Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Toto jsou 2 akcie, které do deseti let rozdrtí Apple!

Apple je druhou největší veřejně obchodovanou firmou na světě. Jeho umístění v žebříčku už minulý týden zpochybnila Nvidia a další soupeři číhají v závětří.

Toto jsou 2 akcie, které do deseti let rozdrtí Apple!
Zdroj: depositphotos.com

Nvidia nedávno předstihla Apple a stala se druhou největší americkou společností podle tržní kapitalizace, zaostávajíc pouze za Microsoftem.

I když se nakonec obě firmy vrátily v žebříčku na “svá místa”, může to být předzvěstí dalších změn v pořadí největších firem světa.

Zatímco akcie Applu jsou letos pod tlakem, další technologičtí giganti, zejména společnosti Alphabet a Amazon, se připravují na to, že v příštích letech cupertinskou společnost předstihnou.

Celosvětový král vyhledávání a reklamy

Alphabet, mateřská společnost Googlu, se v současné době pyšní tržní kapitalizací 2,2 bilionu dolarů, čímž za Applem zaostává o víc než bilion.

Ačkoli se tento rozdíl může zdát značný, pro technologického giganta kalibru Alphabet není nepřekonatelný. Nvidia vyrovnala rozdíl 1,8 bilionu dolarů oproti Applu za méně než šest měsíců, což dokazuje, k jak rychlým posunům může v technologickém sektoru dojít.

Alphabet vykazuje působivý růst, a jeho akcie od počátku roku vzrostly ve srovnání s nárůstem společnosti Apple výrazně více.

Aktuální vývoj akcií Alphabet

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Díky tomuto výkonu se rozdíl v tržní kapitalizaci jen v letošním roce snížil již o přibližně 275 miliard dolarů.

Klíčovým faktorem růstu Alphabetu jsou jeho diverzifikované zdroje příjmů. Na rozdíl od Applu, která se spoléhá především na prodej hardwaru, generuje Alphabet příjmy z digitální reklamy, předplatného a datových center.

Poznámka

Vyhledávač Google a služba YouTube dominují v oblasti digitální reklamy, zatímco Google Cloud nadále rozšiřuje svou působnost na trhu datových center.

Google má 90% podíl na veškerém internetovém vyhledávání. YouTube zaznamenal v prvním čtvrtletí tržby z reklamy ve výši 8 miliard dolarů, což bylo skoro o 21% víc, než rok předtím.

Jen v prvním čtvrtletí vzrostly příjmy Alphabetu o 15 %, což ukazuje škálovatelnost a odolnost jejího obchodního modelu. Kromě toho je významnou výhodou Alphabetu jeho zaměření na software a digitální služby, které mohou růst rychleji, než masová výroba elektroniky.

Vzhledem k tomu, že podle odhadů se již používá 1,4 miliardy iPhonů, je růstový potenciál Applu na jeho klíčovém trhu omezený. Naproti tomu digitální ekosystém Alphabetu stále přitahuje uživatele a inzerenty, což zajišťuje trvalý růst.

Dominantní postavení ve 2 klíčových sektorech

Tržní kapitalizace Amazonu, který je dalším silným konkurentem Applu, činí 1,9 bilionu dolarů, což je o zhruba 1,3 bilionu dolarů méně než tržní kapitalizace společnosti Apple.

Amazon však tento rozdíl snižuje působivým tempem. Od začátku roku akcie Amazonu vzrostly o 22 % a zvýšily tržní kapitalizaci přibližně o 300 miliard dolarů, zatímco tržní kapitalizace Applu vzrostla přibližně o 150 miliard dolarů.

Aktuální vývoj ceny akcií Amazon

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Pokud bude toto tempo pokračovat, mohl by Amazon potenciálně dohnat Apple do čtyř let.

Roční tržby Amazonu blížící se 600 miliardám dolarů se mohou srovnávat třeba s výkonem celé ekonomiky Švédska v roce 2022.

13% roční růst tržeb Amazonu je poháněn jejími rozsáhlými aktivitami v oblasti elektronického obchodu a Amazon Web Services (AWS).

AWS

Přední cloud computingová platforma s dominantním postavením drží 31% tržní podíl.

Aplikace využívající umělou inteligenci vyžadují značný výpočetní výkon, který AWS poskytuje.

AWS je rozhodujícím faktorem ziskovosti Amazonu. Vzhledem k tomu, že poptávka po vysoce výkonných datových centrech roste, zejména s rozvojem umělé inteligence (AI), má služba AWS dobrou pozici k tomu, aby tohoto trendu využila.

Diverzifikované portfolio společnosti Amazon zajišťuje, že zůstává dominantním hráčem v technologickém odvětví, který s vysokou pravděpodobností poroste rychleji než Apple.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.