Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Top investice Cathie Wood! Kam investuje miliardy dolarů a měli byste také?

Veleúspěšná investorka Cathie Wood se svezla na vlně umělé inteligence a stále drží značné množství technologických akcií, ale její největší investice bude možná překvapením.

Publikováno
Top investice Cathie Wood! Kam investuje miliardy dolarů a měli byste také?
Zdroj: commons.wikimedia.org

Cathie Wood, zakladatelka fondů Ark Invest, těžila ze šílenství na trhu s AI a růstu akcií Nvidia. Nicméně, v průběhu posledního roku většinu těchto akcií prodala a realizovala zisky, které reinvestovala do méně přehřátých akcií s potenciálem růstu. V současné době fondy ARK drží akcie Nvidia v hodnotě 81 milionů dolarů.

Fondy také velmi aktivně kupují akcie Tesly. Po velkých nákupech v posledním týdnu je celková výše investice Wood do inovativního výrobce elektromobilů ve výši 763 milionů dolarů.

I tak je Tesla až na třetím místě mezi největšími investicemi Ark Invest. Největší pozice v portfoliu možná nepřekvapí ty, kteří znají Wood názory na kryptoměny.

Pohled úspěšné investorky na kryptoměny

Cathie Wood jasně naznačila, že od trhu s kryptoměnami, a zejména Bitcoinu, očekává velké věci. Její cílová cena do roku 2030 pro “digitální zlato” byla 1,48 milionu dolarů.

Globální ekonomika se stává digitální. Téměř bezinflační konstrukce Bitcoinu a přísně omezená nabídka by měla vést k dramaticky vyšším cenám kryptoměny v čase, za předpokladu, že zůstane hlavní kryptoměnou.

První místo v portfoliu Ark invest s náskokem tak drží kryptoměnová burza Coinbase. Fondy Ark Invest drží akcie Coinbase v hodnotě 911 milionů dolarů, což představuje 6,8% z celkových aktiv tohoto správce.

Aktuální vývoj ceny Bitcoin

Proč právě Coinbase?

Společnost se odlišuje od jiných velkých poskytovatelů služeb, jako je Binance, díky svému americkému původu a prokázanému zaměření na dodržování pravidel.

Na rozdíl od Binance, která se setkala s obviněními z trestné činnosti a obavami o bezpečnost dat, si Coinbase udržuje čistší profil.

Tento přístup ji podle Woodové postavil do výhodné pozice ve srovnání s konkurencí, což z ní činí bezpečnou sázku pro investory, kteří chtějí využít růstu kryptoměnového trhu.

Ve své podstatě vidí Wood Coinbase jako klíčového hráče v širším přijetí kryptoměn, zejména Bitcoinu. Proto její fondy kupují akcie Coinbase, když ceny akcií klesají kvůli skandálům nebo podvodům v jiných oblastech kryptoměnového trhu.

Aktuální vývoj akcií Coinbase

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Coinbase Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Více sázek na kryptotrh

Cathie Wood se ale na tuto investici nijak striktně neváže. Její fondy v druhé polovině minulého roku asi polovinu akcií prodaly, aby realizovaly zisky, které opět zainvestovaly do jiných aktiv. Diverzifikace je tedy evidentně základem i pro takhle velké investory.

Některé prostředky fondů směřovaly do Grayscale Bitcoin Trustu, když šlo ještě o uzavřený fond. Dnes spravuje Ark Invest vlastní ETF na Bitcoin Ark 21Shares Bitcoin ETF.

Investiční činnost Cathie Wood je dobrou ukázkou toho, že ať už se investor zaměřuje tradičním směrem, tedy na akcie a dluhopisy, nebo na novější formy investic, jako jsou právě kryptoměny a jejich fondy, některé principy jsou zkrátka platné všude.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎