Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 atraktivní akcie s dividendovým výnosem až 9 %!

Hledáte nové příležitosti pro své portfolio? Objevte 3 dividendové akcie, které mají růstový potenciál, a mohou vám přinést velmi zajímavý pravidelný příjem.

3 atraktivní akcie s dividendovým výnosem až 9 %!
Zdroj: depositphotos.com

Pokud hledáte nové dividendové akcie do svého portfolia, nabízíme vám ke zvážení a hlubší analýze tyto tři tipy, které nabízejí spolehlivý příjem.

Zde jsou důvody, proč byste se tento měsíc měli blíže podívat na společnosti Agree Realty, Pfizer a Rithm Capital.

Odolný REIT

Agree Realty vyniká jako robustní investice, zejména pro zájemce o nemovitosti. Jde totiž o realitní investiční fond (REIT), čili subjekt, který nakupuje nemovitosti za účelem jejich pronájmu.

REITy se většinou zaměřují na komerční nemovitosti, jako jsou hotely, kancelářské budovy a nákupní centra. A Agree Realty není výjimkou. Specializuje se na maloobchodní prodejny.

To se může zdát riskantní vzhledem k úbytku kamenných maloobchodních prodejen v důsledku vzestupu elektronického obchodování. Portfolio Agree Realty je však díky své skladbě velmi odolné.

Tvoří ho přes 4 miliony čtverečních metrů maloobchodních ploch ve 2 161 nemovitostech a přední nájemci jsou maloobchodní giganti jako Walmart, Tractor Supply a Dollar General.

To jsou firmy, které nejenže mají na placení nájmu, ale především díky úspěchu jejich vlastního podnikání dále porostou.

Aktuální vývoj ceny akcií Agree Realty

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ADC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

I díky tomu si Agree může dovolit fungovat na bázi čistého pronájmu. To znamená, že nájemci hradí náklady, jako jsou daně, údržba a pojištění sami. Tento model přispívá k finanční stabilitě REITu a jeho schopnosti vyplácet dividendy.

Agree Realty vyplácí od počátku roku 2021 dividendu měsíčně. Za posledních deset let REIT trvale zvyšoval výplatu dividend anualizovaným tempem 5,6 % ročně. Noví investoři mohou očekávat výhledový dividendový výnos ve výši necelých 4,9 %.

Stabilní farmaceutický gigant

Farmaceutický gigant Pfizer už možná není tak okouzlující jako kdysi, zejména po vypršení platnosti patentu na lék ke snížení hladiny cholesterolu s obchodním označením Lipitor v roce 2011.

Navíc s poklesem poptávky po vakcíně proti COVID-19, klesla i cena akcií Pfizeru a to téměř na polovinu.

Aktuální vývoj ceny akcií Pfizeru

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Pfizer Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Přesto zůstává spolehlivou dividendovou akcií díky své rozmanité produktové řadě a stabilním příjmům.

Info

Pfizer má dlouhou historii vývoje průlomových léků, jako je Viagra nebo vakcíny proti pneumokokovým infekcím, které mu zajišťují stabilní příjmy.

Pfizer sice pokračuje ve vývoji lékových hitů, jako je lék proti rakovině Ibrance a přípravek na ředění krve Eliquis, ale významná část jejích příjmů pochází z méně známých léčebných přípravků.

Tyto léky sice nejsou vysoce růstové, ale snadno se vyrábějí, je po nich stálá poptávka a čelí minimální konkurenci. Tato stabilita umožňuje společnosti udržovat stabilní jednocifernou míru růstu příjmů.

Závazek společnosti vyplácet dividendy je neochvějný. Pfizer nejenže vyplácí dividendy nepřetržitě po celá desetiletí, ale také 15 let po sobě zvyšuje roční výplatu.

Investoři, kteří si nyní koupí akcie Pfizeru, se mohou těšit z výhledového výnosu ve výši 6 %.

Vysoký výnos s volatilitou

Pro ty, kteří hledají vysoké výnosy, nabízí akcie Rithm Capital atraktivní možnost s výhledovým dividendovým výnosem kolem 9 %.

Stejně jako Agree Realty je Rithm Capital strukturován jako REIT, ale působí v jedinečné tržní mezeře. Vlastní celou řadu podniků souvisejících s nemovitostmi, včetně operací spojených s poskytováním hypotečních úvěrů, oceňovacích služeb, půjček, správy nemovitostí a spekulativního nákupu a prodeje nemovitostí.

Různorodé portfolio společnosti, jehož hodnota dosahuje 42 miliard USD, generuje příjmy, z nichž jsou financovány čtvrtletní dividendy.

Aktuální vývoj ceny akcí Rithm Capital

Načítání
Načítání
Kupte si akcie RITM Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Potenciální investoři by si však měli uvědomit, že tyto platby mohou být nekonzistentní v důsledku faktorů, jako je proměnlivost úrokových sazeb a ekonomické turbulence.

Tato nekonzistence činí z Rithm Capital méně vhodnou volbu pro ty, kteří hledají svou první nebo jedinou dividendovou akcii.

Navzdory možným výkyvům se v tuto chvíli faktory, které narušovaly výplatu dividend, jako jsou rostoucí úrokové sazby, globální pandemie a inflace, stabilizují. Tato stabilizace naznačuje, že by současný vysoký výnos Rithm Capital mohl být do budoucna udržitelný.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
1

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.