Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2 REIT společnosti s dividendovým výnosem nad 10 % a nízkou pořizovací cenou

Publikováno
2 REIT společnosti s dividendovým výnosem nad 10 % a nízkou pořizovací cenou
Zdroj: enterpreneur.com

O investičním výnosu nerozhoduje pouze to, zda jsou akcie perspektivní, ale také doba, ve které jsou tyto akcie pořízeny. Čas nákupu je v mnoha případech tím rozhodujícím bodem, který určuje, zda bude investice zisková či nikoliv. Obecně se doporučuje nakupovat, když všichni prodávají, což z pohledu psychologie nemusí být zcela příjemná pozice, ale z finančního pohledu to jistý smysl dává. V tomto článku se podíváme na 2 REIT akcie, které si prošly cenovým propadem, ale jsou stále atraktivní nejen díky nízké pořizovací ceně, ale také díky více jak 10% dividendovému výnosu.

Warren Buffett: “Nakupuji, když všichni prodávají a prodávám, když všichni nakupují.”

V posledních letech si REIT segment prošel výrazným propadem. Dlouhodobé spekulace ohledně adekvátnosti cen nemovitostí podlamují kolena tomuto segmentu, protože investoři pochybují o dlouhodobé udržitelnosti vysokých cen nemovitostí. Ale jsou to právě vysoké ceny, které umožňují REIT společnostem vyplácet zajímavé dividendy, které mnohdy překračují 10% výnos.

Vzhledem k tomu, že v REIT segmentu nejspíše ještě nedošlo k prasknutí nemovitostní bubliny, je maximálně důležité pořizovat akcie za co nejnižší cenu a s co nejvyšší přidanou hodnotou, právě v podobě dividend. My si nyní představíme společnosti, které z těchto dvou hledisek mohou být pro investory zajímavé.

Zdroj: tradingview.com
Poměr dividendy a dividendového výnosu u společností Uniti Group (horní graf) a Medical Properties Trust (spodní graf)
Poměr dividendy a dividendového výnosu u společností Uniti Group (horní graf) a Medical Properties Trust (spodní graf)

1) Uniti Group

Tato REIT společnost staví a provozuje komunikační infrastrukturu se zaměřením na optická a koaxiální vlákna. Společnost provozuje 137 000 milionů optických tras, pokrývajících 275 000 komerčních budov. Její příjmy jsou ze 70 % závislé na pronájmu právě těchto telekomunikačních tras. Tržby společnosti rok od roku mírně rostou s tím, že posledních pět let došlo celkově k nárůstu tržeb o 13 miliard dolarů na současných 1,13 miliard USD. Společnost vyplácí kvartální dividendu v hodnotě 0,15 USD.

Akcie Uniti Group se ovšem od svého IPO obchodují v klesajícím trendovém kanále. V současné době probíhá konsolidace ceny na historických minimech, okolo ceny 3 USD za akcii. Díky více jak 10% dividendovému výnosu mohou být tyto akcie zajímavé pro mnoho investorů, což by mohlo vést k akciovému růstu. Nejbližší rezistence se nachází na ceně 6 USD. Pokud by trh tuto rezistenci prorazil, změnila by se v support a pravděpodobnost proražení klesající trendové čáry by tak mnohonásobně vzrostla.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Uniti Group
Měsíční akciový graf společnosti Uniti Group

2) Medical Properties Trust

Tato REIT společnost provozuje 444 zařízení pro všeobecnou a akutní zdravotní péči v USA a v devíti dalších zemích s pobočkami v Evropě a Austrálii. Akcie této společnosti srazila na hodnoty z roku 2012 zpráva o možných finančních problémech jejich největšího pronajímatele, společnosti Steward Health Services. Z dlouhodobého pohledu akcie Medical Properties Trust konsolidují s tím, že nejbližší rezistence se nachází v cenovém rozpětí od 11 USD do 14 USD. Proražení trhu nad tyto ceny by znamenalo růstový trend.

Společnost vykázala meziroční pokles tržeb 5,64 % a s poklesem se počítá i pro letošní rok, na konečnou hodnotu 1,42 miliard dolarů. Medical Properties Trust vyplácí kvartální dividendu v hodnotě 0,29 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Medical Properties Trust
Měsíční akciový graf společnosti Medical Properties Trust

Závěr

Tržní segment REIT si v posledních letech procházel výrazným akciovým propadem. Tato skutečnost nabízí příležitost investorům, protože mnoho těchto akcií je možné pořídit za nízkou cenu. I přes akciový propad si REIT společnosti ponechaly vysoké hodnoty dividendových výnosů, což je důvod, proč jsou z dlouhodobého hlediska pro investory stále atraktivní. Obě společnosti uvedené v tomto článku disponují dividendovým výnosem nad 10 % a obě se nachází na svých dlouhodobých cenových minimech.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
11
1

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎