Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Algoritmus předpovídá vánoční cenu Bitcoinu. Má ho nyní smysl nakupovat?

Publikováno
Algoritmus předpovídá vánoční cenu Bitcoinu. Má ho nyní smysl nakupovat?

S blížícím se svátečním obdobím vykazuje Bitcoin známky potenciálního prudkého růstu cen, které by mohlo vést k překonání současné úrovně rezistence.

V poslední době byl zaznamenán posun v náladě investorů, který je způsoben nárůstem počtu přihlášek významných institucí o zřízení spotového bitcoinového burzovně obchodovaného fondu, což připravuje půdu pro očekávaný sváteční růst Bitcoinu.

Algoritmus PricePredictions, využívající technologii strojového učení, naznačuje, že by Bitcoin mohl do konce roku zůstat na přibližně stejné ceně na úrovni 37 033 USD.

Tato prognóza je podložena analýzou klíčových technických ukazatelů, jako je MACD indikátor, index relativní síly (RSI) a Bollingerova pásma, což jsou nástroje používané k předpovídání tržních trendů a volatility cen.

Vývoj ceny Bitcoinu za poslední 3 měsíce

Růst Bitcoinu a tržní výkonnost

Za poslední rok zaznamenal bitcoin pozoruhodný růst, když prudce vzrostl o více 120 % a překonal svou výkonností 79 ze 100 největších kryptoměn podle tržní kapitalizace.

Jeho současná pozice nad 200denním jednoduchým klouzavým průměrem naznačuje býčí trend.

Tržní sílu Bitcoinu dále podtrhuje jeho nedávná výkonnost, kdy se obchoduje poblíž maxim cyklu se 17 “zelenými” dny z posledních 30, a to i přes mírný pokles denního objemu obchodování.

Analýza a doporučení pro investory

Odborník na kryptoměny Michaël van de Poppe ve své analýze označil úroveň 38 000 USD za kritickou úroveň rezistence Bitcoinu.

Naznačuje, že Bitcoin může buď vstoupit do fáze stabilní akumulace, nebo zažít drobné cenové poklesy, dokud se mu nepodaří tuto hladinu překonat.

Investory upozorňuje na volatilní povahu kryptoměn a s tím spojená rizika, včetně možné ztráty kapitálu.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.