Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 technologické akcie, které koronavirus vystřelil až ke hvězdám

Publikováno
3 technologické akcie, které koronavirus vystřelil až ke hvězdám
Zdroj: depositphotos.com

Ačkoliv koronavirová krize poslala spoustu akciových titulů ke dnu, našly se i takové, které z ní dokázaly profitovat. Mezi málo poznamenané sektory se řadí i sektor technologický, jehož relativně dobré výsledky mnozí připisují jakési izolovanosti od problémů způsobených novou globální pandemií.

Spousta z takto úspěšných titulů navíc zajímavý růst vykazovala i před březnem 2020, přičemž celosvětový lockdown tento vývoj ještě více urychlil. Pojďte se s námi podívat na tři akciové tituly ze světa technologií, jež nad epidemií COVID-19 jednoznačně zvítězily.

Amazon

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Těžko najdete na světě technologickou firmu, které by koronavirová krize pomohla více než americkému Amazonu. Březnové události výrazně akcelerovaly vývoj e-commerce a dítko Jeffa Bezose jakožto největší hráč na trhu z toho výrazně profitovalo.

Amazon však není pouze online prodejní platformou. Společnost vytrvale inovuje, expanduje do dalších a dalších odvětví a nabízí mimo jiné kvalitní cloudová řešení pro firmy, jež v době ochromené ekonomiky zaznamenaly velký nárůst poptávky.

Navíc se nezdá, že by měl v dohledné době Amazonu dojít dech. Právě naopak.

E-commerce je v současnosti po celém světě zodpovědný pouze za zhruba 16 % maloobchodních prodejů, takže je zde spousta prostoru pro zlepšení.

A s tím, jak další a další firmy přesouvají svůj byznys do obývacích pokojů svých zaměstnanců, lze očekávat i stabilní nárůst zájmu o zmiňovaná cloudová řešení. Cena akcií vzrostla od začátku roku bezmála o 80 %. 

Shopify

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Shopify Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

shopify akcieU e-commerce ještě zůstaneme, ale přesouváme se do Kanady. Z tamního Shopify se vlivem koronavirové krize stala největší firma v zemi s tržní kapitalizací zhruba 125 miliard dolarů.

Shopify je zajímavou platformou pro obchody a maloobchodní prodejní systémy. Platforma svým zákazníkům poskytuje ucelený balík služeb včetně reklamy, plateb a dopravy, což značně usnadňuje život malým a středně velkým prodejcům.

Stejně jako Amazon se firma Shopify svezla na koronavirovém nárůstu popularity e-commerce, kdy vlivem COVID-19 začaly v online prostředí růst počty nových firem doslova jako houby po dešti.

Ačkoliv je současná valuace akcií společnosti mírně přemrštěná, z dlouhodobého hlediska by se nadále mohlo jednat o zajímavou investiční příležitost.

Shopify si totiž ve světě online byznysových platforem již dokázala vybudovat stabilní pozici a je zřejmé, že z ní bude těžit i do budoucna. Cena akcií vzrostla od začátku roku o úctyhodných 140 %. 

Fastly

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Fastly Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

fastly akcieNa závěr zde máme Fastly, akciový titul, jenž je pro koronavirovou pandemii jako stvořený. I zde hodnota akcií společnosti rostla i před krizí, avšak globální lockdown jí dal ten správný impulz.

Fastly je americký poskytovatel cloudových řešení pro firmy, jehož platforma zahrnuje síť pro rozesílání obsahu, zabezpečení nebo i video a streamovací služby.

Popularita společnosti skokově vzrostla s tím, jak byla spousta firem nucena přesunout svůj provoz do improvizovaných domácích kanceláří svých zaměstnanců.

Navzdory skutečnosti, že je finanční situace Fastly poměrně příznivá, se však těžko uvěřitelné zhodnocení akcií ve výši 320 % jen za letošní rok zdá být trochu přemrštěné.

Případní investoři by měli vzít v potaz i skutečnost, že jedním z největších zákazníků společnosti je firma ByteDance, vlastník kontroverzní aplikace TikTok, jejíž zákaz v současnosti zvažuje Donald Trump.

Nepříznivý vývoj by zde mohl vyvolat výrazný propad, a to navzdory skutečnosti, že popularita cloudových řešení pro byznys s největší pravděpodobností jen tak nezmizí.

Co si o těchto akciích myslíte vy? Máte některou z nich ve svém portfoliu? Podělit se s námi o váš názor můžete níže v komentářích.

Další zajímavé akciové sektory: 

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Ahoj! Jmenuji se Bogdan Heinz a finanční trhy mě nepřestávají fascinovat již od roku 2017. Mezi mé hlavní oblasti zájmu zde patří Forex a dlouhodobé investování do akcií. Aktuálně také pozvolna expanduji do světa opcí.

Na světě investic mě uchvátil zejména příslib finanční nezávislosti spolu s rozmanitostí a také velkou dávkou nepředvídatelnosti, kdy si úspěch musíte opravdu zasloužit. Troufám si tvrdit, že pokud dokážete správně pochopit tržní zákonitosti, úplnou finanční svobodu budete mít na dosah ruky.

Redaktorská činnost pro Finex mi umožňuje realizovat hned dva koníčky – kromě již zmíněného zájmu o trhy také mou odvěkou lásku ke psaní.

V rámci tvorby mám možnost růst, získávat nové znalosti a tyto znalosti pak předávat dál, což je nejdůležitější. Svou příslovečnou trochou do mlýna bych takto chtěl přispět k vybudování nejčtenějšího a nejkvalitnějšího finančního magazínu v našich končinách.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.