Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

10 důvodů, proč je Trezor Model T nejlepší hardwarová peněženka pro kryptoměny

Publikováno
10 důvodů, proč je Trezor Model T nejlepší hardwarová peněženka pro kryptoměny

Ať už jste HODLer, který přežil několik nebezpečných medvědích trhů, nebo nováček, který si právě koupil své první satoshi, bezpochyby potřebujete bezpečné místo, kde můžete bez obav uchovávat svůj cenný digitální majetek – kryptoměny.

Jak jistě tušíte, držení kryptoměn na burzách, ve směnárnách, či v zastaralých papírových peněženkách není to pravé ořechové.

Kryptoměny mají cenu a proto je potřeba je odpovídajícím způsobem chránit. Pokud chcete docílit co možná největší bezpečnosti, potřebujete hardwarovou peněženku – která je ovšem nejlepší? Je to právě Trezor Model T?

Výběr správné hardwarové peněženky není snadný úkol

Trh s hardwarovými peněženkami neustále roste a na trhu se stále objevují nové modely. Při výběru toho nejlepšího, co vám může trh nabídnout, je třeba zvážit několik faktorů.

Třemi zpravidla nejdůležitější faktory, které od hardwarové peněženky očekáváte, jsou zabezpečení, podpora vašich oblíbených kryptoměn a použitelnost.

Některé z dostupných peněženek jsou bezpečné a odolné, nicméně často za cenu snížené uživatelské přívětivosti a omezených funkcí. Na druhou stranu existují také intuitivní a snadno použitelné peněženky, jenž ovšem obsahují prvky, které za určitých okolností mohou představovat bezpečnostní riziko.

Pokud si sami uděláte průzkum všech možností na trhu, pravděpodobně dojdete k závěru, že hardwarových peněženek, které neohrožují bezpečnost vašich zařízení v zájmu intuitivního rozhraní (a naopak), existuje pouze několik. Patří Model T mezi nejlepší z nich? 

Vytvořeno zakladateli odvětví hardwarových peněženek

trezor model tPeněženka Trezor One byla první hardwarovou peněženkou na světě. Novější Model T je pak nejnovějším modelem z dílny SastoshiLabs a samozřejmě i aktuální vlajkovou lodí.

Jak společnost sama tvrdí a jak lze také soudit z dosavadního vývoje, neustále se snaží nalézt dokonalou rovnováhu mezi bezpečností a použitelností.

Bezpečnost a použitelnost samozřejmě mohou často působit protichůdně. Čím více bezpečnostních prvků k produktu přidáváte, tím menší je pak jeho konečná použitelnost, což samozřejmě platí i naopak.

Společnost SatoshiLabs je bezesporu lídr na trhu s hardwarovými peněženkami, zároveň i průkopník, který konstantně zavádí nové standardy.  S výrobou hardwarových peněženek začali již před 5 lety a za tu dobu nasbírali obrovské množství zkušeností. To vše se samozřejmě odráží na kvalitě a bezpečnosti Trezor peněženek.

Podle nás je aktuálně Trezor model T nejlepší a nejbezpečnější volbou pro všechny uživatele, a to bez ohledu na jejich znalosti či dovednosti – od kryptoanarchistů až po úplně nováčky. Konkurente s podobnými kvalitami, byste hledali jen těžko.

Nesouhlasíte? Potřebujete důkaz? 

Níže uvádíme deset nejpřesvědčivějších důvodů, proč je model T tou nejlepší peněženkou. Čtěte dále.

Favorit redakce

Výhody
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
Nevýhody
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

10 důvodů, proč je Trezor T nejlepší HW peněženkou na současném trhu:

  • Nejvyšší bezpečnostní standardy – Model T je zabezpečen několika úrovněmi ochrany, počínaje náhodně generovaným obnovovacím jádrem, uživatelem vytvořeným PIN kódem a funkcí heslové fráze. Tyto tři bezpečnostní úrovně činí z modelu T prakticky nedobytné zařízení.
  • Uživatelsky přívětivé prostředí – Buďme k sobě na chvíli upřímní. Bitcoin není úplně jednoduchý na pochopení. A s tímto vědomím se právě společnost zaměřila na to, aby bylo uživatelské prostředí Trezoru jednoduché a srozumitelné. Používání modelu T je stejně jednoduché jako používání vašeho chytrého telefonu. Ovládání je zajištěno prostřednictvím vlastního barevného a dotykového displeje TrustDisplay, díky čemuž se s rozhraním Trezoru seznámíte během několika minut. Zvládne to opravdu každý!
  • Open-source architektura – Vše, co Model T obsahuje, od hardwaru až po software, vychází z otevřeného zdroje (open-source). To znamená, že si můžete práci SatoshiLabs ověřit na GitHubu, přizpůsobit si ji tak, aby vyhovovala vašim potřebám, nebo s nimi dokonce spolupracovat na budoucím vývoji. Poskytuje vám absolutní decentralizaci a kontrolu nad vaším majetkem.
  • Renomovaná značka – Nejlepším renomé jsou spokojení zákazníci. Trezor milují jak odborníci, tak stovky tisíc našich uživatelů.
  • Inovativní společnost – Kdo jiný, než tvůrci trhu s hardwarovými peněženkami vám může nabídnout ty nejlepší inovace? Specializované vývojové, designové a kryptoměnové týmy neustále vyvíjí progresivní a jedinečné způsoby, jak Trezor dále posouvat. SatoshiLabs formujeme budoucnost hardwarových peněženek.
  • Kompatibilní integrace – Model T je díky prostřední s open-source kódem a snadno přizpůsobitelnému kódu ideálním zařízením pro použití s ​​nejrůznějšími typy aplikací a integrací třetích stran. Nezávislí vývojáři mohou integrovat Trezor do svých vlastních řešení.
  • Rozvoj zaměřený na komunitu – Open-source charakter Trezoru umožňuje jakémukoliv členovi komunity podílet se na jeho vývoji. Společnost se také zaměřuje na další rozvoj bitcoinového ekosystému a vzdělávání veřejnosti zajímající se o Bitcoin. Trezor Wiki a Trezor Blog jsou plné vzdělávacích materiálů, které vám mohou pomoci seznámit se s danou problematikou.
  • Široká škála kryptoměn – Trezor podporuje více než 1 000 kryptoměn, včetně Bitcoinu, Monera, Litecoinu a Ripple, díky čemuž si každý přijde na své.
  • Bezplatná podpora 7 dní v týdnu – Tým zákaznické podpory Trezoru je známý tím, že je jedním z nejlepších ve svém oboru. Hodnocení spokojenosti od přímých zákazníků Trezoru přesahuje 91 %. Tým lidí skládající se z vysoce vyškolených a odborných poradců, je vám k dispozici 7 dní v týdnu.
  • Další funkce – Model T je dodáván s řadou praktických a snadno použitelných doplňkových funkcí, jako je například: směna kryptoměn přímo v peněžence, správa hesla, funkce dvou-faktorové autentizace, a dokonce i přímá funkce nákupu kryptoměn. Díky tomu můžete kryptoměny nakupovat, směňovat, spravovat své digitální identity a v neposlední řadě také bezpečně ukládat svá přístupová hesla – to vše v rámci rozhraní modelu T.

Trezor Model T není jen hardwarová peněženka. Hardwarové peněženky jsou nudné, skryté v zásuvkách a pokryté vrstvou prachu. Navíc slouží pouze k jednomu účelu.

Model T je hardwarová peněženka, ale současně také nástroj pro digitální identitu, bezpečnostní token a mnoho dalšího. Dá se říct, že se jedná o vlastní bitcoinový ekosystém.

trezor model t nakup

Souhlasíte s tím, že je Trezor Model T nejlepší kryptoměnová peněženka na trhu, nebo jste jiného názoru? Sdělte nám svůj názor níže v komentářích. Děkujeme! 

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Roman Gukert

Naprosto souhlasím. Trezor používám dva roky a bez jakéhokoliv problému. Vyzkoušel jsem i několik dalších peněženek (keepkey a Ledger) ale Trezor mi seděl nejvíc. Za mě nejlepší peněženka co člověk může mít.

Lumír

A já mám s trezorem model T jen tu nejhorší zkušenost a s celou firmou Satoschilabs, potažmo Alzou, která mi jej prodala. Ani jeden z nich po problémů s trezorem nekomunikuje. A ten problém je to, že mi i přesto, že jsem neměl trezor připojený někdo veškeré BTC na něm uložené zcizil.

Redakce Finex

Dobrý den, Lumíre. Je nám líto, že jste se do této šlamastiky dostal. Abychom ale uvedli věc na pravou míru, tak pokud jste Trezor obdržel v novém neporušeném balení a sám jste si ho aktivoval, pak se bohužel nejedná o chybu Satoshilabs a už vůbec ne Alzy. To, zda máte trezor připojený nebo nemáte, je pro odcizení prostředků rovněž irelevantní. Můžeme se zeptat, kde, kam a jak jste si zapisoval svůj seed při aktivaci Trezoru? Nebo neposílal jste ho někomu po internetu nebo nezadával do formuláře na nějakých stránkách?