Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » 3 REIT s vysokými dividendami - Které společnosti nabízí rychlý růst dividend i během vysoké inflace?

3 REIT s vysokými dividendami - Které společnosti nabízí rychlý růst dividend i během vysoké inflace?

3 REIT s vysokými dividendami - Které společnosti nabízí rychlý růst dividend i během vysoké inflace?
Zdroj: Investorjunkie.com

V době, kdy recese klepe na dveře, hledá většina investorů způsob, jak ochránit své úspory a trochu je i zhodnotit. Ideální volbou jsou tak stabilní společnosti, jež jsou i za současné situace schopné navyšovat své dividendy. V tomto ohledu se jako dobrá volba jeví i REIT, jež v mnohých případech stále disponují skvělým finančním zdravím, díky čemuž si mohou dovolit pravidelně navyšovat vyplácené dividendy.

V dnešním článku vám tedy představíme hned 3 REIT, které nabízí stabilitu a zároveň vysoké dividendy.

1. Macerich

Macerich REIT logoMacerich je klasické retailové REIT, jež má ve svém portfoliu přes 48 milionů čtverečných stop prostor v 44 největších obchodních centrech USA. Jako některé konkurenční REIT se specializuje zejména na akvizice, a ne výstavbu vlastních nemovitostí, díky čemuž je pro ni tvorba portfolia mnohem jednoduší a také rychlejší.

K poslednímu navýšení dividendy přistoupila společnost na konci října, kdy došlo k růstu čtvrtletní dividendy z 0,15 dolarů na 0,17 dolarů – jedná se tak o 13,33% růst. Samotná společnost zdůvodnila růst dividendy i během krize tím, že disponuje odolným obchodním modelem a silným cash flow.

Samotný výplatní poměr je přitom velmi nízký a představuje zhruba 35 %. Na druhou stranu je zde však spousta prostoru pro budoucí navyšování dividend, k jemuž by mělo dojít i v tomto roce.

2. Kite Realty Group Trust

Kite realty group logoKite Realty Group Trust je retailový REIT sídlící v Indianapolis, který vlastní hned několik nemovitostí a pozemků pro různé využití ve Vermontu a Kalifornii. Velká část nemovitostí přitom zahrnuje supermarkety. Mezi jeho další nájemníky patří i CVS Health, Fresh Market, Best Buy, Burlington, Ross Stores a Costco Wholesale.

Začátkem listopadu společnost oznámila navýšení své čtvrtletní dividendy z 0,22 dolarů na 0,24 dolarů na akcii, což představuje nárůst o 9,09 %. Investoři se mohli z navýšení radovat už osmkrát, a to od července 2020 poté, co došlo po propuknutí pandemie ke snížení dividendy z 0,314 dolarů na 0,052dolarů – výplatní poměr v současnosti činní 50,7 %.

Společnost i analytikové navíc očekávají, že se brzy podaří vrátit výši dividendy na hodnotu před pandemií, takže investory v následujících měsících čeká i další navyšování.

3. Apple Hospitality REIT

Apple Hospitality REIT logoApple Hospitality REIT je americký REIT se sídlem ve Virginii, který se zaměřuje na nemovitosti v oblasti hotelnictví, přičemž se může pochlubit portfoliem s 220 hotely v 37 státech. Celé portfolio přitom zahrnuje 119 hotelů Hilton, 96 Marriott, 4 Hyatt a jeden zcela nezávislý hotel.

Podobně jako většina REIT vyplácí i Apple Hospitality REIT měsíční dividendu, která ještě v září minulého roku činila 0,07 dolarů. O měsíc později se představenstvo společnosti rozhodlo výši dividendy zvýšit na 0,08 dolarů. Aktuálně tedy roční dividenda činní 0,96 dolarů, přičemž dividendový výnos činní 6,17 % – výplatní poměr přitom činí zhruba 50 %.

Dobře se daří i samotným akciím, jejichž výše od oznámení vzrostla o 21 % a pohybuje se okolo 16 dolarů za kus. Vynikající jsou i výsledky za druhé čtvrtletí, kdy se čistý zisk zvýšil meziročně o 222 %. Většina analytiků navíc předpokládá, že by k dalšímu navýšení dividend mohlo dojít i začátkem roku 2023.

Proč zrovna tyto REIT akcie?

Pokud hledáte dividendové akcie, jež vám poskytnou vysoké dividendy a také potenciál jejich navýšení, jsou námi vybrané tituly pro vás správnou volbou. Všechny tři společnosti mají velký potenciál k tomu, že budou v roce 2023 dále navyšovat své dividendy, a to i v za předpokladu, že se ekonomická situace nebude nějak zvlášť zlepšovat.

Navyšování dividend je zpravidla známkou finančního zdraví společnosti, ale nemusí být jediným ukazatelem. Proto je na místě zhodnotit každou společnost individuálně a zbytečně se nepouštět do vysokého rizika. Pokud chcete vědět, jak pracovat s investičním rizikem přečtěte si náš článek – Investiční riziko – Proč jej podstupovat a jak ho minimalizovat?

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo