Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
Strategická rozhodnutí Warrena Buffetta sledují a inspirují se jimi investoři po celém světě. Bude dál prodávat svou dříve oblíbenou akcii?
Společnost Berkshire Hathaway jednoho z nejúspěšnějších investorů světa, Warrena Buffetta, se nedávno dostala na titulní stránky novin drobnou úpravou svého investičního portfolia.
Prodala část svého podílu ve společnosti Apple. Prodej, který byl zveřejněn v nedávné zprávě pro americkou Komisi pro cenné papíry (SEC), se týkal 10 milionů akcií.
Po podání formuláře 13F ze strany Berkshire Hathaway zaznamenaly akcie Applu 5% pokles a propadly se pod 200denní klouzavý průměr.
Tento pokles následoval po předchozím poklesu vyvolaném zveřejněním výsledků Applu za první čtvrtletí fiskálního roku 2024. Tehdy se akcie pokusily o růst, ale narazily na odpor u 50denního klouzavého průměru.
Navzdory tomuto odprodeji si Berkshire Hathaway stále udržuje významný podíl v Applu – drží 905 milionů akcií, což představuje téměř 6 % celkového počtu volně obchodovaných akcií Apple.
Prodej představuje něco málo přes 1 % celkového podílu Berkshire v Applu, což svědčí o přetrvávající značné důvěře Buffetta ve výrobce iPhonů i přes aktuální problémy, se kterými se druhá nejhodnotnější firma světa podle tržní kapitalizace potýká.
V porovnání se širším trhem – indexem S&P 500 – je výkonnost akcií Apple mizerná.
Analytici a bezpochyby i investoři pozorně sledují Buffettovy kroky, aby podle nich upravili svá očekávání ohledně akcií Apple.
Pokud by došlo k dalším významnějším prodejům, analytici věří , že by to pro titul mohlo mít zničující důsledky.
Příkladem investiční strategie společnosti Berkshire Hathaway, která je známá dlouhodobým výhledem, je její trvalý podíl ve společnostech Coca-Cola a American Express, které se Buffettovi od počáteční investice násobně vyplatily.
Buffett je obecně zastáncem dlouhodobého držení podílů ve společnostech, o jejichž vnitřní hodnotě je hluboce přesvědčen. O tom svědčí i jeden z jeho známých citátů.
Naše oblíbená doba držení akcií je navždy.
Není to ale nedotknutelným pravidlem, což dokazuje investice Berkshire do firmy Taiwan Semiconductor Company (TSMC). Buffett její podíly nakoupil na podzim roku 2022, ale kvůli geopolitickému napětí se akcií z velké části zbavil hned za půl roku.
Věštec z Omahy nevytvořil své obrovské bohatství díky hazardu, ale díky uvážlivým krokům s dlouhodobou perspektivou.
Vzhledem k tomu, že prodeje iPhonů v Číně zpomalují a geopolitické napětí v rámci obchodů mezi USA a Čínou přetrvává, uvidíme, jak tyto faktory ovlivní Buffettovy kroky týkající se jeho podílu v Applu a tím i další osud dříve největší veřejně obchodované společnosti.
Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.
Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.
Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.
Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.