Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Týden plný důležitých ekonomických dat před námi: Na co se připravit?

Zkrácený obchodní týden přinese zajímavou výsledkovou zprávu, ale především důležité zprávy o zaměstnanosti a další ekonomické ukazatele.

Týden plný důležitých ekonomických dat před námi: Na co se připravit?
Zdroj: depositphotos.com

Vzhledem k tomu, že Spojené státy slaví Den nezávislosti, bude týden nejen na finančních trzích zkrácený.

Burzy se ve středu zavřou dříve a ve čtvrtek zůstanou zavřené. I přes pauzu uprostřed týdne se investoři připravují na zveřejnění významných ekonomických údajů, které vyvrcholí v pátek velmi očekávanou červnovou zprávou o zaměstnanosti.

Navíc je naplánováno vystoupení předsedy Federálního rezervního systému, Jeroma Powella, a zveřejnění zápisu z červnového zasedání Fedu.

Start týdne

Týden začíná se zaměřením na výrobní sektor. Mezi klíčové zprávy patří index PMI ve zpracovatelském průmyslu v USA za červen.

Dále budou zveřejněny údaje o výdajích ve stavebnictví za květen a index ISM ve zpracovatelském průmyslu za červen, které poskytnou širší obraz o ekonomické aktivitě v těchto klíčových odvětvích.

V úterý bude veškerá pozornost upřena na předsedu Fedu, Jeroma Powella, který vystoupí na mezinárodní konferenci centrálních bank. Jeho komentáře jsou důležité, protože mohou naznačit budoucí směřování měnové politiky Fedu a vyhlídky na snížení úrokových sazeb.

Tento den budou také zveřejněny údaje o volných pracovních místech za květen, které jsou klíčovým ukazatelem odolnosti trhu práce a předzvěstí komplexnějších zpráv o zaměstnanosti, jež budou zveřejněny později v průběhu týdne.

Nabitá středa

Středa bude dnem s největším množstvím údajů v tomto týdnu. Zpráva ADP o zaměstnanosti za červen poskytne předběžný pohled na růst počtu pracovních míst v soukromém sektoru, který je často považován za předzvěst oficiální zprávy o zaměstnanosti.

Investoři se také dozvědí aktuální údaje o počátečních žádostech o podporu v nezaměstnanosti za týden končící 29. června, které nabídnou pohled na tempo propouštění.

Kromě údajů z trhu práce bude zveřejněn index PMI ve službách za červen a index ISM ve službách za červen. Tyto zprávy objasní výkonnost sektoru služeb. Zveřejněn bude také schodek obchodní bilance za květen a tovární objednávky za stejný měsíc, které poskytnou komplexní pohled na ekonomickou aktivitu.

Federální rezervní systém zveřejní zápis ze svého červnového zasedání, který by mohl nabídnout podrobnější pohled na názory centrální banky na inflaci, úrokové sazby a širší ekonomiku.

K dění přispěje také prezident newyorského Fedu, John C. Williams, který přednese své poznámky a potenciálně nabídne další souvislosti k výhledu politiky Fedu.

Hlavní událost týdne

Tento týden vyvrcholí v pátek zveřejněním zprávy o zaměstnanosti v USA za červen. Tato zpráva je velmi očekávaná, zejména poté, co ekonomika v květnu neočekávaně vytvořila 339 000 pracovních míst, i když míra nezaměstnanosti vzrostla na 3,7 %.

Červnová zpráva o zaměstnanosti bude klíčová pro představitele Federálního rezervního systému, kteří pozorně sledují trh práce při zvažování budoucích kroků měnové politiky.

Vzhledem k nedávným zprávám o inflaci, které naznačují, že cenové tlaky ochlazují, Fed zdůraznil, že je důležité pozorně sledovat trh práce. Neočekávaný nárůst nezaměstnanosti by mohl centrální banku přimět rychleji jednat a přistoupit ke snižování úrokových sazeb.

Výsledková zpráva

Výsledková sezóna si tento týden dává přestávku, ale jedna zajímavá čtvrtletní zpráva nás přesto čeká. Výrobce piva Constellation Brands ve středu oznámí své hospodářské výsledky za první fiskální čtvrtletí roku 2025, které skončilo s letošním květnem.

Stane se tak poté, co společnost, známá díky svým značkám piva Corona a Modelo, vykázala v předchozím čtvrtletí lepší než očekávané tržby a prodeje. Investoři budou očekávat aktuální informace o výkonnosti společnosti a případné výhledy na nadcházející čtvrtletí.

Pondělí S&P U.S. manufacturing PMI (červen), Výdaje na stavebnictví (květen), ISM manufacturing (červen)
Úterý Projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella, Počet pracovních míst (květen)
Středa Zpráva o zaměstnanosti ADP (červen), Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti (týden končící 29. června), S&P U.S. services PMI (červen), ISM služby (červen), Obchodní deficit (květen), Tovární objednávky (květen), Zápis z červnového zasedání FOMC, Projev prezidenta Newyorského Fedu Johna C. Williamse, Trhy zavírají dříve; Výsledky: Constellation Brands
Čtvrtek Svátek Den nezávislosti, trhy zavřeny
Pátek Zpráva o zaměstnanosti USA (červen)

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.