Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Analýza TOP 3 dlouhodobě rostoucích akcií světových společností

Publikováno
Analýza TOP 3 dlouhodobě rostoucích akcií světových společností
Zdroj: depositphotos.com

Investování je velmi citlivá záležitost, kdy o úspěchu a neúspěchu velmi často rozhoduje pořizovací cena aktiva. K určení té “správné” ceny jsou používány různé nástroje, ale myšlenka je vždy stejná. Koupit levně a prodat draze.

V tomto článku se podíváme na tři dlouhověké akciové společnosti, jejichž růstový potenciál je léty prověřen, a které se v současné době nacházejí v korekčním pohybu.

Korekční pohyby na akciovém trhu jsou dvousečné. Na jednu stranu se jedná o snižování hodnoty akcií a tedy o krácení zisků, na druhou stranu se jedná o ideální příležitost k nakupování, což v konečném důsledku může vést k mnohem většímu růstu. Tvorba korekcí je přirozenou věcí na jakémkoliv finančním aktivu. Alfou a omegou ovšem zůstává, jak rozpoznat korekční pohyb od počátku dlouhodobého výprodeje?

Akcie, které si v tomto článku představíme disponují dlouhodobou historií, která je z velké části tvořena právě jejich růstem. To může investorům dodat kuráž k nakupování, ale rozhodně to nesnižuje investiční riziko, které investoři s každým obchodem podstupují. Pusťme se nyní do technické a fundamentální analýzy akciových titulů, které jsou známé svým dlouhodobým růstem.

Aktuální cena
Změna
Berkshire Hathaway (B) / BRK-B
Načítání
Načítání
Načítání
Walt Disney / DIS
Načítání
Načítání
Načítání
Amazon / AMZN
Načítání
Načítání
Načítání

1) Walt Disney

Akcie Walt Disney se nacházejí v dlouhodobější korekci, při které se nezadržitelně blíží na cenovou hodnotu dlouhodobé supportní zóny. Tento pokles je záhadnější o to více, protože společnost vykázala meziroční růst tržeb o 31,3 %. Za poklesem akcií pod hodnotu 140 USD, ze které je nyní rezistentní zóna, mohou především změny ve vrcholovém managementu společnosti, kdy došlo k propuštění vedoucí televizního obsahu Riceové.

Tržby pro rok 2022 jsou této společnosti predikovány k hodnotě 84,3 miliard USD a růst má pokračovat i v roce 2023, kdy by se měly tržby pohybovat okolo 94,3 miliard dolarů.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Walt Disney
Měsíční akciový graf společnosti Walt Disney

2) Amazon

Akcie Amazon se obchodují na supportní zóně, na které již realizovaly slabou nákupní aktivitu. Vzhledem k tomu, že se nejednalo o vstup dlouhodobých investorů do trhu, lze dále předpokládat pokles ceny na nižší úrovně. Společnost vykázala meziroční růst tržeb téměř 14 %. Růst by měl pokračovat i v roce 2022, kdy by měl atakovat částku 525,2 miliard USD. Z Volume profilu na cenovém grafu lze vyčíst, že se akcie této společnosti dostaly do zóny s vysokým objemem obchodů, ve kterém se mohou v dlouhodobém měřítku dále obchodovat.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Amazon
Měsíční akciový graf společnosti Amazon

3) Berkshire Hathaway

Investiční společnost Warrena Buffetta se také nachází v korekčním pohybu, přičemž se nejedná o tak dramatický pokles ceny, jako v případě výše uvedených společností. Akcie Berkshire Hathaway se obchodují nad supportní zónou, po poměrně silném zamítnutí vyšších cenových úrovní.

Tato společnost vykázala meziroční nárůst tržeb o 13,5 % a s růstem analytici počítají i v roce 2022, kdy by se tržby měly pohybovat okolo 293,4 miliardy USD. Do rodiny Berkshire Hathaway nově přibyla akciová společnost Alleghany Corporation, díky akvizici za cenu 848 USD za jednu kmenovou akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Berkshire Hathaway
Měsíční akciový graf společnosti Berkshire Hathaway

Závěr

Všechny tři akciové společnosti, které jsme si v tomto článku představili, jsou dlouhodobými aspiranty na nepřetržitý růst. Akcie všech tří společností se ovšem v současné době obchodují v klesajícím trendu, který prozatím značí spíše korekční charakter. Společnosti se obchodují na výrazných supportních zónách a vykazují pozitivní hospodářské výsledky. Díky zajímavým analytickým odhadům tržeb se mohou investoři nyní soustředit na co nejlepší načasování nákupu, za co nejnižší cenu a s co nejnižším rizikem.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎