Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zlato v roce 2024: Investice s návratností 60 %?

Zlato předvedlo v roce 2023 zajímavou výkonnost. Známý analytik, který v minulosti s úspěchem předpověděl jeho vývoj, nyní tvrdí, že se strop tohoto drahého kovu nachází velmi vysoko.

Publikováno
Zlato v roce 2024: Investice s návratností 60 %?
Zdroj: Depositphotos.com

V roce 2023 zlato zaznamenalo meziroční nárůst o necelých 13 %, což se přičítá oslabení amerického dolaru, obavám z inflace a rostoucím cenám ropy. Kromě toho ceny zlata podpořily nedostatečné výnosy amerických státních dluhopisů. Drahý kov nadále přitahuje investory, ale naráží na rezistenci na úrovni 2 040 USD.

Do zlata přitom nemusíte investovat přímo, nebo prostřednictvím futures kontraktů, ale také například nákupem akcií ETF, které fyzické zlato nakupují a jeho cenu tak víceméně kopírují. Tak jako například burzovně obchodovaný fond SPDR Gold Shares.

Vývoj ceny zlata a SPDR Gold Shares v loňském roce

Aktuální cena
Změna
Zlato / 1 oz zlata
Načítání
Načítání
Načítání
SPDR Gold Shares / GLD
Načítání
Načítání
Načítání

Proč zmiňujeme právě SPDR Gold Shares? Analytik Bruce Kamich, přesně odhadl uzavírací cenu tohoto ETF v roce 2023 nad hranicí 180 dolarů. Pro rok 2024 přitom nyní předpovídá další – výrazný – růst. Tvrdí, že pokud ETF uzavře měsíc leden nad úrovní 190 dolarů, odstartuje to další růst až k hranici 300 dolarů v průběhu roku 2024.

Kamichova analýza naznačuje, že uvolněný postoj Federálního rezervního systému by mohl v roce 2024 vyhnat ceny zlata do nových výšin a potenciálně dosáhnout 300 USD. Pokud se tato prognóza naplní, investoři by mohli být svědky 60% růstu ceny zlata.

Kamich zdůrazňuje význam měsíčního uzavření nad 190 USD, které by mohlo vést k dalším ziskům. Investoři by však měli mít na paměti přirozená rizika a volatilitu trhu.

Ačkoli je prognóza optimistická a podložená fundamenty, neexistuje žádná záruka, že v roce 2024 vzroste hodnota akcií SPDR Gold Shares o 60 %.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
12
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎