Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Recenze projektu Crypto.com. Jak tento rozsáhlý ekosystém funguje a co nabízí?

Recenze projektu Crypto.com. Jak tento rozsáhlý ekosystém funguje a co nabízí?

Crypto.com je jedna z největších společností ve světě kryptoměn, která neustále vyvíjí a zdokonaluje svůj obrovský ekosystém využívání kryptoměn v reálném životě. Ten je postaven na několika pilířích, které zahrnují jejich vlastní burzu Crypto.com Exchange, aplikaci Crypto.com App, blockchainy Cronos a Crypto.org Chain, kryptoměnovou platební kartu Crypto.com Card, kryptoměnovou peněženku Crypto.com DeFi WalletNFT tržiště Crypto.com NFT a v neposlední řadě také kryptoměnu Cronos (CRO).

Ke každému ze zmíněných projektů jsme vypracovali detailní recenzi, kterou naleznete po kliknutí na odkazy výše. Článek níže proto slouží pouze jako obecný rozcestník a přehled produktů Crypto.com.

Obsah článku o projektu Crypto.com

V kostce: Co je to Crypto.com?

logo crypto.comCrypto.com je společnost, která vznikla v roce 2016, kdy ji tehdy ještě pod názvem “Monaco” založili Bobby Bao, Gary Or, Kris Marszalek a Rafael Melo. V roce 2018 však došlo k rebrandu projektu a od té doby je známý pouze jako Crypto.com.

Společnost je známá pro svůj vynikající marketingový plán, díky kterému chtějí, jak sami říkají, dostat kryptoměny do každé peněženky. Nutno podotknout, že jakkoli ambiciózně to může znít, zatím jsou na velmi dobré cestě.

Jejich růst je opravdu enormní, čemuž odpovídají i veřejně dostupná čísla a úspěchy. V květnu roku 2022 společnost oznámila, že dosáhla na historický milník 50 miliónů uživatelů, a to pouhý jeden rok poté, co v roce 2021 počet jejich uživatelů dosáhl 10 miliónů.

Služby a nástroje, které Crypto.com nabízí

Jak jsme již zmínili výše, Crypto.com se svými několika tisíci zaměstnanci buduje obrovský ekosystém, kterým chtějí zasáhnout všechny kouty světa kryptoměn a svým uživatelům nabídnout vše, co by mohli potřebovat. Konkrétní výčet a popis jimi nabízených služeb a nástrojů přinášíme níže:

Poznámka

Mobilní aplikace nabízí možnost nakupovat, držet a prodávat kryptoměny jednoduše a rychle. Kromě toho je možné v aplikaci nechat své kryptoměny zhodnocovat a také si objednat a ovládat kryptoměnovou platební kartu.

▶️ Více informací v detailní recenzi zde.

Poznámka

Platební karta je jednoduchý a elegantní způsob, jak pomocí kryptoměn platit za zboží a služby v reálném světě. K dispozici je ve své virtuální i fyzické formě a svým uživatelům přináší řadu výhod.

▶️ Více informací v detailní recenzi zde.

Poznámka

Kryptoměnová burza uživatelům zpřístupní pokročilé možnosti obchodování s kryptoměnami, jako např. obchodování na páku, směnu kryptoměn mezi sebou nebo spotové obchodování s nízkými poplatky.

▶️ Více informací v detailní recenzi zde.

Poznámka

NFT tržiště je jedním z prvních NFT tržišť, na kterých si uživatelé mezi sebou mohou svá NFT přeprodávat. Jedná se také o jedno z prvních tržišť, která k nákupu NFT umožnila využít nejen kryptoměny, ale také platební kartu.

▶️ Více informací v detailní recenzi zde.

Poznámka

Blockchainy Cronos a Crypto.org jsou od konce roku 2021 způsobem, jakým se tato společnost chce dostat více do decentralizované podoby a nabídnout tak svým uživatelům přístup k nástrojům světa DeFi.

▶️ Více informací v tomto článku.

Poznámka

Mobilní peněženka DeFi Wallet je jednoduchá a bezpečná kryptoměnová peněženka, která nabízí nejen možnost držet své kryptoměny v bezpečí, ale také na pár kliknutí interagovat s nástroji světa decentralizovaných financí.

▶️ Více informací v detailní recenzi zde.

Poznámka

Kryptoměna Cronos (CRO) představuje možnost, díky které můžete získat výhody u řady z produktů celého ekosystému, mezi které se řadí např. cashback při platbě kartou nebo snížení obchodních poplatků.

▶️ Více informací v detailním profilu této kryptoměny zde.

Další plán vývoje Crypto.com

Crypto.com už dlouho není pouze jedním z mnoha hráčů na tomto poli. Jedná se naopak o jednu z nejaktivnějších a nejrychleji se posouvajících firem nejen ve světě kryptoměn, ale také ve světě byznysu jako takového. Zákazníkům svého ekosystému nabízí celou škálu nástrojů a služeb, které jsme představili výše.

Zdroj: Crypto.com Whitepaper
Plány projektu Crypto.com, které se prozatím daří dobře plnit
Plány projektu Crypto.com, které se prozatím daří dobře plnit

Opravdu se těšíme, jaké další funkce, produkty a změny Crypto.com přinese dál. Z doslechu se můžeme těšit na zpřístupnění funkce kreditní karty, integraci systému Crypto.com Pay u dalších velkých partnerů a spuštění vlastní herní platformy.

Kritika projektu

Stejně jako ostatní projekty, i Crypto.com si občas vyslechne i kritiku. Už z principu svého fungování je velmi projekt centralizovaný, takže o decentralizovaném finančním systému prozatím nemůže být řeč. Budování decentralizovaných systémů ovšem vyžaduje čas a projekt má potenciál dosáhnout dostatečné decentralizace v následujících letech.

Crypto.com dále čelí dalšímu problému, a tím je systém odměňování. Celý ekosystém odměňuje jak uživatele v podobě mincí CRO.

Pokud by hodnota mincí CRO poklesla, ekosystém jako takový ztratí, ale i jeho uživatelé, ztratí velkou část svých výhod.

Na druhé straně, pokud by se systém stabilně využíval, dá se očekávat zhodnocení těchto mincí.

Konkurence

Crypto.com tvoří novou infrastrukturu, která může konečně překlenout propast mezi kryptoměnami a reálným světem. A to není malá hodnota.

Nicméně je také nutné podotknout, že nejsou jediní, kdo se tuto vizi snaží naplnit. Mezi nejvýznamnější konkurenty Crypto.com patří například Binance, Coinbase, FTX a Nexo.

Závěr k projektu Crypto.com

Crypto.com je velká společnost, která cílí na vytvoření infrastruktury, která přivede kryptoměny do reálného života nás všech. Kromě infrastruktury “za oponou” ale tvoří také koncové produkty pro běžné uživatele, přičemž jejich klíčovým produktem je aplikace a platební karta. Pomocí nich totiž uživatelé získají možnost jednoduchého nákupu a prodeje kryptoměn, ale také možnost s kryptoměnami platit v běžných obchodech a na internetu.

My v redakci máme s nástroji od Crypto.com bohaté zkušenosti, využíváme je pravidelně již několik let a můžeme je jen a pouze doporučit.

Ekosystém Crypto.com zkrátka nabízí vše, co běžný uživatel potřebuje. Je ale také nutné podotknout, že největší výhoda plyne právě z propojení všech produktů pod jednu střechu – nabízené produkty jako takové jsou mezi svými konkurenty spíše průměrné a vyšší hodnotu získáte, pokud ke každé ze svých činností (ať už se jedná o používání platební kartou, směnu na burze apod.) budete používat jiný nástroj – to ale ani zdaleka není tak příjemné.

Líbil se vám tento článek?
48
2

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (84 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Radek Fanta

Dobrý den, můžete mi poradit jakým způsobem výhodně dobíjet peníze na Crypto.com kartu? Při dobití SEPA platbou z ČSOB mi banka počítá kurz DEVIZI prodej, což třeba 11.2.2022 bylo 24,99 Kč a Crypto při platbě počítá jiným kurzem, dnes 15.5.2022 třeba 24,44 Kč. Takže nákup který stál na eshpou 1780 Kč přepočítali na 72,83 EUR a jelikož mě EURo stálo 24,99 Kč tak po přepočtu mi to vyjde o 40 Kč dráž. Sice dostanu cashback ve výši 2 % (rubysteel) ale to nějak nepokrývá ani ten kurzovní rozdíl. Děkuji za radu

Redakce Finex

Dobrý den, Radku. Máte pravdu, že Crypto.com účet spojený s kartou je v tuto chvíli vedený pouze v eurech a dokud nebude možnost si ho vést v korunách nebo dokud nepřijmeme euro, bude tento problém existovat. Ideální proto je vždy dobíjet eura z eurového účtu u banky. My na směnu CZK/EUR používáme Revolut, který má kurzový rozdíl u částek do 20 000 Kč minimální a poté je to cca 0.5 %, což je oproti běžným bankám stále mnohem levnější. Existují ale i další služby, jako např. Wise nebo RoklenFX, kterých můžete využít.

Adéla

Dobrý den,

zajímalo by mě, když si pořídím kartu midnight blue a časem bych chtěla např. ruby steel, je možné vlastnit na jednu osobu dvě karty či nikoliv?

Redakce Finex

Dobrý den, pokud budete chtít postoupit na “vyšší level” je možné to udělat na jeden klik. Poté vám bude zaslána nová karta a budete moci používat jen tu novou se všemi výhodami, které s tím souvisí.

Michal

Dobrý deň , myslím že nie pretože je to považované ako aktualizácia karty na vyzsiu úroveň čiže jedna skončí a ďalšia začína

Chris

Dobrý den,
mam ověření totožnosti, ale chybí mi ověření adresy, jaky dokument mam poslat?

Redakce Finex

Dobrý den, poslat můžete např. výpis z účtu, fakturu za energie, nebo potvrzení o vedení účtu. Dokument by však neměl být starší, než 3 měsíce.

Marie

Dobrý den,
mám app Crypto a zároveň i červenou crypto kovovou platební kartu. Na kartu jsem si převedla nějaká EUR, ale ted nevím, jak je z karty dostat na jiný bankovní účet, eventuálně, jak je vybrat v hotovosti. Můžete poradit?

Redakce Finex

Dobrý den, pokud chcete EUR dostat ven z karty, máte v zásadě dvě možnosti. Buď s kartou přijít k bankomatu a jednoduše je vybrat v hotovosti, a nebo v aplikaci v sekci platební karty zvolit možnost ExchangeSell, a poté v sekci Fiat Wallet zvolit Withdrawal a nechat si eura poslat na bankovní účet.

Jirka

Od Crypto.com dejte rychle ruce pryč. Všechno je pomalé, při výběru peněz čekáte hodiny, dny. Aplikace není intuitivní a vymyšlená naprosto nesmyslně. O poplatcích nemluvě. Existují mnohem sofistikovanější nástroje, toto je opravdu hrůza.

Jan

Já nesouhlasím. mně to funguje parádně, musíš mít taky rychlej telefon a né 5 let starej šunt :-D.

Vojtěch Machek

Jirko, díky za názor. Já sám Crypto.com používám už dlouho přes rok, a částečně musím souhlasit. Aplikace se tu a tam zasekne a je třeba restartovat. Výběry kryptoměn by taky mohly být rychlejší (většinou se jedná o několik hodin). Na druhou stranu ale jsem stále jejich loajálním zákazníkem, protože to, co slibují, opravdu funguje. Burza, karta i převody. Jen je třeba být trochu trpělivý.

David

Dobrý den,
jelikož je cashback vyplácen v kryptoměně, předpokládám, že je třeba následnou konverzi taktéž řádně zdanit v daňovém přiznání. Pak by pravděpodobně velká část cashbacku skončila v kapse daňového poradce :)

Alex

Zdravím, vďaka za super článok. Len pre ujasnenie; ak si vyberiem tier 2 kartu ruby steel a rozhodnem sa pre Stake v sume cca 350€ na 6 mesiacov (tak ako to požaduje daný tier ruby steel karty), tak za každú platbu touto kartou získam na svoj účet CRO vo forme 2% cashabcku? A takto nazbierané CRO viem potom premenit/presunúť naspäť napr vo forme Fiat EUR na svoj normálny bankový účet? Ďakujem!

Redakce Finex

Dobrý den, Alexi, děkujeme za Váš komentář. Co se týče dotazu: je to přesně tak, jak píšete.

lea

Dobry den,kartu vyuzivame,je super. Cashback si premenime na Eur na kartu a platime s tym opat v obchode. Len neviem ako sa daju peniaze previest z crypto karty na moj bezny bankovy ucet. Mate k tomu nejaky postup?

Redakce Finex

Dobrý den, Leo. Jak už jsme psali v komentářích níže, pokud chcete EUR dostat ven z karty, máte v zásadě dvě možnosti. Buď s kartou přijít k bankomatu a jednoduše je vybrat v hotovosti, a nebo v aplikaci v sekci platební karty zvolit možnost ExchangeSell, a poté v sekci Fiat Wallet zvolit Withdrawal a nechat si eura poslat na bankovní účet.

Ivan

Aké sú limity na platby kartou, ak by som chcel 3500€ alebo 35000€

Pavel

Zkouším Váš odkaz v článku pro registraci:
“Po registraci přes tento odkaz a objednání karty s min. stake $ 400 získáte $ 25 na váš Crypto.com účet.”
Ale chce to po mě referral kód, který se automaticky nevložil. Lze se ještě zaregistrovat s bonusem 25USD?

Redakce Finex

Dobrý den, Pavle, pokud po Vás systém vyžaduje referral kód, můžete vložit kód yppr4pyuyj. Mělo by to pak fungovat. :-)

Pavel

Také by mě nyní zajímalo, když budu dostávat cashback z plateb, tak jestli je možnost si tato CRO nějak převěst zpět k sobě na debetní kartu, Lze to nějak?

Redakce Finex

Dobrý den, Pavle. Se získaným cashbackem je v aplikaci možné dělat prakticky cokoliv. Můžete CRO získané z cashbacku tedy např. prodat za fiat a ten si převést na svůj bankovní účet a nebo zpět na Crypto.com kartu a použít ho k dalšímu placení. :-)

Martin

Dobrý den, procházel jsem diskuzi, ale nejsem si úplně jistý několika věcmi.

Pokud objednám kartu a zablokuji potřebný počet CRO na 6 měsíců, tak karta přijde mezi tím nebo až po uplynutí 6 měsíců? S tím souvís – od kdy je možné kartu používat – až po 6 měsících nebo i dříve (bez cashbacku)?

A pak to hlavní – pokud po 6 měsících vložené CRO vyberu (nebo snížím – na nějakou částku potřebnou pro provoz karty), tak přijdu o výhody (cashback)? Jinak řečeno, je potřeba minimální limit pro tu kterou kartu držet na kartě stále, aby byl proplácen cashback (a další výhody dle limitu) nebo jen po dobu 6 měsíců? Děkuji předem za odpověď.

Redakce Finex

Dobrý den, Martine. Pokud objednáte kartu a zastakujete potřebný počet CRO na 6 měsíců, proces vydání a odeslání karty začne ihned. V závislosti na jeho rychlosti Vám karta přijde zhruba do měsíce, ale může to být i rychleji nebo později, není možné to předem odhadnout. Zásadní ale je, že to nebude až za 6 měsíců. Kartu můžete používat hned co Vám přijde. Co se týče Vaší druhé otázky – pokud po 6 měsících stake odeberete, cashback se Vám sníží. Ideální tedy je CRO ze stake neodebírat. Více info naleznete zde (můžete si zkusit přepínat tlačítko WITH/WITHOUT active stake).

Tom

Dobrý den,
Chci se zeptat jak se dají vybrat peníze na vlastní kartu ?
Kolik musím poslat na tu jejich adresu abych já si mohl něco vzít ?

Redakce Finex

Dobrý den, Tome. Nejlepší je peníze vybírat na bankovní účet, ke kterému je karta spojena. To uděláte tak, že v aplikaci zvolíte: Fiat Wallet > EUR > Withdrawal.

Roman

prosím Vás čo ak som tento krok spravil ale požaduje tam odomňa ďalšie kroky a moju kartu zamieta na vyplatenie že vraj musím najskôr aktivovať pri tom som už z karty nakúpil no nejde to spetne vyplatiť a vyhadzuje mi tam nejake iné konto na ktoré to mam previezť

JaJa

Dobry den,
chci se zeptat pri jake castce musim priznat dane ? Dekuji

michal

Zdravim,
dneska som sa registroval a chcel by som sa opýtať či sú tu niake poplatkyy zato že použivam aplikáciu a dalšia otázka peniaze z crypto viem previesť rovno aj na kartu či potrebujem niaku špecilanu banku ktora aplikacia podporuje. Ďakujem.

Redakce Finex

Dobrý den, Michale. Poplatky za používání aplikace jako takové nejsou, zaplatíte je však např. při nákupu kryptoměn nebo při přeposílání kryptoměn mezi peněženkami.

Ladislav

Dobry den, jsou nejake ” uroky” za stakovani po dobu 6 mesicu popr.i dale tez na karte Ruby? Po 6 mesicich kdyz zacnu kartu pouzivat s 2% cashb.je nutne udzet stale stejnou hladinu CRO(cca za 350Eu) vlozenych pro ziskavani 2%cash.b. ?

Redakce Finex

Dobrý den, u karty levelu Ruby bohužel žádné zhodnocování uzamknutých CRO neprobíhá. Pokud chcete využívat 2% cashback i po uplynutí 6měsíční lhůty, je nutné CRO nechat uzamčené. Odemknout a prodat je ale poté můžete kdykoli, neupisujete se tak automaticky na dalších 6 měsíců. Pokud uzamknuté CRO odeberete, cashback se Vám sníží dle aktuálních pravidel, nyní by to bylo na 1 %.

antonín P.

Dobrý den ,mam účet u crypto.vse ověřeno a koupena měna za 15.000 a ted mi to píše u karty ISSUED a uz cekam 2 měsíce na kartu a pořád nedorazit,komunikace s nimi taky vázne. Můžete nějak pomoci? Dekuji

Redakce Finex

Dobrý den, Antoníne. Bohužel proces vydávání karet poslední dobou trochu vázne. Mají tak obrovský zájem, že nestíhají karty vyrábět. Je třeba pouze vyčkat.

Patrik Klimeš

Dobrý den, chtěl bych se zeptat použil jsem vás kód a nyní se mě jeví 25$ jako bonus. Teď mám v plánu poslat 5000 CRO abych dosáhl podmínek pro kartu, ale mám dotaz. Když se nyní rozhodnu kartu využívat a po skončení blokace CRO se třeba nerozhodnu opět blokovat CRO abych mohl kartu využívat, tak zaplatím 50 euro poplatek? A co když třeba bych ji nechtěl prodloužit hned, ale například až za 3 měsíce? Taky bych platil poplatek 50 euro? A všiml jsem si, ze crypto i zvyšuje limity pro používání karty. Když tedy nyní je podmínka blokovat 5000 CRO a využiji toho ale mezi tím se změní politika a na držení karty Ruby bude potřeba 10000 CRO a to nebudu mít tak budu také platit poplatek 50 euro po skončení mého období, když nebudu chtít pokračovat nebo budu moc pokračovat i za držení 5000 CRO jako když si nyní kartu objednam? Dekuji za odpověď

Redakce Finex

Dobrý den, Patriku. Ne, v tomto případě byste neměl 50 EUR poplatek platit. Navíc po 6 měsících máte sice možnost CRO od-stakovat, ale není to Vaše povinnost. Můžete je tam držet jak dlouho budete chtít a kdykoli po zmíněných 6 měsících je můžete ze stake odebrat.

Tomáš

Dobrý den,

kde prosím najdu v aplikaci u jednotlivých platebních karet maximální limit pro platbu kartou? Platba nad 10000 Kč mi bohužel nejde u platebního terminálu provést. Nejde mi to ani u Ruby Steel a rovněž u Obsidian Black? Jinak veškerý platby do 10000 Kč (cca 385 EU) v pohodě. Děkuji za odpověď

gabca

Dobrý deň, podarilo sa Vám zistiť v čom bol problém. Ja mám rovnaký problém, že mi neberie väčšie čiastky /nad 400 eur/, zažila som už 2-krát “dramatickú situáciu”. Z podpory som zatiaľ neobdržala odpoveď. Ďakujem za odpoveď.

Redakce Finex

Dobrý den, Tomáši. Dle našich informací žádná max. částka pro jednotlivou platbu s Crypto.com kartou neexistuje – a z osobních zkušeností víme, že i transakce v řádech desetitisíců nejsou problémem. Doporučoval bych tedy se zeptat přímo na podpoře Crypto.com, proč byla platba zamítnuta.

Rostislav Koupal

Dobrý den, je možné do cryptoaplikace nahrát bitcoin, litecoin a ethereum z externí papírové peněženky s privátním kódem – vydané bitcoinmatem ? Děkuji za reakci . Koupal .

Redakce Finex

Dobrý den, Rostislave. Ano, to je možné. Stačí v aplikaci Crypto.com zvolit Deposit, vybrat korespondující měnu a poté danou měnu z papírové peněženky poslat na vypsanou Deposit adresu pomocí aplikace na tzv. “sweepnutí” mincí (pro BTC např Mycelium).

Josef

Dobrý den, 12.2. jsem si stáhl aplikaci crypto.com, vybral kartu Ruby Steel s 2% cashback a vložil požadovaných 5000CRO ke splnění podmínek. Dne 15.2. mi bylo vše schváleno včetně adresy a stav karty se změnil na “issued”. Chtěl bych se zeptat. Při tomto postupu se CRO automaticky zamknou na půl roku, ale hodnota CRO stoupá a klesá podle současné tržní, tzn. v aplikaci vidím, jestli mé zamklnuté CRO stoupají nebo klesají na hodnotě? Dnes také přišel email, že crypto.com mění podmínky a převádí potřebnou hodnotu k dosažení bonusů z CRO na Fiat měnu. Jak to bude v mém případě? Pokud jsem založil aplikaci a vložil peníze před avízem této změny, platí pro mě předchozí podmínky v CRO, i když stále čekám na kartu? Děkuji za odpověď. Josef.

Redakce Finex

Dobrý den, Josefe. Máte pravdu. Při tomto postupu se CRO automaticky na půl roku uzamknou a jejich hodnota stoupá a klesá podle současné tržní situace. A ano, v aplikaci vidíte, jestli zamknuté CRO na hodnotě stoupají či klesají. Pokud jste CRO uzamkl ještě před provedením změn, pak budete po provedení změn v nejhorším mít stejné podmínky, jako když jste CRO uzamkl. V tom lepším případě byste měl nějaké výhody navíc.

David

Dobrý den, měl bych k aplikaci pár dotazů, protože s kryptoměnami začínám. Aplikaci jsem založil, nakoupil potřebné CRO k dosažení konkrétní karty a daných bonusů. Rozumím tomu správně, že k tomu, abych mohl čerpat zmíněné výhody cashbacku a dalších jim přidružených, musím nyní zamknout dané množství CRO pomocí earn? Tedy podrobněji, pokud zvolím zamknutí na 3 měsíce po tuto dobu budu mít možnost casbacku? Mate mě, že v podmínkách dosažení výhod je mít peníze uzamčené 6 měsíců, ale aplikace tuto možnost nenabízí, nabízí pouze 3 měsíce. Dotaz č. 2 je, zda mohu takto zhodnocovat i své finanční prostředky bez nákupu CRO a jestli jsou mé finanční prostředky nějakým způsobem chráněny, nebo zkrátka vsázím pouze svoji důvěru? A poslední dotaz je, jakým způsobem nejjednodušeji převedu své CRO zase do EUR, respektive českých korun? Musím použít tzv. Fiat Walet, nebo to jde v aplikaci i jiným způsobem? Můžete prosím uvést postup? Děkuji moc.

Redakce Finex

Dobrý den, Davide. Ne, pro získání karty nevolíte možnost Earn, ale volíte přímo možnost objednat danou kartu. Určený počet CRO se uzamkne automaticky po projití celého procesu. Uzamknutí je pak na 6 měsíců, přičemž po této době můžete kdykoli CRO ze sekce uzamknutí vybrat – ale tím ztratíte výhody. CRO na EUR směníte jednoduše, stačí na hlavní obrazovce aplikace kliknout na Trade a zvolit CRO > EUR a nebo zvolit Crypto Wallet > CRO > Sell > EUR (Fiat wallet). Co se týče Vaší otázky na zhodnocení peněz – tu jsem nějak nepochopil, můžete ji blíže rozvést?

David

Dobrý den, děkuji moc za odpovědi. Můj dotaz jednoduše byl, jestli aplikace umožňuje půjčovat mé peníze přes funkci Earn s jistým úrokem ze strany Crypto.com? Aspoň jsem tak z nějakého článku nabyl dojmu. A ještě bych se chtěl zeptat. Když jsem tedy zvolil kartu Ruby Steel, nakoupil potřebných 5000 CRO k její dosažení, nemusím teď půl roku čekat, než mi bude karta odesláne, že ne? A jak v aplikaci prosím poznám, že CRO jsou uzamčené? Děkuji moc.

Redakce Finex

Dobrý den, Davide. Ano, přesně o to u funkce Earn jde – uzamknete tam na jistý čas své peníze a Crypto.com Vám je po daném čase vrátí i s patřičným úrokem, který se pohybuje v jednotkách procent p.a. A k Vašemu druhému dotazu – ihned po půlročním uzamknutí CRO s cílem zíksat kartu uvidíte v aplikaci, že jsou dané CRO uzamklé (Staked) a Crypto.com začne pracovat na odeslání Vaší karty. Běžně to ale trvá ještě zhruba 2 měsíce (ne 6), než Vám reálně karta přijde domů.

Petr

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, v prvním ověření adresy jsem neprošel. Poslal jsem tedy znovu dokument na ověření a čekám více jak týden na ověření – adresa se je ,, pending”.
Poprvé na můj e-mail přišla zpráva, neakceptujeme, zašlete nový dokument. Zaslal jsem nový a ,,nic”.
děkuji

David

Dobrý den, registroval jsem včera a stalo se mi to samé. Mohu se zeptat, jak dlouho u Vás tento problém trval a jak probíhalo jeho vyřešení? Děkuji

Opoka

Dobrý den, jakou kartu můžete doporučit? Raka co se tyče adresy, přijalo moje doklady a taky selfi, bude adresa pro dodání karty načtěna z občanky?
Předem děkuji za odpověď, z pozdravem Opoka

Redakce Finex

Dobrý den, není možné jen tak “od boku” nějakou z karet doporučit. Navíc po nedávném (18. 1. 2021) zvýšení stake se už jedná o poměrně drahou záležitost. Vždy záleží na samotném uživateli, aby zvážil všechna rizika, která daná karta přínáší a jaké benefity mu držení této karty přinese.

Jurij

Zdravím, včera mi prisšla karta. Aktivoval som ju, vyskúšal v obchode.. funguje. Chcel som aktivovať Spotify ale keď som ako platobnú metódu zadal svoju kartu, nechce mi ju zobrat (účet alebo krajina je vraj nesprávna). Viete mi poradiť, ako tam zadám CRYPTO.COM kartu? Ďakujem

Redakce Finex

Dobrý den, osobně Sptify pomocí Crypto.com platím ještě přes jeden skok – přes Curve kartu, čímž by se tento problém měl eliminovat. Další možností je platit Spotify přes PayPal, ke kterému je Vaše Crypto.com karta přiřazena. To mám vyzkoušené, že také funguje. A třetí možností by mělo být změnit krajinu na zemi, kde byla karta vydána, což je, myslím Anglie.

Marcel

Dobrý den,

chápu tedy dobře, že na burze crypto com koupím nějakou měnu v mé případě VET ( Vechain) a BTC. Když si pořídím plat kartu mohu tedy platit rovnou s tím co mám na crypto. Nebo to musím někam převádět do peněženky, nebo celkově nerozumím jak to funguje. Např, Koupím za 10 000 Vet mám rovnou k dispozici tech 10 tis na kartě krypto, neberu ted v potaz kurz. Nevím jestli to chápu dobře.
Je prosím Vás možnosti nějakého školení o krypto měnách, peněženkách atd. ?
Děkuji

Redakce Finex

Dobrý den, Marceli. V aplikaci Crypto.com jsou 2 oddělené peněženky. Kryptoměnová peněženka (Crypto Wallet), ve které můžete skladovat, kupovat či prodávat kryptoměny. Např. zmíněný VET. Pokud však chcete platit jejich kartou, je třeba mít nabitou i peněženku Card Balance. Jedná se o peníze, které určíte výhradně pro platby kartou. Abyste dostal peníze do Card Balance, musíte nějaké kryptoměny z Crypto Wallet prodat. Bohužel u Crypto.com zatím není možné mít v Card Balance kryptoměny, které by se automaticky prodávaly v momentě platby kartou.

Jarda

Nebylo by špatně zmínit poplatky za zrušení účtu a karty po 50 eurech a vzniklé daňově povinnosti z používání a skenování crypta za peníze

Lenka

Je mozne vlastnit 2 karty, ako je to pri beznych bankach? Teda jednu by som mala ja a jednu manzel a cez appku by sme videli obe?

Andrea S.

Dobrý den,
Můžete mi prosím krok po kroku popsat jak přeměním crypto za peníze a pošlu zpátky na účet? Je potřeba nějaká peněženka? Dekuji

Redakce Finex

Dobrý den, Andreo. Jak už jsme psali v komentářích níže, pokud chcete prodat kryptoměny a dostat peníze z aplikace ven, máte v zásadě jednu možnost.

Přejděte do sekce Crypto Wallet a zvolte kryptoměnu, kterou chcete prodat. Klepněte na tlačítko Sell a zvolte Fiat Wallet > EUR. Tím svoji kryptoměnu prodáte za eura, která nyní máte na svém Crypto.com App účtě. Poté v sekci Fiat Wallet zvolte Withdrawal a zde si můžete nechat eura poslat na ověřený bankovní účet, který tam již budete vidět připravený.

(Pokud ještě žádný ověřený bankovní účet nemáte (což je bohužel nutné), stačí znovu přejít do sekce Fiat Wallet, tentokrát ale zvolit Deposit a poslat pár eur (stačí třeba 10) na uvedený bankovní účet. Po přijetí platby bude Váš bank. účet ověřen a bude možné si na něj eura utržená za prodej kryptoměn nechat zaslat.)

Redakce Finex

Dobrý den, Lenko. Bohužel u Crypto.com momentálně není možné vlastnit 2 karty k jednomu účtu fungující zároveň. Kdyby Vám to ale pomohlo, můžete si založit Curve, kam si CRO kartu dáte, a prakticky tak budete mít 2 fyzické karty pro 1 číslo karty, pokud mi rozumíte… :-)

Jarda

U karty je ještě třeba zmínit ze při ztrátě nebo rušení karty je poplatek 50€

Maros

Dobrý den mozem kartu vyuzivat len ako cryptopenazenku nemusim objednat kartu? Aj tak sa plati za zrusenie ci len pri zakupeni karty? Ďakujem za odpoveď

Miro

Dobrý deň, pokiaľ kartou nezaplatíte aspoň raz za rok nauctuju vám 5€/ročne.

Redakce Finex