Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 dividendové akcie a ETF, které vám budou platit každý měsíc – Stojí za to?

Publikováno
3 dividendové akcie a ETF, které vám budou platit každý měsíc – Stojí za to?
Zdroj: community.standardbank.co.za

Dividendové akcie bývají pro investory velmi atraktivní. U některých jsou dokonce důvodem, proč na akciový trh vstupují. Není se čemu divit, pokud zainvestují do kvalitní společnosti, těží nejen z pravidelně vyplácené dividendy, ale i rostoucí hodnoty ceny akcie a tím zvyšují svůj pasivní příjem i hodnotu majetku.

Nevýhodou však je, že většina společností vyplácí dividendy na roční, půlroční nebo kvartální bázi a pro některé investory může být čekání na výplatu dividendy poměrně dlouhé. Z pohledu osobního cashflow to není ideální situace, zejména pokud potřebujete nebo preferujete pravidelný měsíční příjem.

Na akciovém trhu je však možné najít kvalitní stabilní společnosti nebo ETF fondy, které vám budou posílat dividendu každý měsíc.

Realty Income

Logo Realty Income akcie

Tento REIT (Real Estate Investment Trust) se těší u investorů velké oblibě. Jedná se o prosperující společnost podnikající v oblasti komerčních realit. Vlastní více než 6.600 nemovitostí zejména v USA a Velké Británii, které nadále pronajímá asi 600 zákazníkům. Jejími největšími nájemci jsou na příklad maloobchodní giganti Walgreens Boots Alliance, 7-Eleven, and Dollar General.

Realty Income také dlouhodobě dosahuje skvělých výsledků. I v době koronavirových restrikcí, kdy většina jejích zákazníků bojovala o přežití, si dokázala udržet velmi vysokou míru obsazenosti svých nemovitostí. První kvartál 2021 uzavírala s obsazeností 98 %.

Výhodou také je, že REIT má povinnost rozdělit 90 % svých zdanitelných zisků mezi akcionáře.

Současný dividendový výnos je 4,2 % a neustále roste. Přestože cena akcie za posledních 5 let příliš nevzrostla, Realty Income je ideální volbou pro dlouhodobé investory, kteří hledají pravidelný a rostoucí příjem z dividend.

Prospect Capital

akcie-Prospect-Capital-logo

Společnost Prospect Capital patří k předním poskytovatelům kapitálu pro středně velké společnosti ve Spojených státech. Podílí se na rozvoji 123 společností ve 39 průmyslových odvětvích. Díky této diverzifikaci společnost bez problémů přestála i náročné pandemické období, kdy některé oblasti průmyslu musely kvůli koronavirovým opatřením zpomalit svůj růst.

Společnost spravuje aktiva v hodnotě více než 6 miliard USD a její hlavní zisky plynou z úrokových plateb. V současné době poskytuje dividendový výnos 8 %. Dividenda sice není navyšována pravidelně, ale investory může těšit pozvolný růst hodnoty akcie. Navíc lze očekávat, že jakmile se průmyslové společnosti zotaví z pandemických opatření, bude se dividenda zvyšovat. Prospect Capital má navíc povinnost, aby si udržel titul REIT, vyplatit svým akcionářům 90 % zdanitelného zisku na dividendách.

BlackRock Enhanced Capital and Income Fund

logo-blackrock

Jak již název společnosti napovídá, jedná se o ETF fond, který aktuálně drží akcie 58 společností. Mezi nejvýznamnější z nich patří Alphabet, Microsoft, Coca–cola nebo Apple. Přestože některé společnosti v portfoliu ETF fondu generují dividendy nižší procentuální hodnoty, samotné ETF vyplácí roční dividendový výnos 5,1 %. Díky složení portfolia může navíc investorovi nabídnout kvalitní diverzifikaci, čímž lépe obstojí v případě propadů na akciových trzích.

Může se zdát, že investování do těchto dividendových akcií je velmi bezpečné, snadné a výnosné. Pravděpodobně budou vyhovovat investorům, kteří investují dlouhodobě, budují pasivní příjem a občasné výkyvy na trhu je příliš nerozhodí. Odměnou jim bude měsíční výplata dividendy i rostoucí hodnota ceny akcie. To rozhodně stojí za zvážení.

Pamatujte však, že i přes svou stabilitu a ziskovost se společnosti pohybují na akciových trzích, kde vždy podstupujete určitou míru rizika ztráty vloženého kapitálu.

Také je potřeba zvážit, zda tyto společnosti zapadají svým charakterem do vaší investiční strategie a zda splňují to, co od akcií ve svém portfoliu očekáváte.

Poznámka

Nepřehlédněte: Uvažujete o investování do dividendových akcií, ale stále si nejste jistí? Přečtěte si o nich náš článek a dozvíte se vše, co potřebujete vědět!

Líbil se vám tento článek?
14
1

Autor

Ahoj, jmenuji se Michaela Benkovičová a pro Finex pracuji jako externí redaktorka. Připravuji pro Vás články z investičního i podnikatelského světa.

Zájem o finance se ve mě zrodil zřejmě v okamžiku, kdy jsem dostala své první “spořící prasátko” (takže dááááávno). Od té doby jsem tak nějak tušila, že toto “prasátko” nemůže být jediná cesta k finanční nezávislosti.

Vysoká škola ekonomická byla jasnou volbu a nastupovala jsem tam s velikým očekáváním. Po 5ti letech jsem školu úspěšně dokončila a přesto, že jsem získala spoustu znalostí, mi nikdo nebyl schopen odpovědět na otázku “kde a do čeho investujete vy a jak to mám udělat já?”.

Tak jsem se vzdělávala dál a už teď vím, že tato cesta nikdy neskončí. Mojí obrovskou vášní jsou nemovitosti, ale investuji i do akcií a kryptoměn. Jsem velkou zastánkyní finanční gramotnosti a práce na dálku.

Mým cílem je dosáhnout finanční a časové svobody a pomoci ostatním lidem zorientovat se ve financích, případně je inspirovat k tomu, aby se o své finance starali lépe. Mimo práce pro Finex, se starám o finance českého start-upu a několika SVJ.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.