Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie Walmart lámou rekordy, zatímco Target přešlapuje na místě. Kdo je skutečným králem maloobchodu?

Akcie Walmartu dosahují rekordních hodnot díky dobrým výsledkům za 1. čtvrtletí, kdy se tržby z e-commerce zvýšily o 19 %. Společnost Target mezitím čelí problémům na trhu a nedávnému bojkotu.

Publikováno
Akcie Walmart lámou rekordy, zatímco Target přešlapuje na místě. Kdo je skutečným králem maloobchodu?
Zdroj: unbanked.com

Společnosti Target a Walmart jsou obě součástí sektoru spotřebního zboží v rámci indexu S & P 500. Tento sektor k 31. 5. 2024 od počátku roku vzrostl o 8,1 %, zatímco celý index S&P 500 přidal za stejné období 10,6 %.

Jedné společnosti se nebývale daří, zatímco druhá přešlapuje na místě. Pojďme se na obě akcie podívat blíže v rámci fundamentální a technické analýzy a odpovědět si na otázku, kdo je skutečným králem maloobchodu.

Korelační graf akcií Walmart a Target

Aktuální cena
Změna
Walmart / WMT
Načítání
Načítání
Načítání
Target / TGT
Načítání
Načítání
Načítání

1. Walmart (WMT)

Základní ukazatele (stav k 3. 6. 2024):

Společnost Wells Fargo nedávno upravila svůj výhled pro Walmart a zvýšila cílovou cenu maloobchodního giganta z 67,00 USD na 70,00 USD, přičemž ponechala rating overweight. Také Goldman Sachs zvýšil cílovou cenu a stanovil ji na 73,00 USD z předchozích 64,33 USD.

Úprava cílové ceny Walmartu následuje po dobrých výsledcích společnosti za 1. čtvrtletí fiskálního roku 2025 (končící 30. dubna 2024).

Zdroj: www.tradingview.com
Tržby a provozní zisk společnosti Walmart

Tržby dosáhly 161,5 miliard USD a Walmart zlepšil výhled růstu tržeb a výrazně zvýšil upravený provozní zisk pro fiskální rok 2025.

Na meziroční bázi vykázal Walmart 6,05% nárůst tržeb a 9,63% zvýšení provozního zisku.

Tyto dobré výsledky jsou dány růstem ve všech provozních segmentech a zejména výrazným nárůstem tržeb v oblasti elektronického obchodování. Ty vzrostly o 19 %, k čemuž výrazně přispěly tržby Walmartu z e-commerce v USA, které vzrostly o 22 %.

Společnost také představila novou privátní značku Better Goods a rozšířila doručovací služby. Pozitivně k výsledkům přispěl Walmart Marketplace a také členský program Walmart Plus, který byl vyzdvižen jako klíčový faktor růstu.

Společnost očekává ve 2. čtvrtletí růst tržeb o 3,5 % až 4,5 % a zisk na akcii mezi 0,62 a 0,65 USD.

Technická analýza

Zdroj: www.tradingview.com
Akcie Walmart na týdenním grafu

Akcie Walmart se pohybuje v jasném rostoucím trendu. Aktuální cena 65,76 USD je novým historickým high.

Nejbližší support je na úrovni 61,74 USD za akcii. Zajímavý support je kolem ceny 50 USD za akcii. Ten představuje přibližně 50 % z cenového rozpětí mezi červnem 2022 a květnem 2024. Pokles pod tuto hodnotu by tedy nabídl příležitost k nákupu se zajímavým diskontem.

2. Target (TGT)

Základní ukazatele (stav k 3. 6. 2024):

Společnost Wells Fargo upravila svůj výhled pro akcie Target Corporation a snížila cílovou cenu na 175 USD z předchozích 190 USD. I přes tuto změnu si firma ponechala rating Overweight.

Úprava přichází v souvislosti s rostoucími obavami z nepředvídatelnosti trhu a problémy při předpovídání zotavení společnosti.

Target má za sebou totiž má těžké období. V květnu 2023 mnoho konzervativců vyzvalo k bojkotu společností, které propagovaly LGBTQ+ komunitu (včetně Targetu)

Krátce po kritice a výzvách k bojkotu vydala společnost prohlášení, v němž oznámila stažení některých výrobků z kolekce Pride. Společnost k tomu uvedla:

“Od uvedení letošní kolekce jsme zaznamenali hrozby, které ovlivnily pocit bezpečí a pohody členů našeho týmu při práci. Vzhledem k těmto nestabilním okolnostem provádíme úpravy našich plánů, včetně odstranění položek, které byly středem nejvýznamnějšího konfrontačního chování. ” 

Akcie Target v reakci na bojkot ztrácely svoji hodnotu a v říjnu 2023 dosáhly svého dna kolem ceny 104 USD za akcii.

Zdroj: www.tradingview.com
Tržby a provozní zisk společnosti Target

Pokud jde o výsledky za první kvartál fiskálního roku 2025 (končící 30. dubna 2024), ukázalo se, že tržby 24,53 miliardy USD v meziročním srovnání poklesly o 3,12 %. Provozní zisk za stejné období klesl o 2,41 %.

Target vykázal za první čtvrtletí zisk na akcii ve výši 2,03 USD, což je o 0,03 USD méně než odhad analytiků ve výši 2,06 USD.

Dařilo se sektorům kosmetika, oblečení a zejména ultra beauty, horší vývoj byl v sektoru home a hardlines (nábytek, spotřebiče, elektronika apod).

Z hlediska prodejních kanálů zaznamenaly větší propad tržby v kamenných obchodech, které klesly o 4,8 %, zatímco tržby v e-shopech zaznamenaly mírný nárůst o 1,4 %. Zpráva konkrétně poukázala na téměř 9% nárůst v oblasti služeb poskytovaných ve stejný den, který byl podpořen výrazným 13% nárůstem jejich služby drive-up.

Klíčové poznatky:

  • Maloobchodní řetězec plánuje otevřít více než 300 nových prodejen a investovat do stávajících.
  • Oživení věrnostního programu Target Circle a snížení cen oblíbeného zboží mají za cíl podpořit růst.
  • Byla spuštěna nová značka Dealworthy, která se zaměřuje na cenovou dostupnost.
  • Společnost naznačila později v průběhu roku možnost obnovit zpětný odkup akcií.

Při pohledu do budoucna společnost zopakovala svůj celoroční výhled na rok 2024 a prognóza zisku na akcii pro letošní rok zůstává stanovena na 8,60 až 9,60 USD.

Technická analýza

Zdroj: www.tradingview.com
Akcie společnosti Target na týdenním grafu

Akcie rostou od konce října 2023, což kopíruje růst akciového indexu S P 500. Silná rezistence je kolem hodnoty 182 USD za akcii. První support je u 137,6 USD, další support pak je minimum z loňského roku na ceně 104 USD za akcii.

Firma je silně zadlužená a tak by zprávy o snižování úrokových sazeb Fedem mohly tomuto titulu přinést pozitivní impuls.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Vladimír vystudoval ekonomiku a management na VUT – Podnikatelské fakultě v Brně. Je držitelem mezinárodního účetního certifikátu ACCA, což mu dává solidní předpoklady pro analýzy účetních výkazů firem. Zkušenosti s oceňováním firem a auditem velkých mezinárodních společností kotovaných na burze získal u PricewaterhouseCoopers. Později působil v bankovnictví na pozicích ředitele controllingu a interního auditu.

V roce 2017 zahájil svoji novou kariéru soukromého analytika a copywritera se zaměřením na finanční trhy, investice, trading a různá podvodná schémata. Kromě psaní článků a e-booků o financích se Vladimír věnuje výuce angličtiny. Je aktivní na platformě X, kde jej můžete sledovat pod profilem KMFTraders.

Motto: “Na každém kroku záleží. Keep moving forward.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.