Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

10 podhodnocených technologických akcií, které se vyplatí sledovat

Publikováno
10 podhodnocených technologických akcií, které se vyplatí sledovat
Zdroj: depositphotos.com

Technologický sektor je jedním z mála odvětví, kde mezi sebou soupeří velké, ale i malé společnosti najednou. Investoři tak mohou vydělat nejen investicí do technologických gigantů, ale i začínajících startupů, které dokážou vyplnit díru na trhu.

Toto odvětví navíc během několika posledních let zaznamenalo rekordní růst, což potvrzují i výsledky indexu NASDAQ Composite, který již dosáhl dvojnásobné návratnosti indexu S&P 500. I ten ale obsahuje technologické akcie, které v něm tvoří téměř 20% podíl (6 % představuje pouze Apple, NASDAQ: AAPL).

Technologické společnosti zaznamenaly největší růst především během pandemie koronaviru, kdy z četných lockdownů těžily například e-commerce společnosti, poskytovatelé cloudových služeb či výrobci čipů, mezi které se řadí NVIDIA (NASDAQ: NVDA) nebo Intel (NASDAQ: INTC).

Právě proto se někteří investoři domnívají, že tento růst je jen nafouknutá bublina, která dříve či později splaskne. Navíc je více než pravděpodobné, že výsledky u většiny technologických gigantů byly zkreslené právě díky zvýšené poptávce během pandemie. Namísto nich můžete ale vsadit na menší a někdy i často podhodnocené společnosti, které se mohou pyšnit dlouhou finanční historií, ale i velkým potenciálem k růstu v post-pandemickém světě.

Níže vám tedy přinášíme seznam 10 podhodnocených technologických akcií, které se vyplatí sledovat.

10. Methode Electronics

Graf ceny akcií Methode Electronics
Zdroj: Google.com

Logo Methode ElectronicsMethode Electronics (MEI) je americká technologická společnost založená již v roce 1946, která se zabývá výrobou produktů pro automobilový a technologický průmysl. V jeho portfoliu můžeme najít různá elektronická zařízení, solární systémy, napájecí stanice či zdravotní přístroje. V současnosti působí ve více než 35 lokalitách ve 14 zemích a zaměstnává přibližně 5 000 zaměstnanců.

V roce 2019 dosáhly její výnosy 1 miliardu dolarů a v minulém roce vzrostly na 1,01 miliarda dolarů, přičemž P/E akcií je 13,76. Společnost vyplácí i čtvrtletní dividendy ve výši 0,11 dolaru na akcii. V březnu navíc oznámila spuštění svého programu zpětného odkupu akcií ve výši 100 milionů dolarů.

Poznámka

Ticker: MEI

Burza: NYSE

Tržní hodnota: 1,7 miliardy

9. SYNNEX Corporation

Graf ceny akcií SYNNEX Corporation
Zdroj: Google.com

Logo Synnex CorporationSYNNEX Corporation (SNX) je technologická společnost založená v roce 1980, která se zabývá výrobou technologických systémů, softwarů, komunikačních a bezpečnostních zařízení a komponentů pro výrobu spotřební elektroniky. SYNNEX navíc nabízí pro část svých zákazníků i cloudové a finanční služby.

V dubnu společnost oznámila spolupráci s floridskou softwarovou společností Citrix Systems (NASDAQ: CTXS) a technologickou společností Sonim Technologies (NASDAQ: SONM), jejíchž řešení bude SYNNEX nabízet svým klientům. V minulém roce vzrostly jeho výnosy meziročně o 3,87 % na 24,7 miliard dolarů, přičemž P/E jeho akcií je 10,25.

Poznámka

Ticker: SNX

Burza: NYSE

Tržní hodnota: 6,3 miliardy dolarů

8. Ebix

Graf ceny akcií Ebix
Zdroj: Google.com

Logo EbixEbix (EBIX), založená v roce 1976, poskytuje softwarové a e-commerce služby v pojišťovacím průmyslu. Do její nabídky patří například řešení pro správu vztahů se zákazníky či front-end a back-end systémy. V současnosti má své pobočky v Austrálii, Novém Zélandu, Velké Británii a USA.

V březnu společnost oznámila, že již provedla kroky k IPO své indické dceřiné společnosti EbixCash, načež cena jejích akcií vzrostla o více než 6 % (za posledních 12 měsíců se jedná již o růst o 44,24 %).

Ebix se musela jako většina společností potýkat s dopady pandemie koronaviru, díky kterým poklesly její výnosy během prvního a druhého čtvrtletí meziročně o 25 %. Ve třetím čtvrtletí se ale začalo společnosti dařit a její výnosy vzrostly o 4,72 % na 154 milionů dolarů. P/E jejích akcií je v současnosti na 10.

Poznámka

Ticker: EBIX

Burza: NASDAQ

Tržní hodnota: 931,7 milionů

7. HP (Hewlett-Packard)

Logo HPHP (HPQ) je kalifornská nadnárodní technologická společnost zaměřující se na výrobu osobních počítačů, notebooků, tiskáren a dalších podobných zařízení. HP je navíc často popisován jako vedoucí výrobce a prodejce tiskáren na světě.

Společnosti značně pomohla i pandemie, díky které v prvním čtvrtletí tohoto roku vzrostly objednávky osobních počítačů a notebooků o 15 %. V minulém roce poklesly výnosy společnosti o 3,6 % na 56,6 miliard dolarů, z nichž 69 % tvořil prodej osobních počítačů a notebooků. Naopak v prvním čtvrtletí tohoto roku se již jednalo o meziroční růst o 7,03 % na 15,6 miliardy dolarů. P/E akcií HP se pohybuje okolo 13,66.

Poznámka

Ticker: HPQ

Burza: NYSE

Tržní hodnota: 2,8 miliardy dolarů

6. Intel Corporation

logo-IntelIntel Corporation (INTC) je technologická společnost založená v roce 1968, která je známá především kvůli výrobě čipů. Ty jsou využívány většinou výrobců počítačových systémů, mezi které se řadí například Lenovo, HP či Asus.

Kvůli nedostatku čipů na trhu byl Intel nucen zvýšit svoji produkci natolik, aby byl schopen pokrýt poptávku výrobců elektronických zařízení, ale i automobilek. V návaznosti na to vzrostly jeho výnosy meziročně o 8,2 % na 77,86 miliard dolarů.

V březnu představila společnost své plány na vybudování nového závodu v Evropě, ale i USA, kde plánuje investovat 20 miliard dolarů a stát se tak největším výrobcem čipů na světě. P/E akcií Intelu se momentálně pohybuje okolo hodnoty 11,10.

Poznámka

Ticker: INTC

Burza: NASDAQ

Tržní hodnota: 232,3 miliard dolarů

5. SunPower Corporation

Logo SunPowerSunPower Corporation (SPWR) je technologická společnost s více než 35letou historií, která se zabývá vývojem solárních systémů a jejich údržbou. V současnosti spolupracuje se širokou sítí obchodníků, kteří nabízí její produkty a služby svým zákazníkům.

V minulém roce dosáhly výnosy společnosti 1,1 miliardy dolarů a P/E jejích akcií se pohybuje okolo 10,62. SunPower by měla podle všeho profitovat během vládnutí Bidenovy administrativy, která chce podporovat alternativní zdroje energie a zároveň rozšířit daňové úlevy pro společnosti šetrné k životnímu prostředí.

Poznámka

Ticker: SPWR

Burza: NASDAQ

Tržní hodnota: 4,4 miliardy dolarů

4. FinVolution Group

Logo FinVolution GroupFinVolution Group (FINV) je šanghajská fintech společnost založená v roce 2007, která byla dříve známá jako vedoucí peer-to-peer platforma, načež se stala i jedním z předních zprostředkovatelů úvěrů u více než 50 institucionálních finančních partnerů.

V současnosti má více než 110 milionů registrovaných uživatelů. Akcie společnosti vzrostly v minulém roce o 470 %, přičemž v tomto roce se jedná již o 196 %. V březnu zvýšila svoji dividendu o 42 % z 0,12 dolaru na 0,17 dolaru na akcii. P/E akcií je aktuálně na 5,29.

Poznámka

Ticker: FINV

Burza: NYSE

Tržní hodnota: 1,9 miliardy dolarů

3. Zynga

Logo ZyngaZynga (ZNGA) je kalifornská herní společnost založená v roce 2007, která vyvíjí mobilní hry pro širokou škálu platforem včetně Androidu, iOS, Facebooku či Snapchatu. Díky pandemii koronaviru vzrostly její výnosy v minulém roce meziročně o 49,41 % na 1,97 miliard dolarů.

K růstu jí nepochybně pomáhají její populární franšízy FarmVille, Zynga Poker či Words With Friends. Svůj potenciál chce Zynga zvýšit i nákupem Echtra Games, díky které budou moci její uživatelé hrát hry i na dalších platformách – včetně konzolí. V návaznosti na to by Zynga podle jejího CEO mohla v blízké budoucnosti více než zdvojnásobit svoji tržní hodnotu (více o tržní kapitalizaci).

Poznámka

Ticker: ZNGA

Burza: NASDAQ

Tržní hodnota: 11,7 miliardy dolarů

2. Jiayin Group

Graf ceny akcií Jiayin Group
Zdroj: Google.com

Logo Jiayin Group Jiayin Group (JFIN) je další šanghajskou fintech společností založenou v roce 2011 za účelem propojení investorů se zájemci o půjčky napříč Čínou, která v současnosti disponuje jedním z největších fintech trhů na světě.

V březnu vzrostla cena akcií Jiayin Group o více než 36 % poté, co se řada finančních poradců na sociálních sítích zmínila o tom, že je společnost značně podhodnocená. P/E jejích akcií se nyní pohybuje okolo 10,17 (což je stále pod konzervativní hodnotovou 15 bodů).

Společnost navíc koupila i podíl ve společnosti Shanghai Bweenet Network Technology, čímž chce zvýšit svůj budoucí potenciál k růstu. V současnosti se tržní hodnota společnosti pohybuje nad 300 miliony dolarů, přičemž se její výnosy v minulém roce vyšplhaly na více než 200 milionů dolarů.

Poznámka

Ticker: JFIN

Burza: NASDAQ

Tržní hodnota: 353,3 milionů dolarů

1. Xperi

Logo XperiXperi (XPER) je americká společnost založená v roce 1990, která poskytuje licence vztahující se na technologie a duševní vlastnictví. Společnost se zaměřuje především na odvětví mobilní výpočetní techniky, komunikace, ukládání dat a 3D integrované obvody. Velkou část jejích zákazníků tvoří především výrobci spotřební elektroniky a automobilů.

Xperi se v minulém roce podařilo zvýšit své výnosy z předloňských 280 milionů dolarů na rekordních 890 milionů dolarů. V současnosti vyplácí čtvrtletní dividendy v hodnotě 0,05 dolaru na akcii s 0,91% dividendovým výnosem. P/E akcií v současnosti představuje 11,73.

Poznámka

Ticker: XPER

Burza: NASDAQ

Tržní hodnota: 2,2 miliardy dolarů

Jaký máte názor na uvedené společnosti? Je zde nějaký titul, který byste přidali, protože vám zde chybí? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích pod článkem.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.