Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin infografika – 21 zajímavých faktů o bitcoinu

Redakce Finex
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Publikováno
Bitcoin infografika – 21 zajímavých faktů o bitcoinu

bitcoinBitcoin – v poslední době velice diskutované téma a to především kvůli jeho dlouhodobě rostoucí ceně. Někdo se o bitcoin nebo jiné kryptoměny (litecoin, ethereum, atd…) zajímá více a někdo méně. Jsou lidé, kteří jsou obchodováním bitcoinu úplně posedlí a kurz bitcoinu kontrolují každou půl hodinu. A pak je tu druhá skupina lidí, kteří ani nevědí, co to bitcoin je a že vůbec něco takového existuje.

Je jasné, že tu vždy budou oba tábory lidí. Ať už ti co jsou do toho zbláznění a pak ti, kteří nevědí o co vlastně jde. Osobně si ale myslím, že pokud obchodujete na burze nebo se o kryptoměny začínáte zajímat, měli byste aspoň základní principy fungování bitcoinu a obecně kryptoměn znát. A pokud se zajímáte o digitální měny – tak se vám bude líbit i to, co jsme pro vás připravili. Přeci jenom když se o něco zajímám, tak chci vědět nějaké ty perličky nebo ne? ;)

Pokud vás kryptoměny zaujaly a plánujete se do nich ponořit hlouběji, určitě byste rádi plně porozuměli tomu, jak kryptoměny fungují a také určitě chcete vědět, jak na bitcoinu vydělat, že ano? Máte více způsobů, obchodování, držení, atd…, o tom se ale dnes bavit nebudeme. Pokud vás o výše zmíněném zajímá víc přečtěte si náš článek o kryptoměně bitcoin.

Dnes si ukážeme něco trochu jiného. A to konkrétně zajímavou bitcoin infografiku, která shrnuje spoustu zajímavých faktů o bitcoinu, které by měl každý krypto (i začínající) nadšenec znát. Tak pojďme na to! 

21 zajímavých faktů o bitcoinu

Jak jste již asi z názvu článku pochopili, připravili jsme pro vás bitcoin infografiku, ve které si můžete přečíst 21 zajímavých faktů o této stále dlouhodobě rostoucí kryptoměně. Příprava této infografiky nám zabrala spoustu času, ale na druhou stranu nás to bavilo a to z jednoho prostého důvodu, dozvěděli jsme se spoustu nových věcí, které jsme předtím nevěděli.

Snad se vám bude také líbit a něco nového se naučíte. Budeme rádi, když pod článkem zanecháte svůj komentář se zpětnou vazbou a nebo budete infografiku sdílet s přáteli např. na Facebooku.
Děkujeme!

finex bitcoin infografika

Tak co? Líbila se vám tato bitcoin infografika? My doufáme, že ano! Osobně mě velice těší, že je čím dál tím více firem, se snaží platby bitcoiny integrovat a přijímat a také pořád víc zprostředkovatelů (Gappa, EasyCoin, SimpleCoin, atd…) kde samotný bitcoin můžete koupit.

Určitě jste si také všimli, že se po celé republice a obecně ve světě objevuje i víc a víc bitcoinových automatů (víte jak nakoupit a prodat bitcoin v automatu?), což mi přijde jako super krok. Už párkrát jsem si řekl (asi jako každý), kde bych teď byl, kdybych si před pár lety pár těch bitcoinů býval koupil. :D Jak jistě víte, tak se cena bitcoinu velice rychle mění, proto mohou být informace v této infografice odlišné od těch aktuálních.

Na závěr bych vám chtěl dát jednu radu – bitcoin je skvělá příležitost, jak vydělat peníze a to nejen z pohledu obchodování. Můžete si například psát nějaký blog o kryptoměnách, těžit, atd… je opravdu spousta způsobů. Nikdy byste ale neměli zapomenou, že byste neměli investovat peníze, které si nemůže dovolit ztratit. Buďte opatrní! Věci občas nějsou tak růžové, jak se může zdát.

Obchodujete bitcoin, nebo jiné kryptoměny, napadlo vás něco, co bychom do infografiky mohli přidat, je tam něco s čím nesouhlasíte? Ať už tak, nebo tak, dejte nám vědět! Buďto tady v komentářích, nebo na náš email. Děkujeme, že jste s námi!

Zdroje informací: 

  • https://www.forbes.com/sites/andygreenberg/2013/10/25/fbi-says-its-seized-20-million-in-bitcoins-from-ross-ulbricht-alleged-owner-of-silk-road/
  • https://www.buybitcoinworldwide.com/mining/china/
  • https://bitcoinist.com/now-over-3000-bitcoin-atms-worldwide/
  • https://en.wikipedia.org/wiki/Legality_of_bitcoin_by_country_or_territory
  • https://www.quora.com/How-many-Bitcoins-are-currently-in-circulation
  • https://coincenter.org/link/a-florida-court-just-dismissed-a-money-laundering-case-and-said-that-bitcoin-isn-t-money

Další informace o kryptoměně bitcoin:

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (11 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Novotný Pavel

Pecka – klidně udělejte další, rád se na to podívám.

JoskaTroska

Za mě super – jsem tak trochu ulítlej na infografiky, takže mě udělá vždycky nějaká pěkná radost. Klidně bych si dokázal představit nějakou třeba i o litecoinu, nebo o kryptoměnách obecně. Kdyby se vám chtělo.

Redakce Finex

Dobrý den Josko, díky za komentář. Infografiku na téma blockchain, nebo kryptoměny obecně jsme ještě neplánovali, ale je pravda, že by to mohlo být zajímavé. Promyslíme to!

Martin Pilař

Dobrý den,
Ta grafika je výborná – skvělá práce! Lze ji prosím opravdu dál volně použít, třeba s mírnými úpravami / aktualizacemi? Případně odkoupit v lepším rozlišení a bez vodoznaku?
Děkuji.

Redakce Finex

Dobrý den Martine. Díky za chválu! Máme radost, že se infografika líbí. Ohledně Vašich otázek se Vám brzy ozveme na email, který jste použil při komentování.

Princess.p

Super článek, vysvětlilo mi to hodně věcí. Díky :-)

Karel Janata

Víc takového obsahu na českém internetu! Nesnáším takový ty rádoby “profesionální weby” který si hrajou na to, jak mají hrozně fajn unikátní informace, přitom pořád píšou o nějakých sračkách, jako kdo kde koho podvedl, komu dali pokutu atd… pro mě tohle jsou sračky… pomůže mi to nějak v obchodování? Nepomůže! Z týhle infografiky, nebo nějakýho článku o TA, FA se aspoň dozvím něco praktickýho a to mám rád. STOP RÁDOBY RÁDCŮM.

Díky kluci za takovýhle materiály, to si snad vytisknu a nalepím na ledničku :D :D :D

Štěpán Petřivý

Díky za pochvalu Karle, ale pokud můžu poprosit, příště vol mírnější slovník :-)

FLower12

Začínám se trošku zajímat o kryptoměny a tohle mi rozšířilo obzory ;) díky moc, že si dáváte práci s takovýmto obsahem.

fifi

:D To je bomba

Lenka Kovářová

Je to skvělý! Miluju infografiky a tahle je fakt skvělá. Spoustu věcí jsem vůbec nevěděla a jsem moc ráda, že jsem se dozvěděla něco nového. Nejvíc mě zaujal asi fakt, že počet BITCOINŮ je omezený. A samozřejmě i fakt s Pizzou, haha ;) Díky kluci!