Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Air Bank snížila úrokové sazby u hypoték! Při refinancování můžete získat sazbu 4,99 % p.a.

Air Bank snížila úrokové sazby hypoték o 0,3 % procentního bodu! Při refinancování můžete získat sazbu již od 4,99 % p.a. Jaké jsou nové podmínky této banky?

Publikováno
Air Bank snížila úrokové sazby u hypoték! Při refinancování můžete získat sazbu 4,99 % p.a.
Zdroj: depositphotos.com

Air Bank snížila úrokové sazby u svých hypoték s fixací na 2, 3 a 5 let s platností od pátku 26. ledna 2024 a bez ohledu na výši hypotéky. Tento krok je reakcí na rostoucí poptávku po kratších fixacích hypoték na trhu.

Banka Air Bank využila klesajících nákladů na financování k tomu, aby svým klientům poskytla konkurenceschopnější sazby.

Sazba opět pod úrovní 5 % p.a.

Nejnižší úroková sazba se u refinancovaných hypoték s pětiletou fixací pohybuje od 5,09 % p.a. bez pojištění schopnosti splácet. Připojištěním lze sazbu dále snížit o 0,1 procentního bodu, čímž se dostane na atraktivních 4,99 % p.a. Tato úprava sazeb řadí Air Bank mezi lídry na trhu z hlediska nízkých úrokových sazeb dostupných u refinancovaných hypoték.

Marek Richter, ředitel hypotečních služeb Air Bank, zdůraznil snahu banky opět nabídnout sazby pod 5 %.

Zdroj: Airbank.cz
Úrokové sazby Air Bank
Úrokové sazby u hypoték Air Bank

Nové sazby pro refinancované a nové hypotéky jsou následující:

U refinancovaných hypoték včetně slevy za pojištění (0,1 procentního bodu) byly sazby s 2letou fixací sníženy z 5,49 % na 5,19 % p.a., u 3leté fixace z 5,49 % na 5,19 % p.a. a u 5leté fixace z 5,29 % na 4,99 % p.a.

U nových hypoték včetně slevy za pojištění byly sazby s 2letou fixací sníženy z 5,69 % na 5,39 % p.a., sazby s 3letou fixací z 5,69 % na 5,39 % p.a. a sazby s 5letou fixací z 5,49 % na 5,19 % p.a.

Je důležité poznamenat, že úrokové sazby u delších fixací, konkrétně u hypoték s fixací na 7 a 10 let, zůstávají beze změny. Air Bank upřesnila, že tyto nabídky nejsou závislé na výši hypotéky, čímž je pro klienty zajištěna transparentnost.

Co vám Air Bank hypotéka nabídne?

Hypotéka od Air Bank nabízí bezplatné sjednání a vedení, ale zdarma je také změna výše a termínu splátek nebo možnost provést mimořádné splátky. Hypotéku lze bez poplatků předčasně splatit kdykoli v průběhu fixace.

Klienti mohou navíc využít funkci “Chytrá rezerva”, která jim umožňuje vložit dodatečné prostředky ke snížení zůstatku jistiny pro výpočet úroků. Peníze je možné kdykoliv vybrat zpět v případě potřeby.

Air Bank poskytuje hypotéky s poměrem výše úvěru k hodnotě nemovitosti (LTV) až do 90 % za stejnou úrokovou sazbu jako hypotéky s LTV 80 %, přičemž se zaměřuje především na klienty mladší 36 let.

Potenciální žadatelé mohou před podáním žádosti využít jednoduchou online kalkulačku Air Bank a spočítat si, jakou úrokovou sazbu jim banka může nabídnout. Žádosti o hypotéku lze podávat online, a to i prostřednictvím mobilní aplikace My Air.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.