Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Top 5 aplikací pro sledování vašeho kryptoměnového portfolia

Top 5 aplikací pro sledování vašeho kryptoměnového portfolia

Portfolio aplikace hrají velmi důležitou roli v životě snad všech obchodníků – poskytují jednoduchou možnost, jak sledovat kryptoměnové portfolio v reálném čase. Tyto aplikace umožňují jak seriózním investorům, tak lidem, kteří o investování teprve uvažují, aby si jednoduše udrželi přehled o vývoji cen kryptoměn.

Rostoucí zájem veřejnosti o kryptoměny reflektovali vývojáři aplikací, a tak počet portfolio trackerů doslova explodoval. Dnes jenom na App Store existuje více než 200 různých aplikací, které umějí sledovat vaše kryptoměnové portfolio. Jenže jak mezi nimi vybrat tu správnou?

Základní požadavky na portfolio tracker jsou jasné – kvalitní a přesné tržní informace aktualizující se v podstatě okamžitě. Takové informace vám pomohou se správným rozhodováním. Všechny ostatní funkce jsou pouze příjemným bonusem. Ani sebelepší funkce nedokáže nahradit roli vašeho správného úsudku.

Obsah článku

Coin Stats

Uživatelské rozhraní aplikace Coin Stats
Uživatelské rozhraní aplikace Coin Stats

Pravděpodobně nejlepší aplikace ke sledování kryptoměnového portfolia. Coin Stats je široce dostupná ve verzi pro téměř jakékoliv zařízení – web, iOS, Android, Mac OS, a dokonce i Apple Watch.

Vývojáři Coin Stats navíc slyší na zpětnou vazbu svých uživatelů, a tak je uživatelské rozhraní kontinuálně vylepšováno. Výhodou je neustále rostoucí výběr sledovaných kryptoměn, kterých už je přes 5000. Kromě kryptoměn lze prostřednictvím Coin Stats také sledovat více než 250 kryptoměnových burz.

Aplikace pochopitelně okamžitě aktualizuje změny v cenách kryptoměn, a kromě této základní funkce přidává ještě řadu zajímavých funkcionalit, které překračují vlastnosti typické pro kryptoměnové trackery:

 • Feed novinek čerpající ze široké škály zdrojů, včetně Reddit a Twitter, pro každou kryptoměnu
 • Funkce rychlého obchodu, který vám umožňuje obchodovat kryptoměny přímo z prostředí aplikace
 • Rozšíření Coin Stats Insights, které poskytuje souhrnné statistiky o držbě a obchodování kryptoměn mezi 500 tisíci uživateli služby Coin Stats
 • Nastavení upozornění pro případ dosažení konkrétní ceny, tržní kapitalizace nebo objemu obchodů

Všechny tyto vychytávky vám mohou pomoci získat cenné informace, které můžete následně zobchodovat, musíte však vědět, jak tyto informace využít k vlastnímu prospěchu.

Aplikace nabízí rovněž za 5 dolarů měsíčně placenou verzi (40 dolarů při roční platbě), která funkcionalitu aplikace dále rozšiřuje. A nebojím říct, že dostanete za málo peněz hodně muziky:

 • Synchronizace s neomezeným počtem kryptoměnových burz a peněženek
 • Automatické výstrahy při přidání nových kryptoměn
 • Upozornění při rychlé změně ceny kryptoměny o více než 10 %
 • Podrobné analýzy portfolia

Obecně je možné říci, že Coin Stats disponuje velmi diferenciovaným produktem na konkurenčním trhu, kterým byl nastaven vysoký standard, jež zatím žádná jiná aplikace nesplňuje.

Výhody:

 • Špičkové uživatelské rozhraní
 • Působivé a praktické news feedy
 • Kvalitní integrace kryptoměn včetně možnosti živě obchodovat

Nevýhody:

 • Nejlepší funkce jsou dostupné pouze v placené verzi aplikace
 • Některé pokročilejší funkce jsou složitější na pochopení

Delta

Uživatelské rozhraní aplikace Delta
Uživatelské rozhraní aplikace Delta

Delta je jednou z nejznámějších portfolio aplikací dostupných nejenom pro mobilní telefony (iOS a Android), ale i desktopová zařízení (Mac OS, Windows a Linux).

Neskromně o sobě hovoří jako o nejlepší aplikaci ke sledování Bitcoinu, ostatních kryptoměn i ICOs. S jistotou lze říci, že vám Delta umožní sledovat více než 3000 mincí, tím však není úplně ojedinělá.

Aplikace se pyšní skvělým hodnocením na App Store (4,8 hvězdičky z 5). Body navíc získává především díky vysoké integraci velkého počtu kryptoměnových burz, kterých už je více než 300. Programátoři si rovněž pochvalují funkčnost API rozhraní. Pokud připojíte i velmi příjemné uživatelské rozhraní a širokou škálu oznámení a informačních kanálů, dostanete velice komplexní aplikaci, kterou ke sledování kryptoměnového portfolia potřebujete.

Výhody:

 • Velký výběr z kryptoměn a kryptoměnových burz
 • Samostatná aplikace pro stolní počítače
 • Podpora správy více portfolií

Nevýhody:

 • Neomezený počet kryptoměn a Live ceny jsou omezeny pouze na placenou verzi
 • Placená verze stojící 60–80 dolarů za rok

Blockfolio

Uživatelské rozhraní aplikace Blockfolio
Uživatelské rozhraní aplikace Blockfolio

Možná nejvíce známou aplikaci svého druhu, Blockfolio, používá více než 5 milionů uživatelů. K dispozici je pro mobilní zařízení (iOS a Android), přičemž na App Store se chlubí slušným hodnocením 4,7. Obchodníci, kteří se poohlížejí po desktopovém portfolio trackeru však budou zklamaní.

Zobrazení grafů v aplikaci není nijak výjimečné. Naopak se ale Blockfolio chlubí výjimečnou podporou více než 300 kryptoměnových burz. Velkou devízou aplikace také je, že zde najdete téměř jakoukoliv známou kryptoměnu (více než 8000 kryptoměn).

Mezi hlavní plusy aplikace dále patří notifikační funkce, která je ideální pro každého, kdo chce dostávat upozornění při dosažení konkrétní cenové úrovně. Karta agregátor zpráv pak poskytuje možnost, jak zůstat ve víru nejnovějších událostí. Nová funkce Signal pak poskytuje okamžité informace z vývojářských týmů kryptoměn, které mohou sloužit jako vodítko k otevírání obchodů. Jsou však časté a někdy mohou dokonce i rušit.

Výhody:

 • Snadné uživatelské rozhraní
 • Agregátor zpráv
 • Upozornění při dosažení nastavené cenové úrovně

Nevýhody:

 • Absence aplikace pro stolní počítače
 • Rušivý element v podobě signálních zpráv

Cryptocompare

Uživatelské rozhraní aplikace Cryptocompare
Uživatelské rozhraní aplikace Cryptocompare

Tato původně desktopová aplikace pro sledování kryptoměnového portfolia je nově ke stažení i ve verzi pro iOS a android. Původně se situovala jako na data zaměřený hub, který je vhodný, jak pro organizace, tak i jednotlivce. Není pochyb o tom, že je uživatelské rozhraní velmi působivé a aplikace poskytuje o každé kryptoměně obrovské množství dat.

Díky zveřejňovaným novinkám, článkům, analýzám a fóru je snadné pochopit, proč Cryptocompare hodnotí mnoho profesionálních obchodníků spíše jako webovou stránku.

Funkce časové osy pak je příjemným benefitem, který ukazuje klíčové milníky v evoluci každé kryptoměny. Funkce vlivu pak poskytuje určitý náhled na sentiment napříč všemi sociálními sítěmi.

Cryptocompare nabízí i řadu dalších funkcí, o kterých by bylo možné se dlouze rozepisovat, jejich užitečnost si však už musí posoudit každý individuálně.

Výhody:

 • Velké množství dostupných informací
 • Trackuje 5000 kryptoměn na 240 000 obchodních párů
 • Stabilní a zavedená platforma

Nevýhody:

 • Přítomnost reklamy na stránkách může působit rušivě

Cointracking

Uživatelské rozhraní aplikace Cointracking
Uživatelské rozhraní aplikace Cointracking

Cointracking se může pochlubit více než 400 000 aktivními uživateli a více než desetiletou tradicí. Sledovat zde můžete vývoj ceny téměř 7 000 mincí.

Platforma rovněž nabízí přímé transakce prostřednictvím napojení na více než 70 kryptoměnových burz a podporu 8 kryptoměnových peněženek včetně hardwarové peněženky Trezor.

Profesionální obchodníci používají Cointracking především kvůli silným analytickým funkcím, kde můžete porovnávat realizované/nerealizované zisky a ztráty, průměrnou nákupní cenu aktiva, poplatky za obchody nebo analýzu trendů.

Zatímco úroveň funkcí je pro obchodníky ideální, volně dostupná verze aplikace je omezena na 200 transakcí. Každý, kdo chce překročit tuto hodnotu, si musí pořídit roční profesionální licenci za 148 dolarů, která omezuje počet transakcí na 3500 za rok, případně neomezenou licenci za 316 dolarů.

Cointracking nabízí iOS i Android aplikaci, která je snadno ovladatelná a dobře přizpůsobená pro zobrazení klíčových informací na obrazovce telefonu, sledování ziskovosti obchodů v reálném čase a nastavení cenových upozornění.

Jinak je ovšem nutné aplikaci ovládat pomocí webového rozhraní, kde můžete přidávat kryptoměny a otevřené obchody. Mobilní aplikace je tedy určená hlavně ke čtení a funkce, které jsou dostupné pouze na webu mohou velké části obchodníků na mobilu chybět.

Výhody:

 • Vynikající obchodní funkce
 • Velký počet sledovaných mincí
 • Široká škála připojených burz a peněženek

Nevýhody:

 • Omezení na volné verze aplikace
 • Přístup ke všem funkcím je omezený na webové rozhraní
 • Profesionální licence je poměrně drahá

TIP: Sledování portfolia na Finex.cz

Věděli jste, že své portfolio můžete sledovat ve svém profilu i přímo zde na Finex.cz? Stačí projít jednoduchou registrací. Registrovat se můžete i pomocí svého Facebook, Google nebo Seznam účtu.

Po registraci a přihlášení si můžete jednotlivé kryptoměn ke sledování přidat buď v sekci portfolia na svém profilu, nebo pomocí tlačítka na stránkách jednotlivých kryptoměn. Velkou výhodou je, že na Finexu můžete sledovat nejen kryptoměny, ale také akcie, ETF nebo drahé kovy.

Výhody:

 • Sledovat můžete nejen kryptoměnové portfolio, ale také akcie, ETF nebo drahé kovy
 • Přihlášení pomocí Facebooku, Google účtu nebo Seznam účtu
 • Sledovat své portfolio můžete z počítače i telefonu
 • Sledování portfolia je kompletně zdarma

Nevýhody:

 • Menší počet dostupných kryptoměn
 • Zatím nenabízíme mobilní aplikaci, pouze webovou stránku

Shrnutí: kde sledovat své portfolio?

Vzhledem k velkému počtu aplikací jejichž prostřednictvím lze sledovat kryptoměnová portfolia je možné, že jsme nějakou z vámi oblíbených aplikací opomenuly. Nelze se zavděčit každému, navíc podobné průzkumy bývají ovlivněny subjektivní pohledem.

Pokud si myslíte, že jsme na nějaký opravdu zajímavý portfolio tracker zapomněli a měl by být zmíněn, dejte nám vědět do komentářů pod článkem.

Pro ty, kteří se chystají na vlastní průzkum nebo dokonce sami o naprogramování vlastní aplikace uvažují, mějte na paměti, že by aplikace pro sledování portfolia měly mít především tyto funkce:

 • Samostatné aplikace pro mobilní zařízení i počítače s příjemným uživatelským rozhraním
 • Sledování velkého počtu kryptoměn (čím více, tím lépe) a napojení maximálního množství burz a peněženek s jejich plnou integrací
 • Široká nabídka grafů a indikátorů dobře rozpoznatelných i na mobilních zařízeních
 • Automatické notifikace na základě volitelných kritérií
 • Přizpůsobitelný news feed a agregace zpráv ze sociálních sítí
 • Sledování výkonnosti ostatních uživatelů i trhu jako celku

Ačkoliv se Coin Stats úspěšně blíží, stále neexistuje aplikace, která by splňovala všechny tyto požadavky. Na druhou stranu je výběr možností tak široký, že si vyhovující aplikaci či kombinaci aplikací dokáže najít téměř každý.

Líbil se vám tento článek?
9
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Marek Kolář

Dobry den, díky za tento článek, jako vždy super. Nevíte o nějake podobné aplikaci, ktera dokaže monitorovat také vaše portfolio včetně mincí, které stakujete? Jsou takové podobné aplikace na sledovaní dividendového portfolia. Ale pro krypto jsem nic podobného nenašel. Určitě by šla podobná tabulka včetně APY sestavit v Excel/Numbers, ale nad moje sily je to, jak dostat do tabulky změnu ceny dané mince v realném čase. Díky a ať se daří M

Redakce Finex

Dobrý den, Marku. Je to trochu něco jiného a založené na jiném principu, ale zkuste se podívat na https://debank.com/ – mohlo by Vám to pomoci. :) Případně také https://defi.watch/ či https://zerion.io/