Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Akcie » 3 technologické akcie, které koronavirus vystřelil až ke hvězdám

3 technologické akcie, které koronavirus vystřelil až ke hvězdám

3 technologické akcie, které koronavirus vystřelil až ke hvězdám
Zdroj: depositphotos.com

Ačkoliv koronavirová krize poslala spoustu akciových titulů ke dnu, našly se i takové, které z ní dokázaly profitovat. Mezi málo poznamenané sektory se řadí i sektor technologický, jehož relativně dobré výsledky mnozí připisují jakési izolovanosti od problémů způsobených novou globální pandemií.

Spousta z takto úspěšných titulů navíc zajímavý růst vykazovala i před březnem 2020, přičemž celosvětový lockdown tento vývoj ještě více urychlil. Pojďte se s námi podívat na tři akciové tituly ze světa technologií, jež nad epidemií COVID-19 jednoznačně zvítězily.

Amazon

Aktuální cena akcií
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf

Těžko najdete na světě technologickou firmu, které by koronavirová krize pomohla více než americkému Amazonu. Březnové události výrazně akcelerovaly vývoj e-commerce a dítko Jeffa Bezose jakožto největší hráč na trhu z toho výrazně profitovalo.

Amazon však není pouze online prodejní platformou. Společnost vytrvale inovuje, expanduje do dalších a dalších odvětví a nabízí mimo jiné kvalitní cloudová řešení pro firmy, jež v době ochromené ekonomiky zaznamenaly velký nárůst poptávky.

Navíc se nezdá, že by měl v dohledné době Amazonu dojít dech. Právě naopak.

E-commerce je v současnosti po celém světě zodpovědný pouze za zhruba 16 % maloobchodních prodejů, takže je zde spousta prostoru pro zlepšení.

A s tím, jak další a další firmy přesouvají svůj byznys do obývacích pokojů svých zaměstnanců, lze očekávat i stabilní nárůst zájmu o zmiňovaná cloudová řešení. Cena akcií vzrostla od začátku roku bezmála o 80 %. 

Shopify

Aktuální cena akcií
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf

shopify akcieU e-commerce ještě zůstaneme, ale přesouváme se do Kanady. Z tamního Shopify se vlivem koronavirové krize stala největší firma v zemi s tržní kapitalizací zhruba 125 miliard dolarů.

Shopify je zajímavou platformou pro obchody a maloobchodní prodejní systémy. Platforma svým zákazníkům poskytuje ucelený balík služeb včetně reklamy, plateb a dopravy, což značně usnadňuje život malým a středně velkým prodejcům.

Stejně jako Amazon se firma Shopify svezla na koronavirovém nárůstu popularity e-commerce, kdy vlivem COVID-19 začaly v online prostředí růst počty nových firem doslova jako houby po dešti.

Ačkoliv je současná valuace akcií společnosti mírně přemrštěná, z dlouhodobého hlediska by se nadále mohlo jednat o zajímavou investiční příležitost.

Shopify si totiž ve světě online byznysových platforem již dokázala vybudovat stabilní pozici a je zřejmé, že z ní bude těžit i do budoucna. Cena akcií vzrostla od začátku roku o úctyhodných 140 %. 

Fastly

Aktuální cena akcií
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf

fastly akcieNa závěr zde máme Fastly, akciový titul, jenž je pro koronavirovou pandemii jako stvořený. I zde hodnota akcií společnosti rostla i před krizí, avšak globální lockdown jí dal ten správný impulz.

Fastly je americký poskytovatel cloudových řešení pro firmy, jehož platforma zahrnuje síť pro rozesílání obsahu, zabezpečení nebo i video a streamovací služby.

Popularita společnosti skokově vzrostla s tím, jak byla spousta firem nucena přesunout svůj provoz do improvizovaných domácích kanceláří svých zaměstnanců.

Navzdory skutečnosti, že je finanční situace Fastly poměrně příznivá, se však těžko uvěřitelné zhodnocení akcií ve výši 320 % jen za letošní rok zdá být trochu přemrštěné.

Případní investoři by měli vzít v potaz i skutečnost, že jedním z největších zákazníků společnosti je firma ByteDance, vlastník kontroverzní aplikace TikTok, jejíž zákaz v současnosti zvažuje Donald Trump.

Nepříznivý vývoj by zde mohl vyvolat výrazný propad, a to navzdory skutečnosti, že popularita cloudových řešení pro byznys s největší pravděpodobností jen tak nezmizí.

Co si o těchto akciích myslíte vy? Máte některou z nich ve svém portfoliu? Podělit se s námi o váš názor můžete níže v komentářích.

Další zajímavé akciové sektory: 

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo