Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » 3 dividendové akcie stabilních společností, které pravidelně zvyšují své dividendy

3 dividendové akcie stabilních společností, které pravidelně zvyšují své dividendy

3 dividendové akcie stabilních společností, které pravidelně zvyšují své dividendy
Zdroj: depositphotos.com

Poslední rallye na akciových trzích, které bylo značně ovlivněné pandemií koronaviru, stlačilo dividendové výnosy řady akcií velmi nízko. Pro většinu investorů, a to především těch dlouhodobých, je teď mnohem těžší najít kvalitní zdroj pasivního příjmu. Při troše hledání je ale stále možné narazit hned na několik dividendových akcií, které vyplácí zajímavé dividendy a zároveň je i pravidelně zvyšují.

Dnes jsme se zaměřili na 3 dividendové akcie stabilních společností, které vyplácí solidní dividendy a zároveň je i pravidelně navyšují.

1. Target

Graf akcií Target
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

logo targetTarget (NYSE: TGT) provozující stejnojmenný řetězec obchodů napříč celými Spojenými státy, představuje už na první pohled jednu z nejlepších investic, co se diverzifikace a budování pasivního příjmu týče.

Společnost v současnosti kontroluje část trhu o hodnotě 10 miliard dolarů, k čemuž jí značně pomohla i pandemie koronaviru. Za své první fiskální čtvrtletí (zakončené 1. květnem) její tržby vzrostly o 23 %, čímž značně předčila svého největšího rivala Walmart (NYSE: WMT), jehož tržby za stejné období vzrostly pouze o 6 %.

Targetu pomohl nově nabízený sortiment domácích potřeb a nábytku, který má stále dostatek prostoru k růstu. V návaznosti na to se zvýšil i jeho provozní zisk, a to téměř o 10 %, což pro společnost v porovnání s 6% růstem během pandemie představuje velký úspěch.

Dobrou zprávou pro dlouhodobé investory je i nedávené navýšení dividend o celých 32 %. Konkrétně se jednalo již o 50. navýšení v řadě, což Target přiblížilo zase o kousek blíže k titulu dividendového krále.

2. PepsiCo

Graf akcií PepsiCo
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

PepsiCoLogo PepsiCo (NASDAQ: PEP), jakožto lídr na poli výroby a prodeje potravin a nápojů, zaznamenal během pandemie značný růst. Největší zájem byl především o jeho segment s balenými potravinami a polotovary, které dokázaly hravě vykompenzovat ztráty z prodeje nápojů.

V návaznosti na to tržby v prvním čtvrtletí v porovnání s posledními dvěma roky vzrostly o 10 %. Krátkodobé vyhlídky společnosti na budoucí růst však donutily Wall Street vyhnout se jí obloukem, což v současnosti nabízí skvělou příležitost nákupu akcií ve slevě. Případní investoři navíc mohou těžit i z 2,9% dividendového výnosu.

3. Procter & Gamble

Graf ceny akcií Procter & Gamble
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

procter-gamble-akcie-logoProcter & Gamble (NYSE: PG) se řadí mezi jedny ze společností, které generovaly zisky během pandemie koronaviru. Během ní se značně zvýšila spotřeba jím nabízeného zboží, které zahrnovalo toaletní papír či pleny. S postupným uvolňováním opatření a návratem do „normálního“ života, je ale očekáváno v následujících čtvrtletích mírné zpomalení růstu tržeb.

To ale neznamená, že byste se do tohoto titulu měli bát investovat. Procter & Gamble se totiž za poslední tři roky podařilo získat dostatek cashflow, díky kterému dokáže udržet v chodu celou společnost a zároveň navyšovat i vyplácenou dividendu.

Tu navyšuje již od roku 1956, přičemž ani rok 2021 nebyl výjimkou. Po vysokém růstu tržeb se tedy společnost rozhodla přistoupit k navýšení dividend o 10 %. Mimo svou stabilitu může společnost navíc nabídnout při současné ceně akcí i 2,6% dividendový výnos.

Proč právě tyto akcie?

Při pohledu na náš výběr dividendových akcií je více než jasné, co je jejich společným znakem. Všechny tři společnosti jsou lídry ve svém odvětví, díky čemuž jsou schopny dosahovat pozitivních výsledků i v hospodářsky nepříznivých dobách. Např. právě během pandemie koronaviru, na které na rozdíl od většiny společností profitovaly.

Jedním z nejdražších titulů na tomto seznamu je nepochybně Target, jehož cena je podle některých investorů až moc nadhodnocená. To však dokáže kompenzovat vyrovnanou nabídkou, rostoucí dividendou a dalším potenciálem k růstu výnosů.

Zlatou střední cestu zde představuje PepsiCo, jejíž akcie je v současnosti navíc možné nakoupit "ve slevě". Naopak Procter & Gamble je jednou ze stálic, která může nabídnout nejen další navyšování dividend, ale i lepší profitabilitu, kterou chce docílit mimo jiné i dalším snižováním nákladů.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo