Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Kryptoměny » Jak funguje projekt Crypto.com? Recenze projektu + info o kartě (Aktualizováno 2021)

Jak funguje projekt Crypto.com? Recenze projektu + info o kartě (Aktualizováno 2021)

Jak funguje projekt Crypto.com? Recenze projektu + info o kartě (Aktualizováno 2021)
SELECT `timestamp` FROM wp_chart_data WHERE `data_type` = 2 AND (post_type='cryptocurrency' AND id LIKE 'cro-cryptocom-chain') GROUP BY id ORDER BY `timestamp` ASC LIMIT 1

Projekt Crypto.com je neustále vyvíjený obrovský ekosystém na využívání kryptoměn v reálném životě, který je postaven na několika pilířích. V tomto článku bychom rádi celý ekosystém vysvětlili.

V první řadě je to jejich vlastní burza a kryptoměnová karta. Ve skutečnosti toho však Crypto.com nabízí mnohem více. Pojďte se na to podívat!

Obsah článku o projektu Crypto.com

1.Crypto.com kryptoměnová burza2.Crypto.com platební karty3.Zhodnocení mince CRO i dalších kryptoměn4.Platební protokol5.Kryptoměnové půjčky6.Mince v ekosystému Crypto.com – CRO7.Další plán vývoje8.Závěr k projektu9.Diskuze k projektu Crypto.com (komentáře)

Crypto.com kryptoměnová burza

Na adrese Crypto.com můžete najít Crypto.com Exchange, tedy burzu kryptoměnového ekosystému Crypto.com, která byla spuštěná v listopadu 2019.

Platforma nabízí obchodování několika desítek kryptoměn oproti BTC, USDT a CRO, speciální akce na nové tokeny, výbornou úroveň zabezpečení a relativně malé poplatky. Burza dokonce disponuje i fiat bránami, takže tam lze klasické fiat měny jako je dolar, euro či libra a to jak bankovním převodem, tak i platební kartou. Bohužel však není možné vložit Kč. Zatím.

Poplatky lze také dále snížit držením CRO tokenů, nativní kryptoměny celého ekosystému, která držitelům umožňuje mj. také exkluzivní přístup k airdropům.

Recenze burzy Crypto.com Exchange - Obchodní platforma
Vzhled burzy Crypto.com

Nevýhodou této burzy je poměrně nízká likvidita některých měnových párů, nutnost pokročilé verifikace pro základní úkony (např. výběr peněz) a pomalé reakce zákaznické podpory.

Favorit redakce
  • Poměrně nízké poplatky
  • Nadstandardní funkce jako staking, syndicate apod
  • Nutné projít KYC verifikací
  • Některé kryptoměnové páry nemají dostatečnou likviditu

Crypto.com platební karty

Další velmi zajímavou součástí ekosystému Crypto.com je kryptoměnová platební karta CRO, na kterou si nabijete peníze (kryptoměnami nebo fiat měnou) a můžete s ní platit tak jako s každou jinou kartou.

Platební kartou Crypto.com je možné platit jak na internetu, tak i v kamenných obchodech a to všude po světě, kde akceptují platební karty VISA – i v Česku a Slovensku.

Těchto karet je k dispozici hned několik druhů, přičemž každá má jiné výhody a jejímu držiteli plynou jiné povinnosti. Níže naleznete základní přehled.

Přehled druhů karet dle počtu zamknutých CRO

Crypto.com VISA kryptoměnová karta
Všechny karty mají rozdílné výhody a liší se podle toho, kolik CRO tokenů uzamknete

Za zmínku stují zejména cashback, který nabývá hodnot až do 8 % z každého Vašeho nákupu, který provedete právě s Crypto.com platební kartou.

Pokud tedy nakoupíte např. skříň za 20 000 Kč v IKEA a zaplatíte ji kartou Crypto.com, získáte do pár minut po nákupu 200-1600 Kč zpět na váš Crypto.com účet (výše cashbacku závisí na typu vaší karty, viz obrázek výše).

Získejte platební kartu Crypto.com a bonus $ 25!
Po registraci přes tento odkaz a objednání karty s min. stake $ 400 získáte $ 25 na váš Crypto.com účet.

A tento cashback se opravdu vyplatí. Zejména pokud jste zvyklí platit kartou spíše než hotovostí. Podívejte se níže:

Crypto.com karta cashback
Cashback za používání platební karty Crypto.com

Hodnota mince CRO se tak logicky odvíjí od toho, jak moc bude celý tento ekosystém využíván.

Celý tento projekt sice existuje již od roku 2017, ale v České republice a celkově v Evropě karty fungují teprve od začátku roku 2020. Je možné tedy očekávat, že ten pravý zájem o ně teprve přijde.

Pokud bude mít dostatek uživatelů zájem o používání platební karty MCO (CRO) Visa Card, bude cena tohoto tokenu logicky růst. Naopak pokud by nikdo nabízené platební karty nechtěl a nepoužíval, a nebyl tak incentivizován ke koupi a uzamknutí CRO, tak cena CRO tokenu pravděpodobně klesne.

Token CRO si můžete zakoupit buď v mobilní aplikaci Crypto.com, na burze Crypto.com a nebo na dalších burzách, jako Huobi.

crypto.com karta
Takto Vám přijde karta Crypto.com

Další výhody Crypto.com platební karty

Mezi další výhody patří například Spotify nebo Netflix. Pokud vlastníte platební kartu MCO (CRO) Visa Card a platíte s ní svůj Netfilx / Spotify účet, automaticky se vám vrací peníze za tyto platby ve formě CRO tokenu ve vaší aplikaci. Ten můžete prodat třeba za BTC nebo třeba USDT a použít pro další platby touto kartou.

Jedná se o způsob, jakým Crypto.com chtějí motivovat lidi k tomu, aby s touto kartou platili. A za nás musíme říci, že tento způsob dobře funguje.

Zhodnocení mince CRO i dalších kryptoměn

Token Crypto.com můžete rovněž uzamknout a nechat si ho zhodnocovat. Úročení se odvíjí od toho, na jak dlouhou dobu CRO uzamknete, přičemž můžete získat hodnocení až 12 % p.a. (Do 13. 10. 2020 bylo max. zhodnocení až 20 %.

Uzamknout či stakovat CRO můžete buď v aplikaci, nebo na burze. Obě tyto metody mají svá specifika a své výhody i nevýhody.

Pro více info klikněte níže.

Platební protokol

Dalším pilířem celého systému je samotný platební protokol. Ten umožňuje podnikatelům přijímat kryptoměny a má dvě základní výhody. Jednak si podnik zvýší počet potenciálních zákazníků a na druhé straně ušetří za poplatky, které musí platit klasickým finančním operátorům.

Cenovou volatilitu kryptoměn lze navíc obejít pomocí chytré infrastruktury sítě. Ta umožňuje přijímání kryptoměn a okamžitou konverzi na stablecoiny či fiat měny.

Kryptoměnové půjčky

Další z funkcí, které ekosystém Crypto.com umožňuje, jsou půjčky. Ty fungují na základě pákové pozice. Uživatel použije kryptoměnu (např. BTC) jako kolaterál a následně získá půjčku.

Jak již bylo řečeno, tak se v podstatě jedná o pákovou pozici. Pokud by cena BTC v době, kdy má uživatel půjčené peníze, klesla, je možné, že o zástavu přijde a jeho pozice bude zlikvidněna.

Mince v ekosystému Crypto.com – CRO

Ekosystém Crypto.com dříve měl dvě nativní minceCRO a MCO, od 3. 8. 2020 však byla funkčnost MCO přesunuta na CRO a ta se tak stala základní a jedinou mincí systému. V prvních letech byl CRO klasický ERC-20 token s tím, že vývojáři v Crypto.com pracovali na vlastním blockchainu.

Vlastní blockchain Crypto.com, neboli "main net" byl spuštěn v březnu 2021 a od té doby existuje CRO paralelně na 2 blockchainech. Jak na svém Crypto.com blockchainu, tak i na blockchainu Ethereum, přičemž převod mezi nimi je možný pomocí aplikací a burzy Crypto.com.

Vývoj ceny mince CRO do konce r. 2021
CZK
USD
EUR
BTC
Normální osa
Logaritmická osa

Jak můžete vidět z grafu výše, vývoj ceny kryptoměny CRO je velmi pozitivní a věříme, že tomu tak bude i nadále.

Decentralizovaný platební protokol

Hlavním cílem celého projektu je vytvoření decentralizovaného platebního protokolu. Tomu odpovídá i architektura sítě a klíčovou roli hraje právě mince CRO.

Architektura sítě Crypto.com
Architektura sítě Crypto.com

Na obrázku výše můžete vidět architekturu sítě platebního protokolu. Hlavní výhoda je absence poplatků pro obchodníky, kteří tak získají pobídku k tomu přijímat kryptoměny.

Jenže kryptoměny mají jeden zásadní problém, kterým je volatilita. Obchodník si nemůže dovolit přijmout 100 dolarů v CRO mincích, aby druhý den zjistil, že jeho mince mají najednou hodnotu pouhých 50 dolarů.

Proto jsou v síti zařazeni ještě tzv. Settlement Agents. To jsou v podstatě uzly, které umožňují převod na stabilní měnu (fiat nebo stablecoiny). Obchodník tak může získat tři v jednom. Absence poplatků, možnost platby pomocí kryptoměn (rozšíření skupiny zákazníků) a přijímaní stabilních měn.

Další plán vývoje

Crypto.com je stále ve svých počátcích. Samotná burza je stále v beta verzi, blockchain projektu je v testovací a centralizované fázi a mainnet projektu by měl být spuštěn v roce 2020.

Do budoucna můžeme očekávat integraci platebního systému do velkých, nákupních služeb. Projekt také pracuje na decentralizovaných financích, což je žhavé téma kryptoměn. V následujících měsících a letech by tak měla vzniknout non-custodial peněženka a ekosystém by měl být obohacen o služby decentralizovaných financí.

Roadmap projektu Crypto.com
Roadmap projektu Crypto.com

Závěr k projektu

Crypto.com (původně Monaco) je projekt, který cílí na vytvoření infrastruktury, která přivede kryptoměny do reálného života. V jádru systému je samotná burza, která umožňuje komplexní finanční operace.

Z uživatelského hlediska je klíčovým produktem jejich platební karta. Díky ní získají uživatelé snadný způsob, jak využívat kryptoměny v reálném životě.

Platební protokol pak umožňuje druhé straně, tedy obchodníkům, dvě věci: přijímání jak kryptoměn a okamžitou konverzi na stabilní měny (fiat měny jako dolary nebo eura či stablecoiny).

Kritika projektu

Crypto.com si nicméně zaslouží i kritiku. Projekt je velmi centralizovaný, takže o decentralizovaném finančním systému prozatím nemůže být řeč. Budování decentralizovaných systémů ovšem vyžaduje čas a projekt má potenciál dosáhnout dostatečné decentralizace v následujících letech.

Crypto.com čelí jednomu hlavnímu problému. Celý ekosystém odměňuje jak uživatele, tak i podnikatele v podobě mincí CRO.

Pokud by hodnota CRO i MCO výrazně poklesla, ekosystém ztratí velkou část svých výhod. Na druhé straně, pokud by se systém stabilně využíval, dá se očekávat zhodnocení těchto mincí.

Konkurence

Crypto.com tvoří novou infrastrukturu, která může konečně překlenout propast mezi kryptoměnami a reálným světem. A to není malá hodnota.

Nicméně je také nutné podotknout, že tento cíl sleduje opravdu hodně projektů. Jsou to např. prakticky všechny velké burzy. Přímou konkurencí Crypto.com jsou Binance, Huobi, OKEx a mnoho dalších. Jako zástupce decentralizované konkurence je možné uvést projekt Nash Exchange.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$62 787
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 195
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$483,8
Aktualizováno 25.10.2021 22:34

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 68 komentářů
Jirka

Od Crypto.com dejte rychle ruce pryč. Všechno je pomalé, při výběru peněz čekáte hodiny, dny. Aplikace není intuitivní a vymyšlená naprosto nesmyslně. O poplatcích nemluvě. Existují mnohem sofistikovanější nástroje, toto je opravdu hrůza.

zhgbgg@gmail.com

Jirko, díky za názor. Já sám Crypto.com používám už dlouho přes rok, a částečně musím souhlasit. Aplikace se tu a tam zasekne a je třeba restartovat. Výběry kryptoměn by taky mohly být rychlejší (většinou se jedná o několik hodin). Na druhou stranu ale jsem stále jejich loajálním zákazníkem, protože to, co slibují, opravdu funguje. Burza, karta i převody. Jen je třeba být trochu trpělivý.

David

Dobrý den,
jelikož je cashback vyplácen v kryptoměně, předpokládám, že je třeba následnou konverzi taktéž řádně zdanit v daňovém přiznání. Pak by pravděpodobně velká část cashbacku skončila v kapse daňového poradce :)

Alex

Zdravím, vďaka za super článok. Len pre ujasnenie; ak si vyberiem tier 2 kartu ruby steel a rozhodnem sa pre Stake v sume cca 350€ na 6 mesiacov (tak ako to požaduje daný tier ruby steel karty), tak za každú platbu touto kartou získam na svoj účet CRO vo forme 2% cashabcku? A takto nazbierané CRO viem potom premenit/presunúť naspäť napr vo forme Fiat EUR na svoj normálny bankový účet? Ďakujem!

Magazín Finex

Dobrý den, Alexi, děkujeme za Váš komentář. Co se týče dotazu: je to přesně tak, jak píšete.

Ivan

Aké sú limity na platby kartou, ak by som chcel 3500€ alebo 35000€

Pavel

Zkouším Váš odkaz v článku pro registraci:
„Po registraci přes tento odkaz a objednání karty s min. stake $ 400 získáte $ 25 na váš Crypto.com účet.“
Ale chce to po mě referral kód, který se automaticky nevložil. Lze se ještě zaregistrovat s bonusem 25USD?

Magazín Finex

Dobrý den, Pavle, pokud po Vás systém vyžaduje referral kód, můžete vložit kód yppr4pyuyj. Mělo by to pak fungovat. :-)

Pavel

Také by mě nyní zajímalo, když budu dostávat cashback z plateb, tak jestli je možnost si tato CRO nějak převěst zpět k sobě na debetní kartu, Lze to nějak?

Magazín Finex

Dobrý den, Pavle. Se získaným cashbackem je v aplikaci možné dělat prakticky cokoliv. Můžete CRO získané z cashbacku tedy např. prodat za fiat a ten si převést na svůj bankovní účet a nebo zpět na Crypto.com kartu a použít ho k dalšímu placení. :-)

Martin

Dobrý den, procházel jsem diskuzi, ale nejsem si úplně jistý několika věcmi.

Pokud objednám kartu a zablokuji potřebný počet CRO na 6 měsíců, tak karta přijde mezi tím nebo až po uplynutí 6 měsíců? S tím souvís – od kdy je možné kartu používat – až po 6 měsících nebo i dříve (bez cashbacku)?

A pak to hlavní – pokud po 6 měsících vložené CRO vyberu (nebo snížím – na nějakou částku potřebnou pro provoz karty), tak přijdu o výhody (cashback)? Jinak řečeno, je potřeba minimální limit pro tu kterou kartu držet na kartě stále, aby byl proplácen cashback (a další výhody dle limitu) nebo jen po dobu 6 měsíců? Děkuji předem za odpověď.

Magazín Finex

Dobrý den, Martine. Pokud objednáte kartu a zastakujete potřebný počet CRO na 6 měsíců, proces vydání a odeslání karty začne ihned. V závislosti na jeho rychlosti Vám karta přijde zhruba do měsíce, ale může to být i rychleji nebo později, není možné to předem odhadnout. Zásadní ale je, že to nebude až za 6 měsíců. Kartu můžete používat hned co Vám přijde. Co se týče Vaší druhé otázky – pokud po 6 měsících stake odeberete, cashback se Vám sníží. Ideální tedy je CRO ze stake neodebírat. Více info naleznete zde (můžete si zkusit přepínat tlačítko WITH/WITHOUT active stake).

Tom

Dobrý den,
Chci se zeptat jak se dají vybrat peníze na vlastní kartu ?
Kolik musím poslat na tu jejich adresu abych já si mohl něco vzít ?

Magazín Finex

Dobrý den, Tome. Nejlepší je peníze vybírat na bankovní účet, ke kterému je karta spojena. To uděláte tak, že v aplikaci zvolíte: Fiat Wallet > EUR > Withdrawal.

Roman

prosím Vás čo ak som tento krok spravil ale požaduje tam odomňa ďalšie kroky a moju kartu zamieta na vyplatenie že vraj musím najskôr aktivovať pri tom som už z karty nakúpil no nejde to spetne vyplatiť a vyhadzuje mi tam nejake iné konto na ktoré to mam previezť

JaJa

Dobry den,
chci se zeptat pri jake castce musim priznat dane ? Dekuji

michal

Zdravim,
dneska som sa registroval a chcel by som sa opýtať či sú tu niake poplatkyy zato že použivam aplikáciu a dalšia otázka peniaze z crypto viem previesť rovno aj na kartu či potrebujem niaku špecilanu banku ktora aplikacia podporuje. Ďakujem.

Magazín Finex

Dobrý den, Michale. Poplatky za používání aplikace jako takové nejsou, zaplatíte je však např. při nákupu kryptoměn nebo při přeposílání kryptoměn mezi peněženkami.

antonín P.

Dobrý den ,mam účet u crypto.vse ověřeno a koupena měna za 15.000 a ted mi to píše u karty ISSUED a uz cekam 2 měsíce na kartu a pořád nedorazit,komunikace s nimi taky vázne. Můžete nějak pomoci? Dekuji

Magazín Finex

Dobrý den, Antoníne. Bohužel proces vydávání karet poslední dobou trochu vázne. Mají tak obrovský zájem, že nestíhají karty vyrábět. Je třeba pouze vyčkat.

Patrik Klimeš

Dobrý den, chtěl bych se zeptat použil jsem vás kód a nyní se mě jeví 25$ jako bonus. Teď mám v plánu poslat 5000 CRO abych dosáhl podmínek pro kartu, ale mám dotaz. Když se nyní rozhodnu kartu využívat a po skončení blokace CRO se třeba nerozhodnu opět blokovat CRO abych mohl kartu využívat, tak zaplatím 50 euro poplatek? A co když třeba bych ji nechtěl prodloužit hned, ale například až za 3 měsíce? Taky bych platil poplatek 50 euro? A všiml jsem si, ze crypto i zvyšuje limity pro používání karty. Když tedy nyní je podmínka blokovat 5000 CRO a využiji toho ale mezi tím se změní politika a na držení karty Ruby bude potřeba 10000 CRO a to nebudu mít tak budu také platit poplatek 50 euro po skončení mého období, když nebudu chtít pokračovat nebo budu moc pokračovat i za držení 5000 CRO jako když si nyní kartu objednam? Dekuji za odpověď

Magazín Finex

Dobrý den, Patriku. Ne, v tomto případě byste neměl 50 EUR poplatek platit. Navíc po 6 měsících máte sice možnost CRO od-stakovat, ale není to Vaše povinnost. Můžete je tam držet jak dlouho budete chtít a kdykoli po zmíněných 6 měsících je můžete ze stake odebrat.

Tomáš

Dobrý den,

kde prosím najdu v aplikaci u jednotlivých platebních karet maximální limit pro platbu kartou? Platba nad 10000 Kč mi bohužel nejde u platebního terminálu provést. Nejde mi to ani u Ruby Steel a rovněž u Obsidian Black? Jinak veškerý platby do 10000 Kč (cca 385 EU) v pohodě. Děkuji za odpověď

Magazín Finex

Dobrý den, Tomáši. Dle našich informací žádná max. částka pro jednotlivou platbu s Crypto.com kartou neexistuje – a z osobních zkušeností víme, že i transakce v řádech desetitisíců nejsou problémem. Doporučoval bych tedy se zeptat přímo na podpoře Crypto.com, proč byla platba zamítnuta.

gabca

Dobrý deň, podarilo sa Vám zistiť v čom bol problém. Ja mám rovnaký problém, že mi neberie väčšie čiastky /nad 400 eur/, zažila som už 2-krát „dramatickú situáciu“. Z podpory som zatiaľ neobdržala odpoveď. Ďakujem za odpoveď.

Rostislav Koupal

Dobrý den, je možné do cryptoaplikace nahrát bitcoin, litecoin a ethereum z externí papírové peněženky s privátním kódem – vydané bitcoinmatem ? Děkuji za reakci . Koupal .

Magazín Finex

Dobrý den, Rostislave. Ano, to je možné. Stačí v aplikaci Crypto.com zvolit Deposit, vybrat korespondující měnu a poté danou měnu z papírové peněženky poslat na vypsanou Deposit adresu pomocí aplikace na tzv. „sweepnutí“ mincí (pro BTC např Mycelium).

Josef

Dobrý den, 12.2. jsem si stáhl aplikaci crypto.com, vybral kartu Ruby Steel s 2% cashback a vložil požadovaných 5000CRO ke splnění podmínek. Dne 15.2. mi bylo vše schváleno včetně adresy a stav karty se změnil na „issued“. Chtěl bych se zeptat. Při tomto postupu se CRO automaticky zamknou na půl roku, ale hodnota CRO stoupá a klesá podle současné tržní, tzn. v aplikaci vidím, jestli mé zamklnuté CRO stoupají nebo klesají na hodnotě? Dnes také přišel email, že crypto.com mění podmínky a převádí potřebnou hodnotu k dosažení bonusů z CRO na Fiat měnu. Jak to bude v mém případě? Pokud jsem založil aplikaci a vložil peníze před avízem této změny, platí pro mě předchozí podmínky v CRO, i když stále čekám na kartu? Děkuji za odpověď. Josef.

Magazín Finex

Dobrý den, Josefe. Máte pravdu. Při tomto postupu se CRO automaticky na půl roku uzamknou a jejich hodnota stoupá a klesá podle současné tržní situace. A ano, v aplikaci vidíte, jestli zamknuté CRO na hodnotě stoupají či klesají. Pokud jste CRO uzamkl ještě před provedením změn, pak budete po provedení změn v nejhorším mít stejné podmínky, jako když jste CRO uzamkl. V tom lepším případě byste měl nějaké výhody navíc.

David

Dobrý den, měl bych k aplikaci pár dotazů, protože s kryptoměnami začínám. Aplikaci jsem založil, nakoupil potřebné CRO k dosažení konkrétní karty a daných bonusů. Rozumím tomu správně, že k tomu, abych mohl čerpat zmíněné výhody cashbacku a dalších jim přidružených, musím nyní zamknout dané množství CRO pomocí earn? Tedy podrobněji, pokud zvolím zamknutí na 3 měsíce po tuto dobu budu mít možnost casbacku? Mate mě, že v podmínkách dosažení výhod je mít peníze uzamčené 6 měsíců, ale aplikace tuto možnost nenabízí, nabízí pouze 3 měsíce. Dotaz č. 2 je, zda mohu takto zhodnocovat i své finanční prostředky bez nákupu CRO a jestli jsou mé finanční prostředky nějakým způsobem chráněny, nebo zkrátka vsázím pouze svoji důvěru? A poslední dotaz je, jakým způsobem nejjednodušeji převedu své CRO zase do EUR, respektive českých korun? Musím použít tzv. Fiat Walet, nebo to jde v aplikaci i jiným způsobem? Můžete prosím uvést postup? Děkuji moc.

Magazín Finex

Dobrý den, Davide. Ne, pro získání karty nevolíte možnost Earn, ale volíte přímo možnost objednat danou kartu. Určený počet CRO se uzamkne automaticky po projití celého procesu. Uzamknutí je pak na 6 měsíců, přičemž po této době můžete kdykoli CRO ze sekce uzamknutí vybrat – ale tím ztratíte výhody. CRO na EUR směníte jednoduše, stačí na hlavní obrazovce aplikace kliknout na Trade a zvolit CRO > EUR a nebo zvolit Crypto Wallet > CRO > Sell > EUR (Fiat wallet). Co se týče Vaší otázky na zhodnocení peněz – tu jsem nějak nepochopil, můžete ji blíže rozvést?

David

Dobrý den, děkuji moc za odpovědi. Můj dotaz jednoduše byl, jestli aplikace umožňuje půjčovat mé peníze přes funkci Earn s jistým úrokem ze strany Crypto.com? Aspoň jsem tak z nějakého článku nabyl dojmu. A ještě bych se chtěl zeptat. Když jsem tedy zvolil kartu Ruby Steel, nakoupil potřebných 5000 CRO k její dosažení, nemusím teď půl roku čekat, než mi bude karta odesláne, že ne? A jak v aplikaci prosím poznám, že CRO jsou uzamčené? Děkuji moc.

Magazín Finex

Dobrý den, Davide. Ano, přesně o to u funkce Earn jde – uzamknete tam na jistý čas své peníze a Crypto.com Vám je po daném čase vrátí i s patřičným úrokem, který se pohybuje v jednotkách procent p.a. A k Vašemu druhému dotazu – ihned po půlročním uzamknutí CRO s cílem zíksat kartu uvidíte v aplikaci, že jsou dané CRO uzamklé (Staked) a Crypto.com začne pracovat na odeslání Vaší karty. Běžně to ale trvá ještě zhruba 2 měsíce (ne 6), než Vám reálně karta přijde domů.

Petr

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, v prvním ověření adresy jsem neprošel. Poslal jsem tedy znovu dokument na ověření a čekám více jak týden na ověření – adresa se je ,, pending“.
Poprvé na můj e-mail přišla zpráva, neakceptujeme, zašlete nový dokument. Zaslal jsem nový a ,,nic“.
děkuji

David

Dobrý den, registroval jsem včera a stalo se mi to samé. Mohu se zeptat, jak dlouho u Vás tento problém trval a jak probíhalo jeho vyřešení? Děkuji

Opoka

Dobrý den, jakou kartu můžete doporučit? Raka co se tyče adresy, přijalo moje doklady a taky selfi, bude adresa pro dodání karty načtěna z občanky?
Předem děkuji za odpověď, z pozdravem Opoka

Magazín Finex

Dobrý den, není možné jen tak „od boku“ nějakou z karet doporučit. Navíc po nedávném (18. 1. 2021) zvýšení stake se už jedná o poměrně drahou záležitost. Vždy záleží na samotném uživateli, aby zvážil všechna rizika, která daná karta přínáší a jaké benefity mu držení této karty přinese.

Jurij

Zdravím, včera mi prisšla karta. Aktivoval som ju, vyskúšal v obchode.. funguje. Chcel som aktivovať Spotify ale keď som ako platobnú metódu zadal svoju kartu, nechce mi ju zobrat (účet alebo krajina je vraj nesprávna). Viete mi poradiť, ako tam zadám CRYPTO.COM kartu? Ďakujem

Magazín Finex

Dobrý den, osobně Sptify pomocí Crypto.com platím ještě přes jeden skok – přes Curve kartu, čímž by se tento problém měl eliminovat. Další možností je platit Spotify přes PayPal, ke kterému je Vaše Crypto.com karta přiřazena. To mám vyzkoušené, že také funguje. A třetí možností by mělo být změnit krajinu na zemi, kde byla karta vydána, což je, myslím Anglie.

Marcel

Dobrý den,

chápu tedy dobře, že na burze crypto com koupím nějakou měnu v mé případě VET ( Vechain) a BTC. Když si pořídím plat kartu mohu tedy platit rovnou s tím co mám na crypto. Nebo to musím někam převádět do peněženky, nebo celkově nerozumím jak to funguje. Např, Koupím za 10 000 Vet mám rovnou k dispozici tech 10 tis na kartě krypto, neberu ted v potaz kurz. Nevím jestli to chápu dobře.
Je prosím Vás možnosti nějakého školení o krypto měnách, peněženkách atd. ?
Děkuji

Magazín Finex

Dobrý den, Marceli. V aplikaci Crypto.com jsou 2 oddělené peněženky. Kryptoměnová peněženka (Crypto Wallet), ve které můžete skladovat, kupovat či prodávat kryptoměny. Např. zmíněný VET. Pokud však chcete platit jejich kartou, je třeba mít nabitou i peněženku Card Balance. Jedná se o peníze, které určíte výhradně pro platby kartou. Abyste dostal peníze do Card Balance, musíte nějaké kryptoměny z Crypto Wallet prodat. Bohužel u Crypto.com zatím není možné mít v Card Balance kryptoměny, které by se automaticky prodávaly v momentě platby kartou.

Jarda

Nebylo by špatně zmínit poplatky za zrušení účtu a karty po 50 eurech a vzniklé daňově povinnosti z používání a skenování crypta za peníze

Lenka

Je mozne vlastnit 2 karty, ako je to pri beznych bankach? Teda jednu by som mala ja a jednu manzel a cez appku by sme videli obe?

Magazín Finex

Dobrý den, Lenko. Bohužel u Crypto.com momentálně není možné vlastnit 2 karty k jednomu účtu fungující zároveň. Kdyby Vám to ale pomohlo, můžete si založit Curve, kam si CRO kartu dáte, a prakticky tak budete mít 2 fyzické karty pro 1 číslo karty, pokud mi rozumíte… :-)

Lenka

Dakujem za odpoved, chcem sa este spytat: ked si zamrazim CRO napr.na 3 mesiace,mali by sa nejakymi percentami urocit. Ak som dobre pochopila, nemozem s nimi tie 3 mesiace hybat. Po 3 mesiacoch mozem disponovat s tymi CRO z urokov alebo s nimi nemozem hybat,aby som nestratila vyhody.dakujem:)

Magazín Finex

Dobrý den, Lenko. Přesně tak, pokud CRO zamknete v aplikaci v sekci Earn, není možné je 3 měsíce nijak využívat. Úroky jsou připisovány každý týden a s těmi je možné disponovat ihned po jejich připsání. :-)

Lenka

Kartu sme objednali, ale mam problem s verifikaciou adresy.posielala som doklad z poistovne,kde bola moja adresa a neakceptuju to, posielala som aj z inej posty,kde bola uvedena moja adresa a nic. V com moze byt problem? Adresa je zadana presne podla obcianky.

Magazín Finex

Dobrý den, omlouvám se, ale bohužel na tuto otázku neznám odpověď. Bude nutné zeptat se přímo na zákaznické podpoře Crypto.com, kteří k tomu jistě budou mít více informací.

Jarda

U karty je ještě třeba zmínit ze při ztrátě nebo rušení karty je poplatek 50€

Maros

Dobrý den mozem kartu vyuzivat len ako cryptopenazenku nemusim objednat kartu? Aj tak sa plati za zrusenie ci len pri zakupeni karty? Ďakujem za odpoveď

Magazín Finex

Dobrý den, karta je jen jedna z funkcí aplikace Crypto.com, kterou samozřejmě nemusíte využívat a nebude Vám za to nic účtováno. Můžete aplikaci bez problému využívat jen jako peněženku, nebo např. pro využívání zhodnocování úspor pomocí Earn či Supercharger (o kterých píšeme v článku výše).

Miro

Dobrý deň, pokiaľ kartou nezaplatíte aspoň raz za rok nauctuju vám 5€/ročne.

Robert

Dobrý den, jsem trochu amatér, ale rád bych skroze účet u Crypto.com nakupoval BTC skrze b.ú. nebo kreditku. Přijde mi to jednoduché.

Chápu dobře, že účet zároveň slouží i jako BTC peneženka?

Chápu dobře, že z tohoto účtu lze BTC převádět jinou peneženku?

A jakou nevýhodu má oproti např. nakupování na bitstamp?

Moc děkuji za názor a přeji hezký den, Robert

Magazín Finex

Dobrý den, určitě se nebojte zeptat, rádi Vám odpovíme. Crypto.com může sloužit i jako peněženka, ano, a je možné z ní převádět bitcoiny i na jiné adresy. Nevýhodou oproti Bitstampu může být o něco vyšší poplatek – ten je ale i tak stále v normě, není nijak extrémní.

Martin

dobry den, ked si cez appku pobjednam tu kartu stoji ma to potom mesacne nejaky poplatok?

Magazín Finex

Dobrý den, Martine. Karta je momentálně bez jakýchkoli poplatků – tedy neplatíte zde měsíční nebo roční poplatky, ani poplatek za neaktivitu.

Jirka

Rozhodně nedoporučuji. Přes kartu jsem v aplikaci nakoupil 0,05 BTC v korunách. Ale stáhnout zpět to již nejde. Nabízí to jiné měny a pod. Mám pocit, že hází klacky pod nohu, aby si peníze za každou cenu podrželi. Vidím v tom docela podvod.

Magazín Finex

Dobrý den, Jirko, děkujeme za Váš komentář. O podvod se nejedná, stačí se v appce proklikat na patřičné místo. Rád Vám pomohu: koupené bitcoiny v appce Crypto.com samozřejmě prodat lze – stačí přejít do Crypto Wallet -> Sell -> to Fiat Wallet -> A potvrdit. Můžete tak prodat své BTC za EUR a ty si na svůj účet vybrat bankovním převodem (Fiat Wallet -> Transfer -> Withdraw -> Euro -> Withraw Now). A kdybyste chtěl BTC prodat za koruny namísto eur, pak stačí vytvořit prodejní objednávku v naší směnárně zde a v Crypto.com appce zvolit Crypto Wallet -> Transfer -> External Wallet -> A zaslat BTC na patřičnou adresu. Kdybyste měl ještě nějaký problém, dejte vědět.

Braňo

Aký je možný Max výber fiatu,všade sa píše o výbere 200e,karta umožňuje aj väčší výber ktorý ne však spoplatnený?? Je to pravda?? Ako to teda je?? Ďakujem

Honza

Rozhodně nedoporučuju. Zaregistroval jsem se již dvacátého září, nahrál peníze a od té doby mi visí červená karta ve stavu „issued“. Nikdy nedorazila. Týdny tahanic s crypto.com po jejich chatu a neustále stejný výsledek: „Náš dodavatel karet má problém s dodáváním do Evropy a my nejsme schopni s tím cokoli udělat. Buďte trpělivý.“

Magazín Finex

Dobrý den, Honzo. O tomto víme a můžeme potvrdit, že v tuto chvíli s vydáváním karet opravdu problém je. Ví to samozřejmě i samotná společnost, přičemž o tom mluvil i její CEO ve svém posledním videu. Dle jeho slov bohužel nebyli v Crypto.com před letošním vstupem na Evropský trh připraveni na tak obrovský zájem ze strany zákazníků a opravdu nestíhají karty vydávat. Nynější koronavirová krize tomu také neprospívá, protože i z tohoto důvodu se karty odbavují pomaleji. Chápeme, že je to pro Vás nepříjemné (my na kartu na začátku roku čekali přes 3 měsíce) ale bohužel musíme souhlasit se zákaznickou podporou a poprosit Vás o trpělivost. Až karta přijde, určitě budete nadšený, stejně jako my. :-)

Martin

Dobrý den Honzo, mám stejný problém, už Vám karta dorazila? Díky.

David

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jakým způsobem je možné ověřit adresu pro zaslání kryptokarty.
V podstatě všechny výpisy mi chodí online a běžnou poštou mi nechodí žádné úřední psaní.
Děkuji za pomoc.

Magazín Finex

Dobrý den, Davide. Stačí si nějaký výpis z banky stáhnout v PDF a to jim zaslat. Nebo nechat v internetovém bankovnictví vygenerovat tzv. potvrzení o vedení účtu. Tam je také adresa a nejsou tam ani žádné citlivější údaje. :-)

Jiří

Dobrý den, zajímalo by mě jestli je nějak provázaná aplikace crypto.com s vebovou platformou crypto.com

Magazín Finex

Dobrý den, ano. Mobilní aplikace je s burzou provázána, jedná se o produkty té samé firmy. V aplikaci tedy vidíte i kryptoměny, které máte na burze. Nemůžete s nimi ale přes aplikaci disponovat.

Zbyněk

Zdravím nevím jestli dělám něco špatně ale za boha nejsem schopen převést peníze z crypto wallet na kartu crypto.com když dám karta – top up- crypto wallet tak mi píše že tam nemám peníze ale já je tam mám děkuji za odpověď

Magazín Finex

Dobrý den, Zbyňku, bohužel takhle na dálku se špatně radí, doporučovali bychom tedy kontaktovat přímo zákaznickou podporu Crypto.com – v aplikaci je chat, kde Vám pomohou.

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo