Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 nejoblíbenější dividendové akcie na Redditu. Určitě je znáte!

Publikováno
3 nejoblíbenější dividendové akcie na Redditu. Určitě je znáte!
Zdroj: depositphotos.com

Zatímco začátek letošního roku byl v režii růstových akcií, vypadá to, že jeho závěr vyznívá lépe pro akcie dividendové. Přesměrování investičního kapitálu do dividendových akcií dává smysl i vzhledem k inflaci, kterou se v globálním měřítku stále nedaří zkrotit. V tomto článku se podíváme na 3 nejoblíbenější dividendové akcie na známé sociální síti Reddit a také si povíme, proč obliba dividendových akcií roste. Pojďme na to.

Globální výplata dividend roste

Společnosti po celém světě jsou na cestě k tomu, aby investorům v letošním roce vyplatily rekordních 1,64 bilionu dolarů na dividendách.

Obliba dividendových titulů se definitivně potvrdila v červenci, kdy report CPI vykázal růst, čímž se opět do popředí zájmu investorů dostala inflace. I přes pozitivní vyhlídky začátkem roku, inflační očekávání investory neuspokojují, a tak se začínají ohlížet po bezpečnějších investičních titulech.

Dividendové akcie mají tu výhodu, že díky dodatečnému příjmu – dividendám, si investor buduje pasivní příjem i v období, kdy se ekonomice nedaří. Díky své defenzivní povaze jsou dividendové akcie méně volatilní, což si uvědomují jak velcí investoři, tak i ti retailoví. Tento trend potvrdil Reuters ve své zprávě, kde uvádí, že 98 % akciových společností z USA, které vyplácí dividendy, si jejich hodnotu buď udrželo, nebo jí dokonce zvýšilo. Nyní se pojďme již podívat na 3 dividendové akcie, které preferují obchodníci na síti Reddit.

1) Akcie Johnson & Johnson

Akcie Johnson & Johnson, této známé zdravotnické společnosti, jsou v kleštích dvou trendových čar. V cenovém růstu trhu brání klesající trendová čára a naopak její růst podporuje rostoucí trendová čára. Tato situace obvykle skončí agresivním breakoutem na jednu, či druhou stranu. Nejbližší support, v případě cenového poklesu, se nachází na hodnotě 130 USD za akcii, kde level koreluje s největším volume, kumulovaným mezi lety 2017 – 2020.

Společnost vykázala meziroční nárůst tržeb o 2,29 %, ovšem do budoucích let se počítá s jeho poklesem. V roce 2023 by měly tržby klesnout na hodnotu 84,5 miliardy dolarů. Okolo této hodnoty by se měly pohybovat i v roce 2024. Společnost disponuje dividendovým výnosem 3,01 % a vyplácí kvartální dividendu 1,19 USD na akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Johnson & Johnson
Měsíční akciový graf společnosti Johnson & Johnson

2) Akcie Procter & Gamble

Společnost Procter & Gamble je ve svých tržbách velmi stabilní, což potvrzuje jak meziroční růst 2,27 %, tak i výhled na letošní rok a rok 2024, kdy by se tržby měly pohybovat okolo 86 miliard dolarů. Společnost nabízí investorům dividendový výnos 2,6 % a vyplácí kvartální dividendu 0,94 USD za akcii.

Akcie Procter & Gamble se v posledních dvou letech obchodují na svých cenových maximech s tím, že v posledním roce trh vytváří nižší maximální hodnoty. Další nevýhodou těchto akcií je, že trh již otestoval nejbližší supportní úroveň na ceně 123 USD, čímž snížil její podpůrnou schopnost. V budoucnosti se akcie Procter & Gamble nevyhnou breakoutu trendové čáry, ale je otázkou, na jakou stranu bude cenový pohyb veden.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Procter & Gamble
Měsíční akciový graf společnosti Procter & Gamble

3) Akcie Walmart

Akcie Walmart se obchodují na svých historických maximech. Trh v současné době vytváří pullback, tedy technickou formaci, při které se cena instrumentu po průrazu vrací na nejbližší S/R zónu, aby dále pokračovala v původním trendu. Akcie Walmart se obchodují v rostoucím trendu a jediný otazník visí nad tím, zda trh potvrdí breakout, nebo zda se vrátí opět do oblasti férové ceny, ke svému dlouhodobému volume.

Společnost Walmart vygenerovala meziroční nárůst tržeb o 7,31 % a s mírným růstem se počítá i v nadcházeních letech. Letos by tržby měly dosáhnout hodnoty 638 miliard dolarů a v roce 2024 dokonce 661 miliard USD. Walmart nabízí investorům dividendový výnos 1,45 % a vyplácí kvartální dividendu 0,57 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Walmart
Měsíční akciový graf společnosti Walmart

Závěr

Nízké tempo snižování inflace donutilo obchodníky upustit od investic do růstových akcií a přesunout část svého kapitálu do akcií dividendových. Ty vykazují větší míru stability v krizových obdobích a zároveň nabízejí pasivní příjem. V letošním roce jsou celosvětově vypláceny nejvyšší dividendy v historii a navíc společnosti z USA si v 98 % případů udržely, nebo dokonce navýšily hodnoty vyplacených dividend. Retailoví investoři na síti Reddit preferují dividendové akcie společnosti Johnson & Johnson, Procter & Gamble a Walmart.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
4
1

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎