměn. K tomu může pomoci hned několik dalších novinek spojených s tímto projektem.

Spuštění mainnetu projektu Crypto.com bylo oznámeno jen před pár dny, přičemž by ke celému přechodu na mainnet mělo docházet právě dnes, dne 25. 3. Právě nejbližší hodiny a dny ukážou, jakým směrem se bude Crypto.com ubírat, přičemž tento projekt čeká hned několik zajímavých novinek v podobě nových produktů a služeb, které má pro své klienty nabízet.

Nová podpora NFT i DeFi

Sám CEO této platformy, Kris Marszalek, se rovněž velmi optimisticky vyjádřil i o další novince, kterou je spuštění vlastní NFT (non-fungible tokens) platformy na stránkách https://crypto.com/nft.

Platforma by měla být spuštěna již zítra, v pátek 26. 3., přičemž by měla sloužit zejména pro umělce, sportovce či muzikantů. Na toto téma se Kris vyjádřil následovně:

Do sektoru NFT investujeme extrémně mnoho, protože ho vnímáme jako momentálně jeden z hlavních tahounů kryptomenového světa.

Kromě toho má přijít i ke podpoře různých DeFi řešení, přičemž se má Crypto.com zaměřovat zejména na spolupráci s takovými projekty jako Chainlink, Band Protocol či dokonce Uniswap.

I přesto, že smělých plánů má tento projekt hned několik, právě spolupráce s takovými společnostmi jako Visa či Aston Martin nebo s jednotlivci jako Snopp Dogg, Axel Mansoor, Nathan Evans nebo Lionel Richie přes vlastní NFT platformu dokazuje, že vývoj tohoto projektu nejenže stále postupuje, ale rovněž dosahuje i reálné výsledky.

Crypto.com NFT platforma
První NFT tokeny bude na platformě Crypto.com možné zakoupit od 26. 3. 2021

I proto je možné, že CRO, token projektu Crypto.com, je jedním z mála tokenů, který aktuálně dosahuje své ATH. Podepsat se pod to mohou nejen všechny tyto novinky, ale také token burn (pálení tokenů), ke kterému došlo koncem minulého měsíce.

Právě kvůli tomuto kroku se celkový počet tokenů v oběhu dostal z 24 % (z celkové nabídky) na téměř 80 %. Cílem tohoto kroku má být docílení větší decentralizace, a to se setkalo s velmi pozitivní odezvou, protože obrovské množství maximální nabídky tohoto tokenu byla jedna z často vytýkaných nevýhod.

Nezbývá než jen říci, že se těšíme i na další růst tohoto projektu, protože Marszalek chystá i na následující týdny a měsíce další velké zprávy a novinky.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$61 817
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$3 787
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$492,1
Aktualizováno 19.10.2021 05:04

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 2 komentáře
Jméno

CRO je teda token nebo kryptoměna?! :)

Magazín Finex

Dobrý den, až donedávna byl CRO pouze ERC-20 tokenem, nicméně nyní s příchodem vlastního Crypto.org blockchainu už je možné tvrdit, že se jedná o plnohodnotnou kryptoměnu… Ale to nic nemění na tom, že se tyto 2 termíny velmi často zaměňují. :-)

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo