Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

V kryptoměnách zůstal jen jediný sektor, kterému se daří | Finex Coin Week

Nový týden neodstartovaly kryptoměny vůbec dobře, pojďme se tak raději poohlédnout zpátky za událostmi týdne minulého. Dařilo se pouze kryptoměnovým společnostem, např. Tetheru a Coinbase.

V kryptoměnách zůstal jen jediný sektor, kterému se daří | Finex Coin Week
Zdroj: depositphotos.com

Získejte nejdůležitější informace ze světa kryptoměn až do vašeho e-mailu

Věděli jste, že Finex Coin Week posíláme ve zkrácené verzi také e-mailem? Stručně a pochopitelně, každý týden přímo do vaší e-mailové schránky. Zcela zdarma.

Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.

Obsah článku

Tether s rekordními výsledky

Začala výsledková sezóna a firmy oznamují, jak se jim dařilo v druhém čtvrtletí roku. V minulém týdnu zveřejnil své výsledky i Tether, který emituje největší dolarový stablecoin světa Tether (USDT).

Společnost prozradila, že za první polovinu roku 2024 vykázala rekordní čistý zisk ve výši 5,2 miliardy USD. Od roku 2022 tak Tether zaznamenává kontinuálně rostoucí zisky.

Podle tiskové zprávy firmy je to především díky výnosným investicím a úročeným rezervám. Kromě amerických státních dluhopisů reinvestuje Tether své zisky do řady projektů včetně umělé inteligence (AI), bitcoinů či jejich těžby.

Coinbase se daří i přes pokles BTC

Nejinak je tomu i u další společnosti podnikající s kryptoměnami – burzy Coinbase. Ta rovněž oznámila své výsledky. Za druhé čtvrtletí vykázala čistý zisk v hodnotě 36 milionů USD. To je výrazná změna oproti stejnému období roku 2023, kdy skončila ve ztrátě 97 milionů USD.

Coinbase se podařilo realizovat velmi dobré výsledky i přes to, že ceny BTC a dalších kryptoměn šly spíše dolů. Jak je to možné? O tom jsme psali v minulém týdnu:

Rekordní aktivita na Solaně

Solana (SOL) dosáhla významného milníku. Její týdenní objemový poměr
vůči Ethereu (ETH), tedy celkový objem obchodů na těchto blockchainech, dosáhl v polovině července historického maxima 136 %. To znamená, že obchodní aktivita na Solaně je momentálně 1,36x větší než na Ethereu.

Nárůstu objemů na Solaně je doplněn nárůstem aktivních adres, které nyní dosahují 2 milionů týdně. Evidujeme tedy značný příliv uživatelů do tohoto ekosystému.

Oblíbenost Solany lze připsat několika faktorům, ale zásadní roli hraje vydávání nových memetokenů. Těch je na Solanu každý týden vypuštěno kolem stovky tisíc. Záplava nových tokenů pohání významnou obchodní aktivitu.

Zdroj: phantom.app
Nejpopulárnější memetokeny z blockchainu Solana
Nejpopulárnější memetokeny z blockchainu Solana

Solana navíc láká obchodníky, kteří hledají prostor pro rychlé nákupy a prodeje, či dokonce vysokofrekvenční obchodování. Ti na Solaně ve srovnání s Etherem také najdou několikanásobně nižší transakční poplatky (gas).

Nativní mince SOL bohužel i přes nekončící úspěchy mateřského blockchainu utrpěla minulý týden spolu s celým trhem digitálních aktiv značné ztráty. 31. obchodní týden uzavřela na ceně 138 USD a během 7 dnů tak klesla o 25 %.

Elon Musk bojuje s podvody ve světě kryptoměn

Generální ředitel společnosti Tesla (TSLA) a majitel sociální sítě X Elon Musk na akci X Takeover řekl, že by lidé neměli brát vážně kryptoměnové projekty, které jsou spojeny s jeho tváří. Pravděpodobně jde totiž o podvody.

Podle svých slov nemá v plánu spojovat své jméno s kryptoměnovými tokeny. “Nebudu propagovat krypto – nanejvýš vtipným způsobem. Pokud mě uvidíte, jak nabádám ke koupi krypta, nejsem to já,” řekl miliardář.

Zároveň ale připustil, že v kryptoměny jako celek věří: “Myslím si, že bitcoiny a možná i některé další kryptoměny mají svou hodnotu. Mám také trochu slabost pro dogecoin, protože mám rád psy a memy,” doplnil.

Musk sice lidi varuje, nicméně statistiky hovoří jasně – za poslední rok došlo k nárůstu podvodů souvisejících s kryptoměnami na sociálních sítí, a to včetně X. Podvody na X i nadále zůstávají hlavním bezpečnostním problémem této sítě.

Plusy a mínusy týdne

Posledních 7 dní bylo dalšími, kdy bychom zelená čísla hledali jen těžko.

Naopak řada kryptoměn zaznamenala výrazné propady. O Solaně (SOL) již byla řeč. Vyloženě hrozně se vedlo memetokenům. Dogecoin (DOGE) ztratil 20 % Pepe (PEPE) odepsal 30 % a dogwifhat (WIF) dokázal za 168 hodin ztratit dokonce 40 %.

Aktuální cena
Změna
Dogecoin / DOGE
Načítání
Načítání
Načítání
Pepe / PEPE
Načítání
Načítání
Načítání
Dogwifhat / WIF
Načítání
Načítání
Načítání

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
1

Autor

Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.