Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

5 žhavých akcií, které nakupují portfolio manažeři těch největších fondů světa – stojí za to svést se s nimi po vlastní ose?

Publikováno
5 žhavých akcií, které nakupují portfolio manažeři těch největších fondů světa – stojí za to svést se s nimi po vlastní ose?
Zdroj: depositphotos.com

Většina investorů se často snaží vcítit do kůže největších “vlků” na Wall Street a také se svést na jejich zaslouženém úspěchu. Ve skutečnosti se však nejedná o nic nedosažitelného a po chvíli hledání se můžete nechat inspirovat výběrem titulů od nejuznávanějších portfolio manažerů.

Poznámka

Všechny investiční společnosti a hedgeové fondy, které spravují aktiva o hodnotě vyšší než 100 milionů dolarů, jsou totiž povinni každé čtvrtletí podat SEC formulář s názvem „Form 13F“. Z něj je možné poměrně snadno vyčíst jaké akcie společnosti či fondy v daném období vlastnily, koupily nebo naopak prodaly.

I v tomto případě musíte ale počítat s tím, že se nejedná o aktuální data a je možné, že je složení vybraných portfolií již odlišné.

Trocha inspirace nikdy neuškodí, a právě proto jsme vybrali 5 akcií, které během čtvrtého čtvrtletí minulého roku učarovaly největším portfoliovým manažerům.

1. Amazon (AMZN)

AmazonAmazonu (NASDAQ:AMZN) je nepochybně lídrem na poli e-commerce, a to nejen v USA, kde kontroluje téměř 40 % trhu, ale i po celém světě. Svojí nabídkou produktů, ale i služeb dokázal učarovat pěknou řádku zákazníků, kteří jsou ochotni investovat i do předplatného Amazon Prime. To v současnosti čítá již 150 milionů členů.

Úspěchem se může pyšnit i její cloudová divize Amazon Web Services (AWS), jejíž tržby během pandemie vzrostly celkem o 30 % a to rozhodně není jediný katalyzátor růstu akcií Amazonu. Ale právě AWS bude podle některých analytiků klíčovým pro budoucí růst společnosti, která skrze něj bude schopna generovat dostatek provozního cash flow.

TIP: Podívejte se na 6 typů strategií pro investování do akcií
TIP: Podívejte se na 6 typů strategií pro investování do akcií

Jedním z velkých investorů, který se rozhodl investovat do Amazonu je i David Tepper se svým hedgeovým fondem Appaloosa Management, který disponuje pouze 45 tituly. Během čtvrtého čtvrtletí nakoupil více než 56 200 akcií Amazonu a zvýšil tak podíl fondu ve společnosti o 39 %.

2. Sea Limited (SE)

sea limited akcieSingapurská společnost Sea Limited (NYSE:SE) láká investory především kvůli rychlému růstu, který podporují její dva hlavní segmenty. Ty zahrnují e-commerce platformu Shopee, která je zároveň i největším businessem svého druhu v Jižní Asii, a gamingovou společnost Garena, která je v současnosti nejziskovější divizí.

Společnosti pomohla v růstu i pandemie koronaviru, přičemž její výnosy se v minulém roce meziročně více než zdvojnásobily a vzrostly z 2,17 miliard dolarů na 4,37 miliard dolarů. Podle posledních odhadů je možné očekávat, že tržby společnosti se v následujících letech více než ztrojnásobí.

Do Sea Limited investovala během čtvrtého čtvrtletí společnost Tiger Global Management v čele s miliardářem Chasem Colemanem, který tak zvýšil podíl společnosti o 10 %.

3. Facebook (FB)

Facebook (NASDAQ:FB) během pandemie koronaviru zaznamenal rekordní nárůst počtu aktivních uživatelů napříč všemi svými platformami. Stejnojmennou sociální síť v minulém roce měsíčně navštívilo v průměru 2,8 miliard aktivních uživatelů a další 3,3 miliardy měsíčně navštívily Instagram či WhatsApp.

Z čísel tedy vyplývá, že Facebook v současnosti navštěvuje více než 40 % světové populace, čímž láká i řady inzerentů, kteří potřebují oslovit co nejširší možné publikum. Společnost navíc plánuje v blízké budoucnosti rozšířit své služby o další funkce včetně možnosti platby skrze vybranou platformu. To by ve výsledku mohlo vést nejen k růstu počtu uživatelů, ale i tržeb.

TIP: Ne vždy všechno klape, jak bychom si přáli. Dejte si pozor na tyto 4 nejčastější chyby při investování do akcií
TIP: Ne vždy všechno klape, jak bychom si přáli. Dejte si pozor na tyto 4 nejčastější chyby při investování do akcií

V sílu Facebooku očividně věří i miliardář John Overdeck a David Siegel, kteří stojí za jedním z nejvíce diverzifikovaných fondů s názvem Two Sigma Investments. Ten v současnosti disponuje portfoliem s více než 3 500 tituly, které celkem čítají hodnotu 35 miliard dolarů.

Ve čtvrtém čtvrtletí se oba miliardáři rozhodli investovat především do akcií Facebooku, kterých nakoupili skoro 820 000 kusů.

4. Alphabet (GOOGL)

Alphabet (NASDAQ:GOOGL) se svojí dceřinou společností Google ovládá přibližně 91 až 93 % celého trhu s internetovými vyhledávači, což z něj dělá jednu z nejatraktivnějších platforem pro většinu inzerentů. Právě z reklamy plyne většina příjmů společnosti, a to i u její úspěšné platformy Youtube, která jen během čtvrtého čtvrtletí utržila z reklam 28 miliard dolarů.

Alphabet se však snaží konkurovat i AWS se svým Google Cloud, do kterého v současnosti horlivě investuje. V návaznosti na to se divizi podařilo meziročně vzrůst o 47 % a je možné očekávat, že se v následujících letech stane klíčovým zdrojem provozního cash flow pro celou společnost.

Tohoto potenciálu si je vědom i miliardář Daniel Loeb, který prostřednictvím svého hedgeového fondu Third Point během čtvrtého čtvrtletí nakoupil celkem 260 000 akcií Alphabetu.

5. Verizon (VZ)

Verizon (NYSE:VZ) není přiliž volatilním titulem, který ocení především dlouhodobí investoři hledající kvalitní dividendové akcie. Telekomunikační gigant nabízí především solidní 4,4 % roční dividendový výnos a pravidelné navyšování dividendy již od roku 2007. Akcionáři si v současnosti přijdou čtvrtletně na 2,50 dolarů za akcii, což je přibližně o 11 % více než před pěti lety.

Velkou výhodu má společnost i ve své široké síti optických vláken, která ji činí jednou z nejkompetentnějších při postupném zavádění nové 5G sítě. Ve výsledku by společnost mohla inkasovat nemalé zisky, což by se mohlo výrazně odrazit i na výši dividendy.

Ta nepochybně očarovala i Berkshire Hathaway v čele s Warrenem Buffettem, který v ní během čtvrtého čtvrtletí nakoupil více než 146,7 milionů akcií. Berkshire celkem nakupoval či posiloval své pozice v deseti společnostech, přičemž Verizon byl mezi nimi jasným vítězem.

TIP: Pokud vás zajímá více o životu a investování nejen Warrena Buffetta, zavítejte také do naší rubriky o slavných osobnostech ze světa investic.
TIP: Pokud vás zajímá více o životu a investování nejen Warrena Buffetta, zavítejte také do naší rubriky o slavných osobnostech ze světa investic.

Jak moc se inspirovat výběrem akcií?

Jak je vidět, většina manažerů obřích fondů sází na velké akcie, a to především ze známé skupiny FAANG, která je často považována za pomyslnou jistotu. V našem výběru je tedy většina titulů vhodná nejen pro ostřílené investory, ale i úplné začátečníky.

Věštec z Omahy nabízí poměrně zajímavý investiční tip všem dlouhodobým investorům, kteří hledají stabilní pasivní příjem. Dividendové akcie, včetně zmíněného titulu, ale mohou využít i ostatní investoři, kteří myslí i na dostatečnou diverzifikaci svého portfolia.

Na závěr je dobré podotknout, že všech 5 společností má primárně velký potenciál k růstu, který může případné investory v budoucnu příjemně překvapit.

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Ve světě financí se pohybuji již dlouho, ale i tak jsou pro mne nejzajímavější témata obchodování na burze a kryptoměny.

O těchto tématech ráda diskutuji a píšu. Sice píšu teprve 2 roky, ale to nic nemění na faktu, že do každého článku dám i kousek sebe.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎