Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Akcie 3 společností, které investují do Bitcoinu. Je to příležitost i pro Vaši investici?

Akcie 3 společností, které investují do Bitcoinu. Je to příležitost i pro Vaši investici?

Akcie 3 společností, které investují do Bitcoinu. Je to příležitost i pro Vaši investici?
Zdroj: Depositphotos.com

V našich minulých článcích, jsme vám představili 6 společností, které se angažují nejen ve světě obchodování kryptoměn a placením s nimi, ale také ve světě těžby. V dnešním článku se zaměříme na společnosti, které bitcoiny nakoupili a nyní se nachází v jejich rozvaze. Vývoj kurzu bitcoinu tak má vliv i na vývoj ceny akcií těchto společností.

Expozici do kryptoměn tedy můžete mít nejen nákupem bitcoinu, ale i nákupu akcií těchto firem. Níže proto naleznete 3 akcie, které byste do svého výběru mohli zvážit.

Tesla (TSLA)

akcie tesla logoObchodním ředitelem této společnosti je Elon Musk, jeden z nejznámějších businessmanů dnešní doby, který se angažuje jak do raketových pohonů, zelené energie, tak i motorů poháněných elektrickou energií v případě společnosti Tesla.

To, že na začátku roku 2021 Tesla investovala i do kryptoměn, je z jeho strany už jen třešnička na dortu. Společnost Tesla koupila bitcoiny v hodnotě téměř 2 miliard dolarů, což v danou dobu představovalo zhruba 10 % jejího volného cash flow.

Bitcoin se v té době pohyboval na ceně okolo 33 tisíc USD. Tesla taktéž zavedla možnost platby za své elektromobily právě v bitcoinech, přičemž zaplacené bitcoiny se následně nepřevedou do dolarů, ale zůstanou ve formě BTC na peněženkách Tesla. Po tomto ohlášení rapidně narostla nejen cena bitcoinu, ale také akcií Tesly.

Vývoj ceny akcií Tesla za poslední měsíc
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Blackrock (BLK)

akcie blackrok logoPrvně si řekněme, co je Blackrock. Jedná se o korporaci a správce finančních fondů, přičemž to není jen tak nějaká firma. Jedná se o největší korporací ve svém oboru na světě.

Blackrock začal od letošního roku obchodovat také bitcoinové futures. Z toho plyne, že když se do Bitcoinu angažují přes obchodování derivátů, musí pro ně být zajímavý. Po novinkách a zprávách z posledních týdnů je možné, že se BlackRock možná pustí i do investice do Bitcoinu i napřímo.

Vývoj ceny akcií BlackRock za poslední měsíc
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Microstrategy (MSTR)

akcie microstrategyFirma zabývající se vývojem softwaru pro velké korporace založená již v roce 1989. Výkonným ředitelem společnosti Microstrategy je Michael Saylor, který od konce roku 2020 do kryptoměn přelívá většinu své pozornosti, což je vidět zejména z jeho Twitteru.

Jedná se o firmu, která taktéž investuje do Bitcoinu. Ke dni 25. 04. 2021 vlastnila 91 326 BTC, což  bylo v přepočtu více než 4 a půl miliardy USD. Microstrategy ale bitcoiny stále kupuje a již na konci 2. kvartálu roku 2021 se odhaduje, že bude vlastnit více než 100 000 bitcoinů a bude tak jedním z nejvíce kryptoměnově-exponovaných byznysů světa.

Vývoj ceny akcií MicroStrategy za poslední měsíc
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

U všech výše zmíněných společností lze koupit jejich část ve formě akcie. Celkem zajímavá nepřímá možnost investice do kryptoměn, nemyslíte?

Autorem článku je Matěj Šimáček

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo