Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zlato dosáhlo historického maxima! Víme, co se bude s cenou dít dál

Cena zlata dosáhla rekordních hodnot a má potenciál dál růst, což přitahuje pozornost globálních investorů. Stojí nyní zlato za investici?

Zlato dosáhlo historického maxima! Víme, co se bude s cenou dít dál
Zdroj: e15.cz

Spotová cena zlata se vyšplhala na nové rekordní maximum a v úterý na začátku obchodování dosáhla 2 141 dolarů za trojskou unci.

To představuje výrazný nárůst o více než 6 % za poslední měsíc a o 16 % za poslední rok, což přitahuje pozornost investorů po celém světě.

Co vyhnalo cenu tak vysoko

Hnací silou tohoto prudkého růstu je zřejmě rostoucí očekávání investorů, že světové centrální banky a především Federální rezervní systém (Fed) jsou na pokraji snižování úrokových sazeb.

Info

V prostředí nejistých investičních výnosů se zlato stává atraktivní možností pro uchování hodnoty, zejména když jsou úrokové sazby nízko a zlato lépe konkuruje aktivům nesoucím pravidelný příjem, jako jsou dluhopisy.

Investoři se tak možná připravují na budoucí snížení sazeb tradičně doprovázené růstem ceny zlata a chtějí tou dobou už mít drahý kov nakoupený.

Vzhledem k tomu, že inflace v uplynulém roce vykazovala známky ochlazení, očekávání snížení úrokových sazeb neustále rostlo.

Podle nástroje FedWatch skupiny CME nyní téměř 70 % amerických investorů očekává, že Federální rezervní systém zahájí snižování sazeb v červnu.

To je pozoruhodný nárůst oproti 58 % před pouhým týdnem.

Jaké jsou další vyhlídky zlata?

Nadcházející prezidentské volby v USA přinášejí určitou míru nejistoty, která by mohla dále zvýšit atraktivitu zlata. Analytici naznačují, že tato nejistota by mohla v dohledné budoucnosti i nadále posilovat jeho cenu.

Tržní experti bedlivě sledují rozhodnutí Fedu o měnové politice jako rozhodující faktoru pro trajektorii cen zlata v nadcházejících měsících.

Centrální banky po celém světě navíc pokračují v nákupu zlata jako zajištění proti inflaci, což udržuje poptávku po žlutém kovu vysoko.

Na pozadí možných změn ve vedení Spojených států a probíhajících rekalibrací hospodářských politik po celém světě se zdá, že půvab zlata jako bezpečného přístavu a zajištění proti inflaci je větší než kdykoli předtím.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.