Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Akcie GameStopu vyletěly za jediný den o 47 %!

Meme akcie GameStop opět zažily prudký růst. Stál za ním samozřejmě Keith Gill, který v posledním měsíci hýbe jejich cenou, jak uzná za vhodné. Co se stalo tentokrát?

Publikováno
Akcie GameStopu vyletěly za jediný den o 47 %!

Dramatický čtvrtek zažily akcie společnosti GameStop, když vyletěly o 47 %. K prudkému nárůstu došlo poté, co účet na YouTube, pravděpodobně spojený se známým investorem Keithem Gillem, oznámil živý přenos naplánovaný na páteční poledne.

Kvůli prudkému nárůstu v brzkých odpoledních hodinách newyorská burza během půlhodiny dvakrát zastavila obchodování s akciemi kvůli vysoké volatilitě. Když akcie poprvé velmi rychle vzrostly o 27,3 %, bylo obchodování zastaveno při ceně 40,18 dolarů.

Aktuální vývoj ceny akcií GameStop

Načítání
Načítání
Kupte si akcie GameStop Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Nadcházející livestream je prvním živým vystoupením na kanálu Roaring Kitty na YouTube od doby, kdy Gillova býčí videa a příspěvky na sociálních sítích pomohly v roce 2021 zažehnout rally meme akcií.

Kanál, který se může pochlubit více než 730 000 odběrateli, je popisován jako kanál určený pouze pro vzdělávací a zábavné účely. Během streamů nejsou poskytovány žádné osobní investiční rady ani doporučení ohledně akcií.

Meme efekt Gamestopu ožil

Akcie GameStopu zažily v uplynulém měsíci značnou volatilitu, která se časově shodovala s Gillovým návratem na sociální sítě. Gill sehrál klíčovou roli v meme akciovém šílenství roku 2021, které vyvolalo obnovený zájem o akcie maloobchodního prodejce videoher.

Olej do ohně přilil uživatel Redditu známý pod přezdívkou DeepF***ingValue, který je rovněž považován za Gilla, když po uzavření trhu zveřejnil snímek obrazovky. Na snímku bylo vidět portfolio, které se rozrostlo na ohromujících 586 milionů dolarů.

Toto portfolio údajně zahrnuje významné podíly akcií GameStop a nevyužité opční pozice.

Začátkem týdne tentýž uživatel zveřejnil, že utratil 175 milionů dolarů za pozici v GameStop, která byla ve chvíli zveřejnění oceněna na přibližně 210 milionů dolarů. Toto odhalení rovněž způsobilo prudký nárůst ceny akcií společnosti GameStop.

V polovině května akcie GameStop během dvou dnů vzrostly o 180 % (v maximu až o 270 %) poté, co Roaring Kitty poprvé od roku 2021 zveřejnil příspěvek na sociální síti X.

Je to manipulace trhem?

Vedení platformy E-Trade společnosti Morgan Stanley zvažuje zrušení účtu spojeného se snímkem obrazovky, který zveřejnil DeepF***ingValue.

Tato zpráva způsobila, že akcie společnosti GameStop následující den klesly přibližně o 5 %. Steve Sosnick, hlavní stratég společnosti Interactive Brokers, vyjádřil obavy ohledně motivů, které stály za jednáním účtu.

Dělá to ve vašem nejlepším zájmu, nebo ve svém nejlepším zájmu?

“A opravdu byste si to měli promyslet, protože podle mě je zcela zřejmé, v čím zájmu to je. Pokud se honíte za touto akcií, jste s velkou pravděpodobností zdrojem likvidity pro toho, kdo tento účet ovládá, a může prodávat díky vašemu nadšení,” řekl Sosnick. 

Analytici se shodují, že současná akce meme akcií neodpovídá úrovni přílivu maloobchodních investic, který byl zaznamenán během šílenství v roce 2021.

Před více než třemi lety Keith Gill spolu s generálními řediteli společností Robinhood, Citadel, Reddit a Melvin Capital předstoupil před kongresovou komisi, která vyšetřovala divoký short squeeze akcií GameStop, který byl způsoben retailovými investory.

Během své výpovědi před výborem pro finanční služby Sněmovny reprezentantů Gill nastínil důvody, proč investoval do prodejce videoher, který se potýkal s problémy. Podle něj šlo o hodnotové investování. Vnímal akcii jako podhodnocenou a proto ji nakoupil.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.