Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » 10 podhodnocených technologických akcií, které se vyplatí sledovat

10 podhodnocených technologických akcií, které se vyplatí sledovat

10 podhodnocených technologických akcií, které se vyplatí sledovat
Zdroj: depositphotos.com

Technologický sektor je jedním z mála odvětví, kde mezi sebou soupeří velké, ale i malé společnosti najednou. Investoři tak mohou vydělat nejen investicí do technologických gigantů, ale i začínajících startupů, které dokážou vyplnit díru na trhu.

Toto odvětví navíc během několika posledních let zaznamenalo rekordní růst, což potvrzují i výsledky indexu NASDAQ Composite, který již dosáhl dvojnásobné návratnosti indexu S&P 500. I ten ale obsahuje technologické akcie, které v něm tvoří téměř 20% podíl (6 % představuje pouze Apple, NASDAQ: AAPL).

Technologické společnosti zaznamenaly největší růst především během pandemie koronaviru, kdy z četných lockdownů těžily například e-commerce společnosti, poskytovatelé cloudových služeb či výrobci čipů, mezi které se řadí NVIDIA (NASDAQ: NVDA) nebo Intel (NASDAQ: INTC).

Právě proto se někteří investoři domnívají, že tento růst je jen nafouknutá bublina, která dříve či později splaskne. Navíc je více než pravděpodobné, že výsledky u většiny technologických gigantů byly zkreslené právě díky zvýšené poptávce během pandemie. Namísto nich můžete ale vsadit na menší a někdy i často podhodnocené společnosti, které se mohou pyšnit dlouhou finanční historií, ale i velkým potenciálem k růstu v post-pandemickém světě.

Níže vám tedy přinášíme seznam 10 podhodnocených technologických akcií, které se vyplatí sledovat.

10. Methode Electronics

Graf ceny akcií Methode Electronics
Zdroj: Google.com

Logo Methode ElectronicsMethode Electronics (MEI) je americká technologická společnost založená již v roce 1946, která se zabývá výrobou produktů pro automobilový a technologický průmysl. V jeho portfoliu můžeme najít různá elektronická zařízení, solární systémy, napájecí stanice či zdravotní přístroje. V současnosti působí ve více než 35 lokalitách ve 14 zemích a zaměstnává přibližně 5 000 zaměstnanců.

V roce 2019 dosáhly její výnosy 1 miliardu dolarů a v minulém roce vzrostly na 1,01 miliarda dolarů, přičemž P/E akcií je 13,76. Společnost vyplácí i čtvrtletní dividendy ve výši 0,11 dolaru na akcii. V březnu navíc oznámila spuštění svého programu zpětného odkupu akcií ve výši 100 milionů dolarů.

9. SYNNEX Corporation

Graf ceny akcií SYNNEX Corporation
Zdroj: Google.com

Logo Synnex CorporationSYNNEX Corporation (SNX) je technologická společnost založená v roce 1980, která se zabývá výrobou technologických systémů, softwarů, komunikačních a bezpečnostních zařízení a komponentů pro výrobu spotřební elektroniky. SYNNEX navíc nabízí pro část svých zákazníků i cloudové a finanční služby.

V dubnu společnost oznámila spolupráci s floridskou softwarovou společností Citrix Systems (NASDAQ: CTXS) a technologickou společností Sonim Technologies (NASDAQ: SONM), jejíchž řešení bude SYNNEX nabízet svým klientům. V minulém roce vzrostly jeho výnosy meziročně o 3,87 % na 24,7 miliard dolarů, přičemž P/E jeho akcií je 10,25.

8. Ebix

Graf ceny akcií Ebix
Zdroj: Google.com

Logo EbixEbix (EBIX), založená v roce 1976, poskytuje softwarové a e-commerce služby v pojišťovacím průmyslu. Do její nabídky patří například řešení pro správu vztahů se zákazníky či front-end a back-end systémy. V současnosti má své pobočky v Austrálii, Novém Zélandu, Velké Británii a USA.

V březnu společnost oznámila, že již provedla kroky k IPO své indické dceřiné společnosti EbixCash, načež cena jejích akcií vzrostla o více než 6 % (za posledních 12 měsíců se jedná již o růst o 44,24 %).

Ebix se musela jako většina společností potýkat s dopady pandemie koronaviru, díky kterým poklesly její výnosy během prvního a druhého čtvrtletí meziročně o 25 %. Ve třetím čtvrtletí se ale začalo společnosti dařit a její výnosy vzrostly o 4,72 % na 154 milionů dolarů. P/E jejích akcií je v současnosti na 10.

7. HP (Hewlett-Packard)

Graf ceny akcií Hewlett-Packard za posledních 5 let
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Logo HPHP (HPQ) je kalifornská nadnárodní technologická společnost zaměřující se na výrobu osobních počítačů, notebooků, tiskáren a dalších podobných zařízení. HP je navíc často popisován jako vedoucí výrobce a prodejce tiskáren na světě.

Společnosti značně pomohla i pandemie, díky které v prvním čtvrtletí tohoto roku vzrostly objednávky osobních počítačů a notebooků o 15 %. V minulém roce poklesly výnosy společnosti o 3,6 % na 56,6 miliard dolarů, z nichž 69 % tvořil prodej osobních počítačů a notebooků. Naopak v prvním čtvrtletí tohoto roku se již jednalo o meziroční růst o 7,03 % na 15,6 miliardy dolarů. P/E akcií HP se pohybuje okolo 13,66.

6. Intel Corporation

Graf ceny akcií Intel za posledních 5 let
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

logo-IntelIntel Corporation (INTC) je technologická společnost založená v roce 1968, která je známá především kvůli výrobě čipů. Ty jsou využívány většinou výrobců počítačových systémů, mezi které se řadí například Lenovo, HP či Asus.

Kvůli nedostatku čipů na trhu byl Intel nucen zvýšit svoji produkci natolik, aby byl schopen pokrýt poptávku výrobců elektronických zařízení, ale i automobilek. V návaznosti na to vzrostly jeho výnosy meziročně o 8,2 % na 77,86 miliard dolarů.

V březnu představila společnost své plány na vybudování nového závodu v Evropě, ale i USA, kde plánuje investovat 20 miliard dolarů a stát se tak největším výrobcem čipů na světě. P/E akcií Intelu se momentálně pohybuje okolo hodnoty 11,10.

5. SunPower Corporation

Graf ceny akcií SunPower za posledních 5 let
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Logo SunPowerSunPower Corporation (SPWR) je technologická společnost s více než 35letou historií, která se zabývá vývojem solárních systémů a jejich údržbou. V současnosti spolupracuje se širokou sítí obchodníků, kteří nabízí její produkty a služby svým zákazníkům.

V minulém roce dosáhly výnosy společnosti 1,1 miliardy dolarů a P/E jejích akcií se pohybuje okolo 10,62. SunPower by měla podle všeho profitovat během vládnutí Bidenovy administrativy, která chce podporovat alternativní zdroje energie a zároveň rozšířit daňové úlevy pro společnosti šetrné k životnímu prostředí.

4. FinVolution Group

Graf ceny akcií FinVolution Group za poslední 4 roky
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Logo FinVolution GroupFinVolution Group (FINV) je šanghajská fintech společnost založená v roce 2007, která byla dříve známá jako vedoucí peer-to-peer platforma, načež se stala i jedním z předních zprostředkovatelů úvěrů u více než 50 institucionálních finančních partnerů.

V současnosti má více než 110 milionů registrovaných uživatelů. Akcie společnosti vzrostly v minulém roce o 470 %, přičemž v tomto roce se jedná již o 196 %. V březnu zvýšila svoji dividendu o 42 % z 0,12 dolaru na 0,17 dolaru na akcii. P/E akcií je aktuálně na 5,29.

3. Zynga

Graf ceny akcií Zynga za posledních 5 let
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Logo ZyngaZynga (ZNGA) je kalifornská herní společnost založená v roce 2007, která vyvíjí mobilní hry pro širokou škálu platforem včetně Androidu, iOS, Facebooku či Snapchatu. Díky pandemii koronaviru vzrostly její výnosy v minulém roce meziročně o 49,41 % na 1,97 miliard dolarů.

K růstu jí nepochybně pomáhají její populární franšízy FarmVille, Zynga Poker či Words With Friends. Svůj potenciál chce Zynga zvýšit i nákupem Echtra Games, díky které budou moci její uživatelé hrát hry i na dalších platformách – včetně konzolí. V návaznosti na to by Zynga podle jejího CEO mohla v blízké budoucnosti více než zdvojnásobit svoji tržní hodnotu (více o tržní kapitalizaci).

2. Jiayin Group

Graf ceny akcií Jiayin Group
Zdroj: Google.com

Logo Jiayin Group Jiayin Group (JFIN) je další šanghajskou fintech společností založenou v roce 2011 za účelem propojení investorů se zájemci o půjčky napříč Čínou, která v současnosti disponuje jedním z největších fintech trhů na světě.

V březnu vzrostla cena akcií Jiayin Group o více než 36 % poté, co se řada finančních poradců na sociálních sítích zmínila o tom, že je společnost značně podhodnocená. P/E jejích akcií se nyní pohybuje okolo 10,17 (což je stále pod konzervativní hodnotovou 15 bodů).

Společnost navíc koupila i podíl ve společnosti Shanghai Bweenet Network Technology, čímž chce zvýšit svůj budoucí potenciál k růstu. V současnosti se tržní hodnota společnosti pohybuje nad 300 miliony dolarů, přičemž se její výnosy v minulém roce vyšplhaly na více než 200 milionů dolarů.

1. Xperi

Graf ceny akcií Xperi Holding za posledních 5 let
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Logo XperiXperi (XPER) je americká společnost založená v roce 1990, která poskytuje licence vztahující se na technologie a duševní vlastnictví. Společnost se zaměřuje především na odvětví mobilní výpočetní techniky, komunikace, ukládání dat a 3D integrované obvody. Velkou část jejích zákazníků tvoří především výrobci spotřební elektroniky a automobilů.

Xperi se v minulém roce podařilo zvýšit své výnosy z předloňských 280 milionů dolarů na rekordních 890 milionů dolarů. V současnosti vyplácí čtvrtletní dividendy v hodnotě 0,05 dolaru na akcii s 0,91% dividendovým výnosem. P/E akcií v současnosti představuje 11,73.

Jaký máte názor na uvedené společnosti? Je zde nějaký titul, který byste přidali, protože vám zde chybí? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích pod článkem.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo