Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » 5 žhavých akcií, které nakupují portfolio manažeři těch největších fondů světa – stojí za to svést se s nimi po vlastní ose?

5 žhavých akcií, které nakupují portfolio manažeři těch největších fondů světa - stojí za to svést se s nimi po vlastní ose?

5 žhavých akcií, které nakupují portfolio manažeři těch největších fondů světa - stojí za to svést se s nimi po vlastní ose?
Zdroj: depositphotos.com

Většina investorů se často snaží vcítit do kůže největších "vlků" na Wall Street a také se svést na jejich zaslouženém úspěchu. Ve skutečnosti se však nejedná o nic nedosažitelného a po chvíli hledání se můžete nechat inspirovat výběrem titulů od nejuznávanějších portfolio manažerů.

I v tomto případě musíte ale počítat s tím, že se nejedná o aktuální data a je možné, že je složení vybraných portfolií již odlišné.

Trocha inspirace nikdy neuškodí, a právě proto jsme vybrali 5 akcií, které během čtvrtého čtvrtletí minulého roku učarovaly největším portfoliovým manažerům.

1. Amazon (AMZN)

AmazonAmazonu (NASDAQ:AMZN) je nepochybně lídrem na poli e-commerce, a to nejen v USA, kde kontroluje téměř 40 % trhu, ale i po celém světě. Svojí nabídkou produktů, ale i služeb dokázal učarovat pěknou řádku zákazníků, kteří jsou ochotni investovat i do předplatného Amazon Prime. To v současnosti čítá již 150 milionů členů.

Úspěchem se může pyšnit i její cloudová divize Amazon Web Services (AWS), jejíž tržby během pandemie vzrostly celkem o 30 % a to rozhodně není jediný katalyzátor růstu akcií Amazonu. Ale právě AWS bude podle některých analytiků klíčovým pro budoucí růst společnosti, která skrze něj bude schopna generovat dostatek provozního cash flow.

Jedním z velkých investorů, který se rozhodl investovat do Amazonu je i David Tepper se svým hedgeovým fondem Appaloosa Management, který disponuje pouze 45 tituly. Během čtvrtého čtvrtletí nakoupil více než 56 200 akcií Amazonu a zvýšil tak podíl fondu ve společnosti o 39 %.

Graf ceny akcií Amazonu
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

2. Sea Limited (SE)

sea limited akcieSingapurská společnost Sea Limited (NYSE:SE) láká investory především kvůli rychlému růstu, který podporují její dva hlavní segmenty. Ty zahrnují e-commerce platformu Shopee, která je zároveň i největším businessem svého druhu v Jižní Asii, a gamingovou společnost Garena, která je v současnosti nejziskovější divizí.

Společnosti pomohla v růstu i pandemie koronaviru, přičemž její výnosy se v minulém roce meziročně více než zdvojnásobily a vzrostly z 2,17 miliard dolarů na 4,37 miliard dolarů. Podle posledních odhadů je možné očekávat, že tržby společnosti se v následujících letech více než ztrojnásobí.

Do Sea Limited investovala během čtvrtého čtvrtletí společnost Tiger Global Management v čele s miliardářem Chasem Colemanem, který tak zvýšil podíl společnosti o 10 %.

Cena akcií Sea Limited
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

3. Facebook (FB)

Facebook (NASDAQ:FB) během pandemie koronaviru zaznamenal rekordní nárůst počtu aktivních uživatelů napříč všemi svými platformami. Stejnojmennou sociální síť v minulém roce měsíčně navštívilo v průměru 2,8 miliard aktivních uživatelů a další 3,3 miliardy měsíčně navštívily Instagram či WhatsApp.

Z čísel tedy vyplývá, že Facebook v současnosti navštěvuje více než 40 % světové populace, čímž láká i řady inzerentů, kteří potřebují oslovit co nejširší možné publikum. Společnost navíc plánuje v blízké budoucnosti rozšířit své služby o další funkce včetně možnosti platby skrze vybranou platformu. To by ve výsledku mohlo vést nejen k růstu počtu uživatelů, ale i tržeb.

V sílu Facebooku očividně věří i miliardář John Overdeck a David Siegel, kteří stojí za jedním z nejvíce diverzifikovaných fondů s názvem Two Sigma Investments. Ten v současnosti disponuje portfoliem s více než 3 500 tituly, které celkem čítají hodnotu 35 miliard dolarů.

Ve čtvrtém čtvrtletí se oba miliardáři rozhodli investovat především do akcií Facebooku, kterých nakoupili skoro 820 000 kusů.

Graf ceny akcií Facebooku
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

4. Alphabet (GOOGL)

Alphabet (NASDAQ:GOOGL) se svojí dceřinou společností Google ovládá přibližně 91 až 93 % celého trhu s internetovými vyhledávači, což z něj dělá jednu z nejatraktivnějších platforem pro většinu inzerentů. Právě z reklamy plyne většina příjmů společnosti, a to i u její úspěšné platformy Youtube, která jen během čtvrtého čtvrtletí utržila z reklam 28 miliard dolarů.

Alphabet se však snaží konkurovat i AWS se svým Google Cloud, do kterého v současnosti horlivě investuje. V návaznosti na to se divizi podařilo meziročně vzrůst o 47 % a je možné očekávat, že se v následujících letech stane klíčovým zdrojem provozního cash flow pro celou společnost.

Tohoto potenciálu si je vědom i miliardář Daniel Loeb, který prostřednictvím svého hedgeového fondu Third Point během čtvrtého čtvrtletí nakoupil celkem 260 000 akcií Alphabetu.

Graf ceny akcií Alphabetu
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

5. Verizon (VZ)

Verizon (NYSE:VZ) není přiliž volatilním titulem, který ocení především dlouhodobí investoři hledající kvalitní dividendové akcie. Telekomunikační gigant nabízí především solidní 4,4 % roční dividendový výnos a pravidelné navyšování dividendy již od roku 2007. Akcionáři si v současnosti přijdou čtvrtletně na 2,50 dolarů za akcii, což je přibližně o 11 % více než před pěti lety.

Velkou výhodu má společnost i ve své široké síti optických vláken, která ji činí jednou z nejkompetentnějších při postupném zavádění nové 5G sítě. Ve výsledku by společnost mohla inkasovat nemalé zisky, což by se mohlo výrazně odrazit i na výši dividendy.

Ta nepochybně očarovala i Berkshire Hathaway v čele s Warrenem Buffettem, který v ní během čtvrtého čtvrtletí nakoupil více než 146,7 milionů akcií. Berkshire celkem nakupoval či posiloval své pozice v deseti společnostech, přičemž Verizon byl mezi nimi jasným vítězem.

Graf ceny aktiva Verizon
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Jak moc se inspirovat výběrem akcií?

Jak je vidět, většina manažerů obřích fondů sází na velké akcie, a to především ze známé skupiny FAANG, která je často považována za pomyslnou jistotu. V našem výběru je tedy většina titulů vhodná nejen pro ostřílené investory, ale i úplné začátečníky.

Věštec z Omahy nabízí poměrně zajímavý investiční tip všem dlouhodobým investorům, kteří hledají stabilní pasivní příjem. Dividendové akcie, včetně zmíněného titulu, ale mohou využít i ostatní investoři, kteří myslí i na dostatečnou diverzifikaci svého portfolia.

Na závěr je dobré podotknout, že všech 5 společností má primárně velký potenciál k růstu, který může případné investory v budoucnu příjemně překvapit.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo