Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Tesla pod vedením Elona Muska nakoupila Bitcoin v hodnotě 1,5 miliardy dolarů. Cena BTC následně překonala hranici 44 000 dolarů

Tesla pod vedením Elona Muska nakoupila Bitcoin v hodnotě 1,5 miliardy dolarů. Cena BTC následně překonala hranici 44 000 dolarů

Tesla pod vedením Elona Muska nakoupila Bitcoin v hodnotě 1,5 miliardy dolarů. Cena BTC následně překonala hranici 44 000 dolarů
Zdroj: financial-world.org

Tesla dnes informovala o nákupu Bitcoinu v hodnotě 1,5 miliardy dolarů. Cena největší kryptoměny na světě následně vzrostla o více než 15 % na rekordních 44 141 dolarů, čímž překonala i své historické maximum. V návaznosti na to Tesla představila i své plány na podporu kryptoměn jakožto prostředku pro nákup jejich produktů.

Cena Bitcoinu vzrostla o 15 %

V dokumentu pro SEC oznámila Tesla nákup Bitcoinu v celkové hodnotě 1,5 miliardy dolarů. Svým krokem chce dosáhnout vyšší flexibility pro následnou diverzifikaci a maximalizaci výnosů z hotovosti.

Následně na to také uvedla, že část svých budoucích aktiv bude investovat do kryptoměn, které začne brzy akceptovat i jako prostředek platby za její produkty. Společnost ale uznává, že tato platební metoda může stále podléhat určitým omezením.

Tesla bude první přední automobilkou, která bude akceptovat platby pomocí Bitcoinu.

Reakce kurzu Bitcoinu na toto oznámení na sebe nenechala dlouho čekat a během pár hodin vzrostla o 15 %, čímž poprvé překonala hranici 44 000 dolarů. Konkrétně dosáhla jeho cena až na 44 141 dolarů, přičemž v průběhu dne zaznamenala mírný pokles, ale je pravděpodobné, že v následujících dnech bude ještě stoupat.

Tesla jako spasitel kryptoměnového odvětví

Růst ceny Bitcoinu není jedinou reakcí, kterou tento krok přinesl. Podle analytika společnosti Wedbush bude mít podíl Tesly v Bitcoinu vlnový efekt napříč korporacemi po celém světě. Může se tak jednat i o jeden z milníků v historii Bitcoinu, ale i celého kryptoměnového odvětví, který by mohl posunout snahu kryptoměn stát se plnohodnotnou platební metodou zase o krok dál.

Tesla není jedinou společností, která přijímá kryptoměny s otevřenou náručí. V minulém roce zpřístupnily kryptoměny svým zákazníkům například PayPal, Square a Fidelity Investments.

CEO společnosti a zároveň nejbohatší muž planety Elon Musk již nějakou dobu hovoří o kryptoměnách pouze v pozitivech. Síla jeho slov se projevila například i při nedávném růstu kryptoměny Dogecoin, která byla inspirována populárním meme. Svoji náklonost k Bitcoinu však sdílel i se svými fanoušky v LA, kde se nechal slyšet, že kryptoměny mohou být budoucí světovou měnou.

Pomůže Tesla Bitcoinu prosadit se i v dalších odvětvích nebo se jedná jen o nafouknutou bublinu?

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,21%
Aktuální cena
$28 640
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-0,83%
Aktuální cena
$1 806
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-0,33%
Aktuální cena
$315,9

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo