Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

10 britských akcií s aktuálně nejvyšší dividendou!

Objevte 10 nejlepších dividendových akcií v indexu FTSE 100. Zjistěte, jak může investice do těchto cenných papírů výrazně zvýšit váš pasivní příjem!

10 britských akcií s aktuálně nejvyšší dividendou!
Zdroj: depositphotos.com

Vysoké dividendové výnosy lákají mnoho investorů, kteří se zaměřují na příjmy. Britský index FTSE 100 nabízí řadu příležitostí pro ty, kteří hledají značný pasivní příjem.

I přes letošní růstovou rally mnoho složek indexu nadále přináší působivé dividendy, což z nich činí pro investory atraktivní volbu.

Nejvyšší dividendové výnosy v britském indexu

Pojďme se podívat na 10 nejlukrativnějších dividendových akcií, které jsou v současné době k dispozici v indexu FTSE 100:

Společnost Oblast podnikání Dividendový výnos
Phoenix Group Životní pojištění 10,2%
M&G Investiční bankovnictví 9,6%
British American Tobacco Tabákový průmysl 9,4%
Legal & General Životní pojištění 8,9%
Imperial Brands Tabákový průmysl 7,3%
HSBC Holdings Bankovnictví 7,0%
Aviva Životní pojištění 7,0%
Taylor Wimpey Stavba domů 6,7%
Rio Tinto Těžařský průmysl 6,5%
Land Securities Group Nemovitosti 6,5%

Tyto akcie dohromady nabízejí průměrný dividendový výnos 7,9 %, čímž víc než dvojnásobně překonávají výnos indexu jako celku – 3,6 %. (pro srovnání, index S&P 500 nabízí dividendový výnos pouze 1,3 %.)

Pro názornost by investice ve výši 100 000 korun rovnoměrně rozložená mezi tyto akcie přinesla pasivní příjem 7 900 korun ročně ve srovnání s pouhými 3 600 korunami z indexu FTSE 100.

Dividendy nemusí jen růst

Vysoké výnosy jsou sice lákavé, ale investoři si musí uvědomit, že výplata dividend není zaručena. Společnosti se snaží udržet a zvyšovat dividendy jako signál finančního zdraví a stability.

Dividendy však mohou být sníženy nebo zrušeny, pokud má společnost finanční potíže.

Nedávným příkladem je jedna ze zmíněných společnost Rio Tinto, jejíž dividendový výnos se za posledních šest měsíců snížil na polovinu.

Aktuální vývoj ceny akcií Rio Tinto

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Rio Tinto Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Těžebního giganta poznamenal výrazný pokles cen železné rudy, a to z přibližně 114 liber za tunu na 84 liber, což představuje 26% pokles. Spolu s širším ochlazením cen komodit vedl k výraznému snížení zisku Rio Tinto a následnému snížení výplaty dividend.

I přes tento neúspěch zůstává dlouhodobý výhled pozitivní. Společnost diverzifikuje své portfolio výrobků a činí pokroky v dekarbonizaci ocelářského průmyslu, což by jí mohlo v budoucnu zajistit konkurenční výhodu.

Takové tržní cykly však mohou trvat roky, což znamená, že investoři budou muset být trpěliví, než se výnosy vrátí na dřívější maxima.

Jistota v investování neexistuje

Při hodnocení investičních příležitostí s vysokým výnosem je zásadní zvážit udržitelnost zisků, které tyto dividendy podporují.

Vysoké výnosy mohou být atraktivní, ale často jsou spojeny se zvýšeným investičním rizikem. Společnosti v odvětvích, jako je životní pojištění, tabák a nemovitosti, které jsou zastoupeny v žebříčku nejlepších plátců dividend, mohou nabízet stabilní výnosy, ale nejsou imunní vůči výkyvům na trhu a změnám v regulaci.

Investoři by měli mít na paměti také možný dopad směnných kurzů měn, zejména pokud se jedná o akcie kótované na zahraničních burzách.

Kolísání měnových kurzů může ovlivnit hodnotu investice v korunách a potenciálně vést ke ztrátám, i když cena akcie v původní měně vzroste.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.