Finex.cz logo
Menu
Finex » Investice » Vysoká inflace a volatilita trhu – Co v takové situaci doporučuje Gargi Chaudhuri z investičního gigantu BlackRock?

Vysoká inflace a volatilita trhu - Co v takové situaci doporučuje Gargi Chaudhuri z investičního gigantu BlackRock?

Vysoká inflace a volatilita trhu - Co v takové situaci doporučuje Gargi Chaudhuri z investičního gigantu BlackRock?
Zdroj: dw.com

Poslední dva roky dávají světové ekonomice a finančním trhům pořádně zabrat. Stále pokračující pandemie koronaviru zasadila ekonomikám většiny států velkou ránu, ze které se prozatím nedokázaly vzpamatovat. Bohužel zatím ani nic nenapovídá, že by se jim to mělo podařit – válka na Ukrajině totiž opět posiluje růst inflace a volatilitu trhů, se kterou se samozřejmě zvyšuje i investiční riziko.

Jak bychom se měli v období vysoké inflace a volatility zachovat podle Gargi Chaudhuri, investiční strategičky investičního gigantu BlackRock? Pojďme se na její tipy podívat.

Pokud nemá přijít recese, musí Fed přitvrdit

Současný politický vývoj nedá spát snad nikomu, a to ani investorům, kteří mohou již téměř měsíc sledovat přítomnost vysoké volatility na finančních trzích. Před nimi varovala již na konci minulého roku oceňovaná vedoucí strategička Gargi Chaudhuri, působící v známé investiční společnosti Black Rock.

Ta sama předpovídala, že ruské manévry kolem ukrajinských hranic budou mít pravděpodobně mnohem větší dohru, než většina lidí a politiků předpokládala. Pouhé domněnky se však staly pravdou a dopady války na Ukrajině se projevují jak v ekonomice, tak i na finančních trzích.

Většina zemí, včetně USA, se tak musí potýkat s dalším růstem inflace, která již v minulosti byla podpořena pandemií koronaviru. Podle Gargi Chaudhuri by se však USA recese dočkat nemělo, a to za předpokladu, že se Fed bude stále snažit ukočírovat trhy pomocí vyšších úrokových sazeb. Ty jsou často terčem kritiky, ale podle strategičky se dá efektivně investovat i v takovémto prostředí.

ETF mohou být během období volatility efektivním řešením

Jelikož se Blackrock řadí mezi správce snad nejznámějších ETF pod názvem iShares, není divu, že jeden z investičních tipů se týká právě jich. Gargi Chaudhuri zde sází především na diverzifikaci, která je podle ní v době vysoké volatility obzvlášť důležitá.

V souvislosti s ním vyzdvihuje zejména dluhopisy, a to konkrétně americké krátkodobé protiinflační dluhopisy, které sice nenabízí extra vysoké výnosy, ale můžete s nimi dosáhnout alespoň nějakého zhodnocení za přítomnosti poměrně nízkého rizika. Investovat do nich lze například prostřednictvím iShares 0-5 Year TIPS Bond ETF či Vanguard Short-Term Inflation-Protected Securities ETF.

I za nepříznivých podmínek je možné investovat méně konzervativně

Známá strategička však neodrazuje ani od investování do méně konzervativních investičních instrumentů. Dobrou volbou jsou podle ní například komodity, u kterých je jedinou podmínkou opět diverzifikace. V úvahu tak připadají například iShares GSCI Commodity Dynamic Roll Strategy ETF či Direxion Auspice Broad Commodity Strategy ETF.

Kromě nich ale doporučuje zaměřit se i na nemovitosti, infrastrukturu, finance, energie či dokonce technologie. Každopádně je nutné investovat pouze do kvalitních společností s dobrou konkurenceschopností a silným postavením na trhu.

Právě proto se jejím favoritem staly zejména společnosti vyrábějící polovodiče, které mají během inflace, jako jedny z mála technologických společností, možnost i nadále prosperovat. Zastoupeny jsou například v iShares Semiconductor ETF či SPDR S&P Semiconductor ETF.

Přemýšlíte o investování do akcií a nevíte, jak začít? Pomůžeme vám.
Abychom vám usnadnili vstup do světa akcií, připravili jsme si pro vás tyto komplexně zpracované články, které se vám bezesporu budou hodit:
Využijete naše zkušenosti a dlouholeté know-how jako odrazový můstek!

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo